Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Jahutusventilaatori kiirus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Jahutusventilaatori kiirus

    Tere, arvutiks on asus notebook k56c. Kahtlustan, et mängides ei tööta jahutusventilaator piisavalt kiiresti. Mulle tundub, et jahutusavast tuleb liiga vähe kuuma õhku välja. Kahtlustan seda sellepärast, et ükskord ventikas lõpetas ka lampi töötamise ja arvuti hakkas üle kuumenema. Õnneks oli/on veel garantii ja tehti asi korda. Aga hetkel mulle tundub, et õhuvahetus on mängides liiga niru ja seetõttu ka arvuti jõudlus on vähenenud. Äkki keegi oskab õelda, et mis max kiirusega see töötama peaks, saaks ilmselt mingi programmiga üle kontrollida, kas käib ringi sama kiirelt või mitte. Kui keegi aidata oskab siis tänan ette.

    #2
    Vs: Jahutusventilaatori kiirus

    Alustuseks vaata, mida temperatuurid näitavad ja kuidas need muutuvad arvuti koormuse tõustes. SpeedFan proge, selles on veel kuhjaga muid valikuid.
    73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
    ATiP1pN4XeM

    Comment


      #3
      Vs: Jahutusventilaatori kiirus

      Temp1 näitas 65, core 0 näitas 66 ja core 1 60 kraadi. Fani kiiruseks sain 3472rpm. Nende andmete põhjal võib õelda, et näitajad on korras ja arvuti pole ise piisavalt kiire, et korralikult mängida saaks?

      Comment


        #4
        Vs: Jahutusventilaatori kiirus

        Esmalt postitatud in4r3k poolt Vaata postitust
        et õhuvahetus on mängides liiga niru
        Sa seda läpakat ikka regulaarselt lahti võtad ja tolmust puhastad ka või lihtsalt ootad seni, kuni järjekordne ventilator otsad annab?

        Aga mängimiseks pole säherdused arvutid nagunii mõeldud.

        Comment


          #5
          Vs: Jahutusventilaatori kiirus

          Esimene ventikas läks läbi kui arvuti oli nädal aega minu käes olnud, täielik tootja poolne viga. Praeguseks on 3 kuud kasutusel olnud.

          Comment


            #6
            Vs: Jahutusventilaatori kiirus

            Läppaka vendid imevad endasse meeletus koguses tolmu ja juba mõne aja pärast on tiiviku ümber vildist rõngas.
            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

            Comment


              #7
              Vs: Jahutusventilaatori kiirus


              Näiteks selline vent jah hästi ei jahuta, kuigi ulub küll tublisti.

              Comment


                #8
                Ei ole siin mõtet tolmu juttu rääkida, võtsin selle kinnituseks just tagakaane küljest ära ja kõik oli ilus puhas. Ju siis see läppar pole piisavalt võimas lihtsalt.

                Üritasin protsessori ja graafikakaardi andmetest pilti teha, kui mängu korraks alla panin. Ma ei ole kindel palju siit kasulikku infot saab. http://www.upload.ee/image/3819978/piltt.PNG
                Sõber, kes rohkem on asjaga kursis ütles, et asi jääb graafikakaardi taha hetkel. Kuna temperatuurid väga kõrged ei ole siis on mõtet over-clockida natuke videot järgi.
                viimati muutis kasutaja Scott; 12 m 2014, 02:45. Põhjus: kokku

                Comment


                  #9
                  Vs: Jahutusventilaatori kiirus

                  Nagu eespool õeldud, siis see masin ei ole mõeldud mängimiseks.
                  Ja selle clockimisega sa ka märgatavat vahet mängimisel ei saavuta. Põletad masina täitsa maha veel.
                  Parem keera mängu seadetest natuke kellasid-vilesid maha et paremini välja jookseks.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Jahutusventilaatori kiirus

                    Nonii, sain nüüd ise ka targemaks, miks ventikas korralikult ei puhunud ja mäng lagis. Mul olid mingid default settingud nvidia control panelis. Paljud asjad jooksid vist sisseehitatud hd4000´ga üldse. Mängudele sättisin kohe defauldiks gt 740m kaardi. Image settingud panin quality pealt performance peale. PhysX protsessoriks valisin gt740m. Täiesti juhuslikult tulin selle peale, et sealt nvidia control panelist asjad üle vaadata. Vent hakkab ka nüüd korralikult puhuma, 4000rpm tuli ilusti ära, ja temperatuurid on ka nüüd ülemisele piirile lähemal, mingi 78 kraadi. Mäng millega katsetasin on GTA IV, ja täitsa sujuvalt saab mängida nüüd selle läppariga. Polegi ime, et ma enne tolmu arvuti seest ei leidnud, sest vent ei käinud normaalse kiirusega ringigi. Igatahes tundub, et selle läppariga annab väga hästi mängida ja minu poolt on teema ammendunud.

                    Comment

                    Working...
                    X