Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti=>ostsillograaf ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Arvuti=>ostsillograaf ?

    Selline küsimus: kas on selliseid programme, mis võimaldaks arvutit kasutada ostsillograafina? Kui jah, siis millega anda programmile sisendsignaali ja kui suur see üldse olla tohib?

    #2
    On küll aga nad nõuavad ka vastavat rauda. Proge tuleb siis rauaga (kaart9 kaasa. Minu mälu järgi oli foorumis korra sellest juttu.
    Veel 1 selline proge on Winamp.! Sead pluginaks /linein ja vaatad. Kunagi oli ka Covox.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Winamp on täiesti olemas, leidsin vahepeal siin ka paar mingisugust ostsillograafi meenutavat. Nende pluginateks on helikaardi sisend. Mul oleks neid kaks: mikri ja linein. Aga nendel juhtudel on ju sisendpinged ka vastavad sisendile. Kuidas aga nt. võimsusvõimedi väljundsignaali hinnata või nt. hinnata vahelduvkomponenti punktis, kus on ka kõrge alalise tase?

      Comment


        #4
        Hinnata? Sa mõtled et kui kõrge pinge võib olla (et sisendit maha ei põletaks)? Võimu väljundpinge saad Ohmi seaduse järgi - koormustakistus ja võimu võimsus on teada. Hinnata saab ka võimu toitepinge järgi - kõrgemaks väljundpinge üldiselt ei lähe.
        Kui signaalil on peal alaliskomponent, tuleb konde vahele panna. Helikaardi sisendist võib igax petteks panna maha ja 2 järjestikku lülitatud dioodi ja veel 2 samasugust teisipidi. Kaitseb pinge üleviske eest kondeka ühendamisel kõrge al. pot. ahelaga. Vaevalt seda vaja läheb aga igaks juhuks...

        Liiga kõrget sisendpinget saad alla tõmmata potekaga!
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Netis on saada küll selliseid progesid, mis ossina töötavad linein pealt. Kunagi testisin a loobusin ka kohe. Kohe täitsa päris ossi välimusega jms... Kuid siiski see ei ole nii hää, kui ka odav pärisoss, sest 1) helikaardid ei ole yldse lineaarsed kogu sagedusalas, 2) sisend on enamasti üle konde, st alalist ei saa vaadata. Nu seda saab vaadata, kas siinus välja näeb siinuse moodi (või siis vähemalt samamoodi, nigu gene otsalt mõõtes paistab). Muud küll mitte. Alaliskomponenti mõõda võimu väljundis (lühisesse ühendatud sisendiga) testriga!

          Comment


            #6
            Peale helikaardi piinajate jäi mulle kunagi silma ka üks selline, mis kasutas printeriporti. Skeemid, mida sinna ühendada, olid kõik täiesti olemas ja keerulised nad polnud (suhteliselt odavad pealegi). Ei oska ainult pead anda, kui täpselt sisendnivoo sisse loeti.
            Kui huvi on, võin välja otsida
            Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

            Comment


              #7
              Printeriport niisama takkidega on see kõige nürim lahendus...
              See on tavaline ttl-port, mille sisendi ümberviskamise nivoo on jumal-teab-kus ja mõeldud siiski 1 ja 0 vastuvõtmiseks, mitte analoogsignaaliga töötamiseks. Siis tuleks sinna iga otsa ette panna veel mingi schmitti triger või veel täpsema süsteemi jaoks rida opvõime ja suurem hunnik takisteid. Siiski jääks lahutus maksimaalse 8 bitini pidama(nivoo 0-256). Ja keeruliseks läheks. Vaevalt, et see nüüd helikaardist väga üle oleks, et tasuks teha. A võimalik on küll jah.

              Comment


                #8
                http://www.epanorama.net/links/measuring.h...ml#oscilloscope

                Siin nii mõnigi huvitava lahendus

                Comment


                  #9
                  Printeriport niisama takkidega on see kõige nürim lahendus...
                  See on tavaline ttl-port, mille sisendi ümberviskamise nivoo on jumal-teab-kus ja mõeldud siiski 1 ja 0 vastuvõtmiseks, mitte analoogsignaaliga töötamiseks. ........ Siiski jääks lahutus maksimaalse 8 bitini pidama(nivoo 0-256). Ja keeruliseks läheks. Vaevalt, et see nüüd helikaardist väga üle oleks, et tasuks teha. A võimalik on küll jah.
                  Mitte ainult takkidega. Sisend oleks küll 8bit, nii et resolutsioon ei ole parim. Aga kui huvi on, siis miks mitte
                  Leht ise asub http://home.planet.nl/~m.f.hajer/Scope2ksite.htm
                  Autor on ainult natukene ahneks läinud ja enam ei pakugi lehel sisendseadmete skeeme. Mul on need muidu kuskil mõne CD peal, nii et kui kellegil on huvi, siis võin isegi välja koukida.

                  Minu digitehnikaga ülekülvatud aju ;D leiaks ainult ühe korraliku lahenduse: mikrokontroller + korralik (ja ilmselt kallis ADC ) + pingejagurid või piirikud ja vastav soft. Võiks isegi hakata sellega tegelema. ;D Ah keda ma petan lähiajal ei jõua >
                  Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

                  Comment


                    #10
                    http://www.bitscope.com/

                    on igati asjalik riist.

                    Comment


                      #11
                      Kui ma õigesti aru sain töötab see oss helikaardi baasil millest RAIVO rääkis.
                      muusika on kuulamiseks

                      Comment

                      Working...
                      X