Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Modified mälu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Modified mälu

    Mõned nädalad tagasi tekkis probleem. Windows käseb programme sulgeda, sest mälukasutus on liiga suur. Samas on lahti vaid mõned programmid nagu näiteks Firefox ja Outlook + lisaks need, mis taustal jooksevad.
    Laptopi olen küll paar aastat kasutanud, aga andmete poolest ei tohiks veel jalgu jääda: Sony Vaio Z (6GB ram, 128GB SSD, i5, Win7).
    Läbi taskmanageri jõudsin Resource monitorini. Seal oli "modified" mälu osakaal väga suur 3-4GB. Nn aktiivselt kasutusel ainult ca 2GB. Kui teha restart, siis modified on alguses ainult ca 100MB.
    Päeva-kahega saavutab sellise taseme, et Win hakkab jälle käske jagama.

    Oskab keegi aidata või anda juhiseid, kuidas saada jälile selle tekitajale?

    Kaspar
    viimati muutis kasutaja kaspar99; 18 m 2013, 14:00.

    #2
    Vs: Modified mälu

    google aitab

    Comment


      #3
      Vs: Modified mälu

      Jaa tuttav probleem. Sa pole esimene. Sellest on siin foorumis juttu olnud. MS nimetab seda "microsoft security essentials". See on tegelikult kaka hunnik mis tehti et oleks reklaamida "näe turvaline on". Probleem on lihtne, see asi korjab programmide tegutsemisi, kettale kirjutamised jms. Kui proge on mingi aeg mitte aktiivne kirjutatakse andmed kettale. Paraku FF jms mitmed softid pole piisavalt mitte aktiivsed ja kõik korjatakse mällu.
      Sain lahti kui uninstallisin asja, keelasin ka updates ära uuesti inestallimise. Viimane on vajalik sest peale esimest "hõisa lahti sain" paar päeva ja mälu kasutus kasvas, avastasin et põrsas oli vaikselt ennast tagasi installinud. Kirjutasin ka microsofti et miks nad koos windowsiga nuhk/pahavara levitavad aga nad ei vastanud.
      Lisaks et korduvalt on MS enda foorumitest sama asi läbi jooksnud.
      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

      Comment


        #4
        Vs: Modified mälu

        Samuti suurendab aega mööda mälukasutust ka superfetch. Superfetch lihtsalt laeb enim kasutatava tarkvara mällu - mida rohkem rami seda rohkem kasutab. Aga reaalselt niikaua kui erroreid liiga suure mälu kasutuse kohta ei ole, siis ka nt 5,5 6gb-st ei ole hull.
        Selline huvitav "mälufoobia" on liikvel - tuleb mälukasutus iga hinna eest võimalikult madalale saada. Aga reaalsuses istub see vaba mälu sul lihtsalt kasutult - kogu rami mõte ongi protsessorile andmetele ligipääs kiiremaks teha ja mida suurem hulk tarkvara mis kasutusel on mälus, seda kiiremini asi toimib.

        Vajadusel saab käsitsi C:\Windows\Prefetch kaustas need üleliigsed mida ei ole vaja pidevalt kasutada, lihtsalt kustutada.

        muidugi kui tahad lihtsalt mälu tühjendada üleliigsest "laetud" infost siis nt iObit oli lihtne ram defragment tarkvara kaasas
        tel 53729764

        Comment


          #5
          Vs: Modified mälu

          Ei ole päris nii ka. Win7 majandab asja ise. Stanby on see mälu mis on need nö "enamkasutatavad asjad". In Use on aga see mida ei saa minema visata. Kui 100% on "in use" siis on ämber masinal ja punkt, siis ei jagu mälu isegi hiire liigutamiseks. Hea on kui on natuke mälu swap faili kirjutamiseks ja kuna swappimine on prioriteediga siis vahel masin taastub, suudab mõne Mb vabastada ja saad mälu õgiva softi sulgeda. Kui 0% on "Free" siis tõesti ei juhtu midagi. Seega tuleb eristada kasutuses olevat mälu ja vaba mälu.
          Ja on nii et mälu kasutus tuleb võimalikult madalaks saada, siis on masin kiire. See ei tähenda aga et "free" peab võimalikult suur olema.
          Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
          1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
          2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

          Comment


            #6
            Vs: Modified mälu

            Click image for larger version

Name:	malu.JPG
Views:	1
Size:	31,0 KB
ID:	867219

            Siin üks illustreeriv pilt hetkeseisud. Aktiivselt ühtegi programmi ei kasutanud sellel hetkel.
            Kui avasin näiteks Illustrator'i, siis oli mõne hetke pärast vaba mälu ca 100MB ja probleemid algasid.

            Eddy: Enne siia pöördumist proovisin Googlest abi leida.

            Mauro: C:\Windows\Prefetch kaustas ei näita ühtegi faili.

            Murphy: MSE viirusetõrjet olen kasutanud arvuti ostmisest saati. Probleemid algasid mõned nädalad tagasi. Sellel ajavahemikul ei ole windowsi update installinud. Kas MSE saab enda käitumist muuta ilma nendeta?

            Kas on mingeid programme, millega saaks jälgida, mis modified mälu tekitab?

            Kas probleem võib olla väheses kõvaketta ruumis? Praegu vaba ca 2GB. Samas on olnud tihti olukordasid, kus see oluliselt väiksem ja mälu erroreid pole saanud. Arvuti on lihtsalt aeglasemaks jäänud.

            Comment


              #7
              Vs: Modified mälu

              Kui sul on 6 giga mälu ja 2 giga vaba kõvaketast siis pole midagi imestada. Vaba ketast võiks olla vähemalt samapalju kui on mälu, või rohkem.
              Pane juurde teine kõvaketas (sisene või väline, nagu masin lubab) ja tõsta osa kraami ümber või lase olemasoleva pealt miskit maha. Või pane mingi kraam kusagile pilve. Nii sa ei saa normaalselt edasi elada. Masin ei jaksa mälu ja täis ketta vahel andmeid kogu aeg edasi-tagasi liigutada.
              Läppar vajab ka hibernate või sleepi vmt taolise jaoks ruumi, kuhu kogu mälu sisu kirjutada.

              Comment


                #8
                Vs: Modified mälu

                Mingeid mälukasutuse kohta infot pakkuvaid programme on ka Microsoftil.
                An advanced physical memory usage analysis utility that presents usage information in different ways on its several different tabs.

                VMMap is a process virtual and physical memory analysis utility.


                Aga jah, tekita vaba kettapinda juurde, Windows võib muidu tõesti üsna uimaseks muutuda.

                Comment


                  #9
                  Vs: Modified mälu

                  Esmalt postitatud kaspar99 poolt Vaata postitust
                  Praegu vaba ca 2GB.
                  Kitsas. Katsu hoida üle 10, on elu rahulikum.
                  Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Modified mälu

                    Hea praktika on hoida ültse programmid ja sys eraldi. Ehk prügi teisel kettal. 1T ketas on ok prügi jaoks. Väiksem kiirem 200-500G on ok sys jaoks.
                    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Modified mälu

                      Tegin nagu soovitati - sain 7-8GB ketast vabaks. Üsna keeruline ülesanne arvestades, et filme, pilte ja muusikat arvutis praktiliselt pole.
                      Muide WinDirStat on väga hea programm mittevajaliku leidmiseks. Annab graafilise ülevaate asjadest, mis kettal.
                      Kahjuks tulemust see ei andnud. Umbes 24h hiljem oli modified mälu täis. Mulle hakkab tunduma, et see tekib sleepi või hibernate ajal/järel ja kasv ei ole nn lineaarne. Olen näinud sisuliselt 2 suurust seal. 100MB ja üle 2GB - vahepealseid suuruseid ei ole märganud, kuigi olen proovinud jälgida selle kulgu.
                      Kasutaja A.S soovitatud programme olen proovinud. Kahjuks ei ole mu teadmised mälust piisavad, et neist programmidest täielikult aru saada.

                      RAMmap - seal näitab üldiselt, et modified on kõrge(sama pilt umbes nagu resource monitoris). Kui vaatan sealt protsesse, siis modified tulbas on kokku ca 20MB. Neist suurim peaks olema Epsoni printeriga seotud programm - ca 10MB. Ei hakka kusagilt silma suuremat modified mälu kasutust.

                      VMmap on minu arusaamise järgi iga protsessi eraldi jälgimiseks. Kahjuks ei ole seal otseselt modifeid kirjutatud ja ma ei tea, mida peaksin jälgima. Lappasin mõhiprotsessid läbi ja ei märganud midagi suurt. Ma kahtlustan, et seda põhjustab 1-2 protsessi. Juhul kui paljude summa, siis on nende avastamine üsna võimatu minu jaoks hetkel.

                      Mainiti ka, et hibernate jaoks vajab ruumi. Minu arust on selleks eraldi fail ja selle suurus on praegu ca 4-6GB. Seega hibernatesse minek ei tohiks lisaks kettaruumi väga palju juurde küsida.

                      1T ja üle suurused jäävad minu puhul lauaarvutisse. Laptopis eelistan SSD ja ma ikkagi arvan, et probleem ei ole tingitud vähesest vabast ruumist. Sellist probleemi ei ole olnud isegi juhul, kui ketas päris täis on saanud.

                      On kellelgi veel mõtteid/soovitusi?

                      K

                      Comment


                        #12
                        Vs: Modified mälu

                        Tundub, et sain probleemile lahenduse.
                        Nimelt olin kunagi pagefile.sys suurusele piirangu pannud 500mb. Nüüd siis hakkas tunda andma.
                        Kui lasin süsteemil seda hallata, läks fail 5.7GB suuruseks ja peale seda pole mäluprobleemi enam esinenud. Modified püsib 100-150mb piires.
                        Seda lahendust soovitati ka Googles, aga algselt tegin ilmselt seadistamises vea ja piirang jäi ikka peale.

                        K

                        Comment


                          #13
                          Vs: Modified mälu

                          Mul kodus on 2x4GB pulgad sees, win7 ning swap üldse kinni keeratud - sellist probleemi ei esine...mälukasutus ka rohkem tagasihoidlik.

                          Comment

                          Working...
                          X