Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Ühe- või kahetuumaline prose

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ühe- või kahetuumaline prose

    terv. küsimus siis, et kas mul arvutil on prose 1 või 2 tuumaline. system properties all näitab intel celeron cpu e3400@ 2.6 ghz. samas aga ida 64 näitab:CPU Type DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz (13 x 200) videokaart on mul 512mb (kaardil ja ostukarbil) aga aida 64 näitab: Video Adapter NVIDIA GeForce 210 (1024 MB)

    #2
    Vs: ühe või kahetuumaline prose

    Mina kasutan seda alati:
    Start to analyze your hardware right now! HWiNFO has available as an Installer and Portable version for Windows (32/64-bit) and Portable version for DOS.


    Hea ja tasuta. 64-bitine ka olemas.

    Vaata, mis see Sulle ütleb.

    Comment


      #3
      Vs: ühe või kahetuumaline prose




      CPU-Z for Windows® x86/x64 is a freeware that gathers information on some of the main devices of your system : Processor name and number, codename, process, package, cache levels. Mainboard and chipset. Memory type, size, timings, and module specifications (SPD). Real time measurement of each core's internal frequency, memory frequency. CPU-Z is fully supported on Windows® 11. The CPU-Z‘s detection engine is now available for customized use through the CPUID System Information Development Kit, a professional SDK built for the Microsoft Windows & Android.

      Comment


        #4
        Vs: ühe või kahetuumaline prose

        Dualcore nimes tähendabki 2 tuuma.

        Comment


          #5
          Vs: ühe või kahetuumaline prose

          Ma küsiks, et mis aparaadiga üldse tegu on? Mõne vanema läpaka puhul ma ei imestaks kui üks proge ei saa täpselt aru palju mida on. Jagatud mäluga läpakatel ennemgi sellist anomaaliat nähtud.
          Prose suhtes on kõik korras. Mõlemad näitavad, et on E3400 mis on tegelikult 2 tuumaline.
          Estonian SPL & Sound
          @gargru

          Comment


            #6
            Vs: ühe või kahetuumaline prose

            Esmalt postitatud Garol poolt Vaata postitust
            Ma küsiks, et mis aparaadiga üldse tegu on? Mõne vanema läpaka puhul ma ei imestaks kui üks proge ei saa täpselt aru palju mida on. Jagatud mäluga läpakatel ennemgi sellist anomaaliat nähtud.
            Prose suhtes on kõik korras. Mõlemad näitavad, et on E3400 mis on tegelikult 2 tuumaline.
            laua arvuti on. acer korpusesse pandud uus emaplaat

            Comment


              #7
              Vs: ühe või kahetuumaline prose

              Nagu eelnevalt öeldud "Dualcore nimes tähendabki 2 tuuma".

              Comment


                #8
                Vs: Ühe- või kahetuumaline prose

                ma tean ise ka mida dualcore tähendab, huvitas see, et miks arvuti properties ei näita et ta dualcore

                Comment


                  #9
                  Vs: Ühe- või kahetuumaline prose

                  Aga miks Windows peakski seda näitama? Samas aga jällegi, miks ei tohiks näidata? Ju siis pole oluline info kasutaja jaoks, enamasti piisab lihtsalt teadmisest, et arvuti sees on protsessor.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Ühe- või kahetuumaline prose

                    Windows näitab näiteks device manageris neljatuumalise i7 prose tuumade arvuks hoopis 8.
                    Seda tänu Hyper Threadingule, mis tekitab nn. virtuaalsed topelttuumad.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Ühe- või kahetuumaline prose

                      Esmalt postitatud margys poolt Vaata postitust
                      ma tean ise ka mida dualcore tähendab, huvitas see, et miks arvuti properties ei näita et ta dualcore
                      Vigu leidub igalpool. Tehnilist infot tuleks uurida alati nii, et vaatad näiteks plaadilt asja nime ja siis googeldad. See, et sul arvutis näitab üht või teist - miks üldse sellele tähelepanu pöörata? Kuna sai mainitud ennem ka, tegemist on dualcore protsessoriga siis ma ütleks et see olematu probleem on lahendatud. Kui sa ütled, et tead millega tegu - miks üldse teemat teha?
                      Esmalt postitatud linni poolt Vaata postitust
                      Windows näitab näiteks device manageris neljatuumalise i7 prose tuumade arvuks hoopis 8.
                      Seda tänu Hyper Threadingule, mis tekitab nn. virtuaalsed topelttuumad.
                      Antud juhul on E3400 kahe füüsilise tuumaga. Ja mainiks veel, et windowsi device manager paneb nii mõnegi asjaga "pange". Soovitan CPU-Z ja GPU-Z kasutada kui tekib millegi suhtes kahtlusi.
                      Estonian SPL & Sound
                      @gargru

                      Comment


                        #12
                        Vs: Ühe- või kahetuumaline prose

                        nuu pmst saab ka vaadata task manageris mitu tuuma on. kuid seal sama oht, et võib näidata ka 1tuuma koos virtuaalse tuumaga. sry kuid minu arusaam ongi dualcorest selline et II tuum ongi virtuaal tuum (dual core vs core 2 duo) võin ka puusse panna. ei ole siiamaani aru saanud miks nimetada II tuumalist proset 2th moodi!!!!
                        samas tekitab küsimust ka ACER korpus. kas tegu nn. "brand" arvutiga.
                        kuid konkreetne prose on kindlasti 2 tuumane.
                        number of cores. 2
                        number of threads 2.
                        päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                        Comment


                          #13
                          Vs: Ühe- või kahetuumaline prose

                          Esmalt postitatud rxs poolt Vaata postitust
                          ... ei ole siiamaani aru saanud miks nimetada II tuumalist proset 2th moodi!!!!
                          Eks see oleneb vast sellest kui tark inimene on. Kui reaalseid tuumasid on 1, siis on ikka ühe tuumaline (vahet pole, palju virtuaalseid seal on).

                          Edit: Suvaline näide
                          Autol on 4 ratast. Ainult üks neist veab, ülejäänud kolm on lihtsalt abiks. (See oleks, siis üks tuum 4 virtuaalse tuumaga).
                          Autol on 4 ratast, kõik veavad. Palju rohkem jõudu jne.

                          Või siis näiteks, et panen vBoxiga arvutis teise Windowsi käima. Ei ole kaks arvutit, vaid üks esimene jooksutab ka seda teist.
                          Estonian SPL & Sound
                          @gargru

                          Comment


                            #14
                            Vs: Ühe- või kahetuumaline prose

                            "My Computer" peal "Properties" ei peagi näitama tuumade arvu, vähemalt Win 7-l ei näita.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Ühe- või kahetuumaline prose

                              Esmalt postitatud Garol poolt Vaata postitust
                              Eks see oleneb vast sellest kui tark inimene on. Kui reaalseid tuumasid on 1, siis on ikka ühe tuumaline (vahet pole, palju virtuaalseid seal on).
                              ...
                              Väga õige tähelepanek. Ja mitmest ning millisest tuumast konkreetsemalt ta siis koosneb?
                              Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                              Comment

                              Working...
                              X