Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Sülearvuti valik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sülearvuti valik

    Nüüd siis oleks aeg uuele rüperaalile mõtlema hakata, vana juba ajal jalus ja ka streigib. Algselt mõtlesin suure tuhinaga, et võtaksik klick-ist sellesama kohe ära, kenad numbrid sinna juurde kirjutatud ja puha. Nüüd aga mõtlen, et nendel hp-del emaplaadiga jamad mingi aeg olnud ja ei tea kas oleks mõistlik valik üldse. Mingi aeg trehvasin ka arvutisaling.ee lehelt sarnase hinna ja näitajatega acer-it nägema. Selle viimase tootjaga mul küll head kogemused olnud. Paraku hetkel see arvutisalongi leht ei avane millegipärast, ei saa linkida siia seda. Või oskab keegi midagi veel asjalikumat soovitada kusagil 400 euri ümber? Esmatähtis oeks nagu Eestis raske leiva teenijatel ikka, võimalikult väihese raha eest võimalikult palju saada. Ehk siis minu jaoks ei ole oluline aku kestvus ja muud igasugu tilulilud aparaadi juures, peaasi selle raha eest võimalikult võimekas aparaat leida. Ja kasutatud aparaate ka üldjuhul ei tahaks, oluline on garantii. Niiet mis soovitaksite, kas seesama klick-i oma ära rabada, kuna enamvähem sinna hinnaklassi aparaadid nagunii umbkaudu sama jõudlusega või vaadata siiski midagi mujalt? Ise ei ole enam kursis nende uuema aja prosedega, mis neile peale laotakse, et mis on hea ja mis parim jnejne, videoga sama lugu. Niisiis jagage soovitusi mida valida.

    Kui rüperaal kord ostetud, siis minugipoolest võiks teema kustutada, kuna elektroonikule ei anna see teema ju midagi tegelikult.
    otsija

    #2
    Vs: Sülearvuti valik

    kogu teine samapalju raha juurde, kui kasutatud asja osta ei taha. Odava saasta puhul pole firmas vahet, surevad nad samamoodi vahetult gratantii lõpus. Loe ka naaberteemat ordi vs muu läpakas

    Comment


      #3
      Vs: Sülearvuti valik

      Uuri sealt. Leidub korralikke kasutatud masinaid ja garantiiga. Kui aga otsid uut, korralikku ja garantiiga, siis arvesta oluliselt suurema eelarvega.
      Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

      Comment


        #4
        Vs: Sülearvuti valik

        Samas üle 3 aasta nagu garantii kirjas ma seda eriti kasutada rohkem plaanikski. Selle aja peale on nii palju uut peale tulnud juba et olekski aeg taas uus vaadata. Läpakad polegi nende kiiret arengut vaadates mõtet rohkem kui 5 aastat kasutada. Endiselt jäägem selle 400 piiresse.

        E: kui hullud need 400 eur masinad siis ikkagi on? Kellegil halbu kogemusi? Tippkvaliteeti ja tehnika viimast sõna ei otsigi, lihtsalt et oleks hetke 5 aasta vanusest läpakast siiski omajagu jõulisem ka win7 jooksutades.
        otsija

        Comment


          #5
          Vs: Sülearvuti valik

          neid odavaid tuleb ikka massiliselt garantii ajal ka tagasi, kui sa oled nõus, et pool läpaka omamise ajast masin garantiis ootel on, anna minna. Miks läpakas peab olema viimasepeal jõudlusega?

          Tuleb aru saada et odavat ja head pole olemas. Osta 2 asja: 1 odav ja 1 hea.

          Comment


            #6
            Vs: Sülearvuti valik

            samsung rc 520 näiteks,i3 ja i5 prosega on olemas, i3 on tsipa odavam,4gb ram 1gb video,500kiga ketast,piisavalt asjalik.

            Comment


              #7
              Vs: Sülearvuti valik

              Kus sa seda nägid?

              Või see, vähemalt pole paavian
              otsija

              Comment


                #8
                Vs: Sülearvuti valik

                Kunagi ostsin ming HP odava otsa oma. Suur, raske jne. Suri maha peale garantiiaja lõppu ja loomulikult andis otsad emaplaat. Läksin asendajat ostam, vaatasin K-salongis ühte odavamat Acerit v. Asust, võtsin korra enda kätte aga andsin kohe müüjale tagasi - kartsin, et see õnnetu hunnik s**** laguneb kätte ära. Kooste oli nõnda vilets. Edasi Kogusin raha juurde ja otsin lõpuks Dell D610, mis teenb mind enam-vähem korralikult siiani (6 aastat). Vahepeal kasutasin ka töö juurest antud äriklassi HP-d, mis oli igati viisakas arvuti kuni samuti graafika või emaplaat lusika nurka viskas. Arvestades selle riistapuu vanust ei saa seda talle muidugi pahaks panna. Viimane ost on Lenovo, aga mulle tundub, et Lenovo != IBM. Minu omal on igatahes mõningad pisijamad ja rida surnud täppe ekraanil (läheb garantiise sobival hetkel).

                Loo moraal on see, et üldiselt saad hinnale vastava asja. Ma ei tea, kas on mingeid uuemaid andmeid, aga mingi tootja statistika järgi tuleb odava otsa asjadest u. 60% garantiise (aasta jooksul), äriklassi puhul on see 5% (kolme aasta peale). Niiet see ehk vastab su küsimusele 400EUR-iste asjade kvaliteedi kohta. IMO võiks juba mingi enam-vähem asja saada 600EUR-i eest, näiteks selle. Enne ostmist soovitan igal juhul minna ja asja käes hoida. Kui mehaaniliselt on korpus nõrk, siis ei kesta ka elektroonika seal sees kuigi kaua.

                Comment


                  #9
                  Vs: Sülearvuti valik

                  Comment


                    #10
                    Vs: Sülearvuti valik

                    Mul vist asi selles, et ole ole sealt endisest kartulist siiani mingi saasta otsa trehvanud, ehk siis lihtsalt õnnelik käsi?. Esimene odava klassi Acer mille ostsin ca 5 aastat tagasi, seda hetkel kasutan, kuigi see viimasel ajal streikima hakanud aegajalt. Teler ja printer ka sealt ostetud ning kunagi weebikas, nendega pole siiani jamasid olnud(odav toodang kõik). Mul selline asi ka, et see läpakas ei saaks mul tõenäoliselt igale poole kaasa veetav olema. Ostan ja jääb üsnagi liikumatult lauale kasutamiseks. Kusagil metsas rännakuid koos selle läpakaga tegema ei hakkaks(kuigi praegune Acer oli ajateenistuse ajal küll päris tihedas liikumises ning isegi metsa sai kõige kola vahel mõned korrad veetud). Seega ma arvan ,et ma võtan taaskord selle riski ja rabaks midagi sellist ära. Need numbrid seal lihtsalt ilusad, olgu, kvaliteeti ma sealt ei saa ja kindlust ka mitte, et asi mul vastu peaks, aga vähemalt seni kuni asi toimiks, peaks mul vähemalt normaalse jõudlusega süler olema, või eksin?
                    otsija

                    Comment


                      #11
                      Vs: Sülearvuti valik

                      Kui sa tahad normaalset jõudlust, mis sul kodus laual istub, siis võta parem laua-arvuti. Ja enne ostmist guugelda "<mudel> + review". Näiteks selle HP kohta on järeldused sellised:

                      Pros:

                      • Almost five hours of battery
                      • Good performance
                      • Decent build quality

                      Cons:

                      • Glossy plastic everywhere
                      • Low screen resolution
                      • Weak screen lid
                      • Poor speakers

                      Mida igans ka positiivsete külgedena välja ei tuua, tee otsus asja nõrkade külgede järgi. Need hakkavad sulle närvidele käima. Antud asjal on näiteks üsna suur ja udune ekraan.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Sülearvuti valik

                        Lauaarvuti kole kohmakas ja ei meeldi see juhtmemajandus jms jama. Pealekauba pidevalt sisse lülitatuna lauaarvutil juppmaad suurem energiakulu(suuremad elektriarved). Algul vaatasin ka neid lauaavuteid, aga midagi eriti hiilgavat silma ei jäänud, monitor oleks ka vaja veel lisaks osta siis.

                        E: Näiteks selline lauaarvuti oleks siis mäe kõrguselt üle?
                        viimati muutis kasutaja otsija; 23 m 2011, 17:18.
                        otsija

                        Comment


                          #13
                          Vs: Sülearvuti valik

                          Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
                          E: Näiteks selline lauaarvuti oleks siis mäe kõrguselt üle?
                          Siin oleneb täiesti mäest ja mis seal...

                          Aga võid ka "säästuka" ise kokku laduda, juppidest; mis ongi lauamasina vaieldamatu eelis.
                          Näiteks, kui tahta kaks korda kiiremat ja otsida/tellida läänest ka ei viitsi siis:
                          Prose,emaplaat,mälud,kõvaketas,toide,korpus,DVD

                          55,75+72.60+(2x10)+85+33.55+26.40+14.40=307,7€
                          Selle raha eest Samsvaba, VIAvaba jne, HT3.0, USB3.0, SATAIII jne, laiendatav masin nagu maast leitud...
                          Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                          Comment


                            #14
                            Vs: Sülearvuti valik

                            Võib teema lõpetatuks lugeda, ostsin ordist lauaarvuti siiski.

                            E: Võtsil lisaks arvutikastile ka odava 79eur maksva monitori ordist, nüüd silman siin, et justkui oleks üks surnud pixel vist. Ühesõnaga täiesti musta pildi korral näen vasakul pool ühte heledat täppi. Kas oleks mõistlik kisama hakata selle pärast või tühine asi ja jätta sinnapaika?
                            viimati muutis kasutaja otsija; 24 m 2011, 17:31.
                            otsija

                            Comment


                              #15
                              Vs: Sülearvuti valik

                              Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
                              Võib teema lõpetatuks lugeda, ostsin ordist lauaarvuti siiski.

                              E: Võtsil lisaks arvutikastile ka odava 79eur maksva monitori ordist, nüüd silman siin, et justkui oleks üks surnud pixel vist. Ühesõnaga täiesti musta pildi korral näen vasakul pool ühte heledat täppi. Kas oleks mõistlik kisama hakata selle pärast või tühine asi ja jätta sinnapaika?
                              Ennevanasti loeti mingi arv surnud piksleid lcd-l lubatuks (st ei klassifitseeru veana). Aeg on küll edasi läinud, aga ei imestaks eriti, kui sarnane asi endiselt kehtib.

                              Comment

                              Working...
                              X