Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti ei lähe tööle

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Arvuti ei lähe tööle

    Mul on
    Hewlett Packard d4595 AMD Athlon 64x2 Dual-Core 5000+

    * mälu 2 GB DDR2
    * kõvaketas 500 GB SATA (2 x 250)
    * DVD-RW-seade (LightScribe)
    * 9in1 mälukaardi lugeja
    * PCI-E video nVidia GeForce 7900GTX 512MB
    * 7.1 Audio
    * võrgukaart + Wi-Fi
    * FireWire
    * 6 x USB


    Arvuti töötas alguses täna korralikult, kuid üheltmaalt lihtsalt lõi pildi tasku ja ei läinud enam tööle ja siis kui proovisin uuesti sisse lülitada, siis ei juhtunud nuppu vajutades, mitte midagi, ja arvuti taga olev tuli ka ei põlenud, aga kui seda toitejuhet teise pistikusse panin, läks ta mõne aja pärast uuesti tööle, ja õhtul juhtus uuesti samamoodi, aga nüüd on nii, et kui ma taga selle tule põlema saan, ja arvuti sisse proovin lülitada, siis ta nagu korraks hakkab tööle minema (umbes sekundiks), aga siis lülitab jälle ennast välja. Proovisin arvuti toiteploki juhtme emaplaadi küljest veidiks lahti võtta ja seejärel uuesti ühendada, aga see ei aidanud ja emaplaat ei ole kohe kindlasti läbi, sest arvuti on suhteliselt uus ja väga hästi hoitud ja seest täiesti korralik. Kas viga võib olla ka voolujuhetes, et äkki arvuti ei saa piisavalt elektrit või midagi sellist ? Ja mis ma tegema peaksin veel ?

    #2
    Vs: Arvuti ei lähe tööle

    Vaata emaplaadile/toiteplokki - ehk on punnis kondekad peal.

    Comment


      #3
      Vs: Arvuti ei lähe tööle

      Ma panustaks toiteplokile kah. Ka sealsed konded tasuks üle vaadata. Toiteploki võiks üle mõõta, käivitamise ajaks testri otsad neljasesse molexisse ja vaadata, mida lugem näitab.
      Paber ja pliiats on parem kui geeniuse mälu.

      Comment


        #4
        Vs: Arvuti ei lähe tööle

        kuidas ma need kondekad üle vaatan, ja kui on need punnis, kas siis tuleks toiteplokk välja vahetada ?

        Comment


          #5
          Vs: Arvuti ei lähe tööle

          Ütled, et suhteliselt uus arvuti.Kas garantiid ei ole?

          Comment


            #6
            Vs: Arvuti ei lähe tööle

            On garantii, aga garantiisse saan teda viia paarisaja km-i kaugusele, et enne kui sinna viin, tahan veenduda, et ma ei saa ise seda asja korda tehtud.

            Comment


              #7
              Vs: Arvuti ei lähe tööle

              Nii, vaatasin emaplaadil kondekad üle, ükski neist ei ole punnis, et milles veel võib viga olla ?
              EDIT : aga toiteplokile vaatasin tagant sisse ja seal oli mingi suur kollane jupp veidi kärtsus, nagu oleks sulanud või midagi sellist.

              Comment


                #8
                Vs: Arvuti ei lähe tööle

                Vot, see nüüd mitme otsaga asi. Kui tahad garantii säilimist, siis kõiki asju lahti võtta ei pruugi saada.Nt. toitekate kruvidel on kleepsud, mida rikkumata karpi lahti ei saa. Rikutud kleepsuga aga garantii ei kehti.
                Nii et, kalkuleerimise küsimus.

                Comment


                  #9
                  Vs: Arvuti ei lähe tööle

                  et arvatavasti tuleb toiteplokk remontti viia vist, sellel nagu ei ole kleepse ka peal, et garantii võib ära kaduda või midagi sellist, aga kui ma kuskile mujale tahan remontti viia, et kui palju see maksma võib minna ?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Arvuti ei lähe tööle

                    Mõne tuttava käest sobivat toidet laenuks ei saa? Et proovida. Kui võimas see toide on?
                    Nende remontimine, mnjah, minu arvates tasub see ainult ise tehes ära.
                    Lihtsam on uus osta.
                    Nt. 500W uus toitekas:

                    Comment


                      #11
                      Vs: Arvuti ei lähe tööle

                      Mingi max power 480w oli peal, et kas ma pean ainult seda maw powerit toiteploki valimisel silmas pidama, või peab midagi veel jälgima ?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Arvuti ei lähe tööle

                        Võimsust pead jälgima jah. Uus toide peaks olema sama või suurema võimsusega, kui vana.Väga palju võimsamat, kui seda lisavõimsust iial tarvis pole, pole ka mõtet osta.
                        Firmade lõikes ei oska täpsemaid soovitusi anda, lihtsalt puudub asjast korralik ülevaade.
                        Aga kindlasti keegi oskab.Üldine reegel, et kallim on enamasti kvaliteetsem, kehtib kindlasti ka siin.
                        Pistikuid võiks vaadata. 24-pin toitepesaga emmele võiks samasuguse pistikuga toide ka olla. Kui videokaart eraldi toidet küsib, võiks jälgida, et toitekal ka see ots olemas oleks. Tänapäeval enamasti on.
                        Odavama otsa toitekate spetsifikatsioone tasub hoolega uurida, vahel kiputakse andmeid üles vuhvima.
                        Üks jutt ka toitekate, samuti muude arvutikomponentide valimisest.

                        Comment

                        Working...
                        X