Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

XP, HP ja litsentsid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    XP, HP ja litsentsid

    Tere!

    Mure järgmine:

    Mul on siin läpakas, HP compaq nx9020. Põhja all on kenasti xp home litsentsikleeps ja sellel lisaks tähis Hp. OEM märget ei ole, aga no küllap ta ikka on.

    Oleks tarvis läpakas tühjaks teha ja windows uuesti paigaldada. Paraku ei ole mul recovery plaate käepärast. Küll aga on mul täiesti legaalne xp home OEM (mitte konkreetse brändi plaat).

    Mõned on öelnud (kommentaarid 18-19), et selle plaadi kasutamine HPl lõpeks kehvasti: ei läbivat microsofti online aktiveerimisprotsessi. Endal on kogemust niipalju, et üks aceri pill sai küll kunagi selle plaadiga jalule aidatud ja litsentsiga jama ei tekkinud. Ainuke vaev oli draiverite otsimine

    Kas võib tõesti olla, et HP on mingit laadi erijuhus? Ja kas mu idee teostamine oleks legaalne? Lõpeks on mul ju kleepsud olemas...

    #2
    Vs: XP, HP ja litsentsid

    Mm, mina arvan et peaks ikka töötama. Kui XP Home ja siis XP Home (õige service packi plaat kusjuures) siis peaks asi teoreetiliselt töötama. Ei ole kuulnud küll, et otseselt iga plaat enda koodi tahab.
    Estonian SPL & Sound
    @gargru

    Comment


      #3
      Vs: XP, HP ja litsentsid

      Ma olen ka aru saanud, et kokku käivad pigem kleeps ja emaplaat... Aga lihtsalt see kommentaar millele linkisin kohutas veidi ära ja nüüd ei mõista midagi teha. Jama oleks, kui registreerimata süsteemi otsa maanduksin. Ei taha crackimise jmt enam jamada.

      Sevice packi küsimus on ka muidugi hea... Mine võta kinni, kas tal originaalis oli 1 v 2. Kleepsul igatahes ei ole sp kohta midagi. Kardetavasti tähendab see, et tuli sp1-ga ja seega sp2 plaadiga kaugele ei aeruta?

      PS Asi läheb üha segasemaks... Paistab, et SP2 lasti välja 2004. aasta augustis. Kui nüüd eeldada, et see läpakas on ikka tiba uuem, siis ehk tuli ta ka SP2-ga? Jääb muidugi küsimus, miks seda kleepsul kirjas pole.
      viimati muutis kasutaja kaurman; 30 m 2010, 12:56. Põhjus: Lisainfo

      Comment


        #4
        Vs: XP, HP ja litsentsid

        Ei tohiks neil installikatel vahet olla koodide tunnistamise mõttes.
        Nende brändi op-süsteemidega ei tohiks muud vahet olla, kui see, et brändimasina installikas, tundes ära sobiva raua, ei nõua aktiveerimist. OEM-litsents on ta igal juhul, kui kleeps kõhu all. Ja kui ei lase aktiveerida, suhtle Microsoftiga, aktiveerivad telefonitsi. Ja aktiveeri selle koodiga, mis läpakal kõhu all.
        Riistvarale sobivad draiverid aga tuleb niikuinii otsida, neid Windowsi installikal pole, peale pisipehme universaalsete muidugi.
        viimati muutis kasutaja tcumen; 30 m 2010, 13:22. Põhjus: Täpsustus

        Comment


          #5
          Vs: XP, HP ja litsentsid

          Tänud. Uurisin ja paistab tõesti, et:

          installiplaadi service pack ei oma tähtsust

          Open Hours: Facebook Twitter Linkedin Instagram International Shipping Companies Melbourne Home About Contact Blog Privacy Policy Services Pricing How We Work International Shipping Companies Melbourne Today’s cargo and freight transportation businesses are highly professional and well-organized, allowing them to function on a global scale. As a result, international shipping has been elevated to the position […]


          Kui on no-brand oem ketas ja arvuti oem litsentsiga, peaks šansid installida olema head



          Ainuke hirm on, et kui tal siiski on asi emaplaadi tasandil mingi "võtmega" lukus, siis olen üsna pea pärast installi alustamist suures jamas: masin tühi ja teha pole midagi legaalset...

          Sest kui arvuti ikka seda oem plaati ei söö, ei aita ka ms.... IGASUGUNE lisainfo & kogemused on teretulnud

          Comment


            #6
            Vs: XP, HP ja litsentsid

            Aga tee nii:
            Vajalik kraam masinast välja. Seda pead ju niikuinii tegema.
            Tee olemasolev install nii pisikeseks, kui saab ja tee mõne kloonimisprogega sellest image, DVD-le või kõvaketta teisele partitsioonile või USB-seadmele. Siis, kui miski untsu peakski minema, saad praeguse olukorra taastada.
            Kloonimisproge peaks jooksma nn. Live CD-l.
            Ise kasutan ja soovitan seda:

            Sealt siis Backup tools.

            Comment


              #7
              Vs: XP, HP ja litsentsid

              Olen ka seda HP installi mõned korrad läbi teinud.
              Konkreetselt ise installisin tollelt plaadilt, mis oli HP-dega kaasas ja see plaat polnud sugugi pelgalt Win plaat (sellist kirja polnud peal, et Win installeriga on üldse tegemist, ainult HP logod ja reklaam), isegi intaller oli erinev; ehk kompaktne HP/Win plaat mis installib Win-i, draiverid ja kogu kaasas oleva tarkvara automaatselt. Valmis saades oli maht üsna aukartust äratav "tühja" masina kohta.

              Seega: ennem kui lapaka tühjaks teed, ürita teha olemasoleva OP-i abil endale sealt läpakast Installi DVD valmis ja ehk sul polegi rohkem muret.
              ( ma ei kujuta ette, kui too installika teeb, siis kas teeb ainult Win või HP+Win; kogemus puudub )
              Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

              Comment


                #8
                Vs: XP, HP ja litsentsid

                Esmalt postitatud tcumen poolt
                Aga tee nii:
                Vajalik kraam masinast välja. Seda pead ju niikuinii tegema.
                Tee olemasolev install nii pisikeseks, kui saab ja tee mõne kloonimisprogega sellest image, DVD-le või kõvaketta teisele partitsioonile või USB-seadmele. Siis, kui miski untsu peakski minema, saad praeguse olukorra taastada.
                Kloonimisproge peaks jooksma nn. Live CD-l.
                Ise kasutan ja soovitan seda:

                Sealt siis Backup tools.
                Jep, nii ilmselt tulebki teha. Lootsin esialgu kuidagi mugavamalt läbi ajada


                Esmalt postitatud erku poolt

                Konkreetselt ise installisin tollelt plaadilt, mis oli HP-dega kaasas ja see plaat polnud sugugi pelgalt Win plaat (sellist kirja polnud peal, et Win installeriga on üldse tegemist, ainult HP logod ja reklaam), isegi intaller oli erinev; ehk kompaktne HP/Win plaat mis installib Win-i, draiverid ja kogu kaasas oleva tarkvara automaatselt. Valmis saades oli maht üsna aukartust äratav "tühja" masina kohta.
                Mul on ka selline kogemus, et tootjate plaadid, vähemalt suuremate puhul nagu HP. DELL ja Lenovo on pisut moditud ja sisaldavad nänni...

                Installi dvd-d ei saa paraku teha, sest pole mingit recovery partitsiooni ega muud säärast.

                Comment


                  #9
                  Vs: XP, HP ja litsentsid

                  Endal oli selline keis et vana läpakas kustus (HP)ära siis uus sai kasutatud ostetud ilma OP-ta ja vana läppari plaadipealt sai xp peale lastud ja reg. läbi neti tehtud .
                  Minul igastahes toimib 5+ siiani. Tegelikult kui hakkata mõttlema siis oled sa ju selle Op kinnimaksud arvuti ostmisel ja kui sa kasutad seda oma tarbeks siis ei tohiks kellegil kobiseda olla ju .Saab ju poeski ilma op osta JA ODAVAMALT PAIDEvei

                  Comment


                    #10
                    Vs: XP, HP ja litsentsid

                    Kui pole recovery-t tehtud, siis tuleb see Win tööriistadega üritada teha; sellest ma rääkisingi
                    Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                    Comment


                      #11
                      Vs: XP, HP ja litsentsid

                      Mnjah, mul ka tegelikult HP-ga installikogemus puudub. Delli omal polnud küll muud vahet, kui et ei nõudnud aktiveerimist, draiverid tuli ise otsida või eraldi kaasasolevalt plaadilt peale lasta.

                      Comment


                        #12
                        Vs: XP, HP ja litsentsid

                        Esmalt postitatud erku poolt
                        Kui pole recovery-t tehtud, siis tuleb see Win tööriistadega üritada teha; sellest ma rääkisingi
                        Ah soo. Vabanda mu juhtmeid Siiski, hetkel ei riski, kuna süsteem ehk mingit sodi täis ja ma ei ole kindel, mis sinna tagavaraplaadile niimoodi sattuks.

                        Esmalt postitatud mataka poolt
                        Endal oli selline keis et vana läpakas kustus (HP)ära siis uus sai kasutatud ostetud ilma OP-ta ja vana läppari plaadipealt sai xp peale lastud ja reg. läbi neti tehtud .
                        Minul igastahes toimib 5+ siiani. Tegelikult kui hakkata mõttlema siis oled sa ju selle Op kinnimaksud arvuti ostmisel ja kui sa kasutad seda oma tarbeks siis ei tohiks kellegil kobiseda olla ju .Saab ju poeski ilma op osta JA ODAVAMALT PAIDEvei
                        See on küll huvitav... Vb on M$ tõesti inimestele (mulle sh) nimme oma segase litsentsimajandusega tünga teinud ja tegelikult pole asi üldse nii karmilt kontrollitud. Teistmoodi ei oska ma sinu lugu selgitada. Esimene mõte, mis pähe tuleb on, et polnud OEM versioon, aga seda oleks hp pillist raske uskuda.

                        Mis puudutab seda, et poest saab ilma osta, siis jah, see on tore mõte Tegin seda isegi paari aasta eest, paigaldasin pingviini ja naudin asja siiani. Paraku polegi ilma op sysita uue ja sobiva pilli leidmine alati nii lihtne.

                        Esmalt postitatud tcumen poolt
                        Mnjah, mul ka tegelikult HP-ga installikogemus puudub. Delli omal polnud küll muud vahet, kui et ei nõudnud aktiveerimist, draiverid tuli ise otsida või eraldi kaasasolevalt plaadilt peale lasta.
                        Tuleb tunnistada, et ega minulgi uuemate dellidega kogemust pole Tegin lihtsalt oletuse, kuna peale delli recovery ketta uuema delliga nagu muud draiveirinänni ketast kaasas ei paista olevat. Võimalik muidugi, et ma pole seda leidnud.

                        Comment


                          #13
                          Vs: XP, HP ja litsentsid

                          Sinna tagavara plaadile satub Win ISO Image ehk Win enda puhas installikas ja muu risu ei puutu üldse asjasse. Küsimus jääb milline siis nimelt . Kas ainult WinXP plaat tuleb asjast või täismahus HP+WinXP plaat .
                          Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                          Comment


                            #14
                            Vs: XP, HP ja litsentsid

                            Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                            Küsimus jääb milline siis nimelt . Kas ainult WinXP plaat tuleb asjast või täismahus HP+WinXP plaat .
                            Mnjaa, mul pole tegelikult aimugi, kuidasmoodi seal seda plaati tehakse. Antud juhul Mingi HP enda rakendusega? Sellisel juhul jääks ära, sest need on keegi juba süsteemist välja visanud. Heakene küll, need saaks netist tagasi, aga noh... Hetkel teen juba kettast koopiat. Tõsi, ketas on selle ajal mounditud. Loodetavasti probleeme ei teki :P

                            Mind ajab praegu segadusse see, kust see recovery ketta tegija peaks need installifailid saama, mis ta kettale paneb?

                            Selgita palun, kui mahti ja tahtmist.

                            Comment


                              #15
                              Vs: XP, HP ja litsentsid

                              Sai ostetud pea paar aastat tagasi poest MSI laptop ja peal oli Vista. Kaasas oli vaid reklaami ja draiverite plaat. Win plaati kui sellist kaasas pole; see on kasutaja enese probleem kas ta teeb endale Win Iso plaadi tagavaraks või ei tee; pärast kui on arvutiga probleem ja plaati pole, on nö oma süü.

                              Need vajalikud failid on OP süsteemis sees reeglina kõik olemas töötaval masinal, sealt tehakse Image fail ja kõrvetatakse see plaadile üles buutiva ISO Image failina ( bootable ISO file ).
                              Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                              Comment

                              Working...
                              X