Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Isoleeri HDD'l paha sektor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Isoleeri HDD'l paha sektor

    Tere

    Oman 120GB HDD millel umbes veerandi peal (49486619 sector) on ainult 1bad sector. Kuna tegemist üsna suure kettaga siis sooviksin seda ketast siiski filmide jaoks edasi kasutada. Siit ka küsimus, kuidas teha 2 partitsiooni nii, et see bad sector välja jääb?
    Kas siin foorumis leidub tarkpäid, kes sellist asja proovinud ning teavad kuidas probleemile lahendus leida?

    PS! Mulle ei mahu pähe nimelt see, et hdd utiliit näitab, et kettal on 63sectorit seega kuidas saab olla sellel kettal just 49486619 sector vigane.

    tänud,

    #2
    Vs: Isoleeri HDD'l paha sektor

    Ehk saab sellega: http://en.wikipedia.org/wiki/Ranish_Partition_Manager
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    Comment


      #3
      Vs: Isoleeri HDD'l paha sektor

      Otsi HDD regenerator googlest, põhimõtteliselt saab torrentiga, saab osta ja see on ka Hirens Boot CD peal. Selle abil sain ma mitu kõvaketast korda ja see parandas halva sektori ära, mitte ei jätnud välja. Skännimiseks on väga täpne tööriist Victoria, versioone palju aga googeldades koos sõnaga 'HDD', saab kindlasti abi. Olen ka partitsioonist välja jätnud sektoreid, aga ainult siis kui parandus ei aita, siis kui viga on füüsiline. Victoriaga saab kõik kahtlased sektorid ka kindlaks teha, ja HDD regeneratoriga saab üle genereerida ka sektoreid mis ei ole halvad ja mis hakkavad halvaks minema. Peab ainult piirkonna ära määrama. PS kui halvad sektorid on üle genereeritud, sisi tuleb partitsioonid kõik sellel kettal ära kustutada ja uuesti formattima, muidu see sektor kasutusse ei lähe ja programmid näitavad seda ikka halvana. Kui see kõik ei aita, siis on partitsioneerimine ainus lahendus.
      Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

      Comment


        #4
        Vs: Isoleeri HDD'l paha sektor

        Need sektorid kõvaketta alguses 0 kuni 63 on nn boot sector (üldine info erinevatest op süsteemidest ja kuidas kõvakettas jaotatud on).
        HDD võib tekkida kahte erinevat bad sector varjante.
        1. Infopõhiseid, kus lihtsalt mingi segadus (neid on võimalik remontida või kaovad spets programme kasutades ise, ka formattides).
        2. Füüsilisi, mida põhimõteliselt pole võimalik taastada (on jah regenereerimis ja taastamis programmid, kuid need on AJUTISED lahendused selle probleemi puhul).
        Need viimased ei kao ka formattides. Kahjuks win op süsteemid ei oska selliseid kohti ennem ära tunda, kui nad pole sinna üritanud infot kirjutada.
        Enamus programme ei tee neil kahel probleemil vahet.
        Kumb probleem sinu kõvakettal on?

        Üks võimalus on see, et tee full format ning skanneeri uuesti oma programmidega üle.
        Võib-olla on su kõvakettal veel vigaseid kohti.

        Aga, kui kindel, siis:
        Ise kasutan kõvaketaste füs.vigastuste jaoks sama süsteemi nagu sa teha tahad, et keelan need op süsteemi jaoks vigased alad.
        Kasutades kahte programmi:
        * Data Recovery Wizard - kus teen surfase testi (leiab "päriselt" riknenud kohad).
        * Partition Magic - leitud sektorid keelan (muudan erinevatele op süsteemidele nähtamatuks).

        Eks partinsonide määramisel võid kasutada ükskõik mis programmi, kui tead, mis sektorist kuhu sektorini vigane.

        Need kaks programmi ei ole vabavaralised.
        Kuid parimad, mis ma enda jaoks olen avastanud ja selgeks teinud.
        Loomulikult on paremaid ja efektiivsemaid olemas, kuid inimene on harjumuste ori.

        Comment


          #5
          Vs: Isoleeri HDD'l paha sektor

          Esmalt postitatud kein poolt Vaata postitust
          Need sektorid kõvaketta alguses 0 kuni 63 on nn boot sector (üldine info erinevatest op süsteemidest ja kuidas kõvakettas jaotatud on).
          HDD võib tekkida kahte erinevat bad sector varjante.
          1. Infopõhiseid, kus lihtsalt mingi segadus (neid on võimalik remontida või kaovad spets programme kasutades ise, ka formattides).
          2. Füüsilisi, mida põhimõteliselt pole võimalik taastada (on jah regenereerimis ja taastamis programmid, kuid need on AJUTISED lahendused selle probleemi puhul).
          Need viimased ei kao ka formattides. Kahjuks win op süsteemid ei oska selliseid kohti ennem ära tunda, kui nad pole sinna üritanud infot kirjutada.
          Enamus programme ei tee neil kahel probleemil vahet.
          Kumb probleem sinu kõvakettal on?

          Üks võimalus on see, et tee full format ning skanneeri uuesti oma programmidega üle.
          Võib-olla on su kõvakettal veel vigaseid kohti.

          Aga, kui kindel, siis:
          Ise kasutan kõvaketaste füs.vigastuste jaoks sama süsteemi nagu sa teha tahad, et keelan need op süsteemi jaoks vigased alad.
          Kasutades kahte programmi:
          * Data Recovery Wizard - kus teen surfase testi (leiab "päriselt" riknenud kohad).
          * Partition Magic - leitud sektorid keelan (muudan erinevatele op süsteemidele nähtamatuks).

          Eks partinsonide määramisel võid kasutada ükskõik mis programmi, kui tead, mis sektorist kuhu sektorini vigane.

          Need kaks programmi ei ole vabavaralised.
          Kuid parimad, mis ma enda jaoks olen avastanud ja selgeks teinud.
          Loomulikult on paremaid ja efektiivsemaid olemas, kuid inimene on harjumuste ori.

          Olen sinuga nõus, et HDD Regenereerimisel ei ole mõtet, sest tõepoolest on see ajutine lahendus. Targem oleks selle sektori ümbrus softiga välja jätta ja uued failisüsteemid luua. Kasutasin HDD Regeneratorit, soft leidis küll ainult ühe badi ja parandas selle ära. Siiski ei usalda ma seda parandusmeetodit ja siiski sooviks esialgset plaani kasutada ja bad sector kahe failisüsteemi vahele jätta.
          Olen ise Partition Magicu kasutaja kuid kuidas selle softiga teha failisüsteem nii, et see OP süsi jaoks nähtamatuks jääb?

          Comment


            #6
            Vs: Isoleeri HDD'l paha sektor

            Oletan, et kasutad üle USB seda ketast. On see õige?
            Kui oled kindel, et 49486619 sector on ainult vigane, siis see asub umbes "sealmaal", kus kõvakettal maht on 20GB (+/-2GB).

            Esiteks tee kõvakettale siis format. Kui win keskonnas kasutama hakad siis NTFS, kui tahad teleka järgi ka ühendada üle USB, siis FAT või FAT32 (fat failisüsteemile ei saa kopeerida suuremaid faile, kui ~4gb).

            Nüüd siis töö. Muidugi on olemas lihtsamaid ja efektiivsemaid võimalusi, kuid see on minu jaoks kõige lollikindlam, kuna pahatihti on ikkagi ühele leitud Bad sectorile veel järgnevaid riknenud alasid:
            Poolita kõvaketas Partiton magicut kasutades nii, et jääb esimene pool 22GB ja teine pool siis niipalju, kui seda on. Kui asjad tehtud, kliki Apply. Tegutseb natuke.

            Nüüd poolita omakorda see 25GB, luues 18GB ja 4GB. Muud asjad tehtud, siis kliki Apply. Oota natuke.

            Nüüd, kasutades Partiton magicut, vali see 4GB kõvaketta osa ja Delete Partition vajuta Apply ja ongi olemas.

            Kui tahad ruumi juurde saada ja on viitsimist, siis poolita omakorda see 4GB, sest tõesti ma ei oska ütelda, mis alas see sektor täpselt asub.
            Nüüd pead scannima mõlemat uut kõvaketta osa kummas on see bad sector sees.
            Terve osa liida (merge), siis selle osaga, kummale poole ta jäi. Apply.
            Kui viitsimist poolitada ja liita saab lõpuks piirata selle Bad sectori üsna tühisele alale.

            Kuid kõvaketas jääb poolikuks (kaks kõvaketta osa ühel füüsilisel kettal).
            Minule pole rohkemat vaja läinud.
            Muidugi on olemas veel programme, millega saab piirata seda sektorit täpsemalt ja jääks OP süsteemile nagu üks kõvaketas, kuid pole viitsimist olnud otsida.
            Tegu vist iga tootja kõvakettale, firma enda spets progega.
            Kui keegi oskab kuidagi teist moodi, siis kuulan ise ka huviga.
            viimati muutis kasutaja kein; 02 m 2010, 15:12.

            Comment


              #7
              Vs: Isoleeri HDD'l paha sektor

              Hdd regenerator, sellega võtab aega paar päeva, kuid teeb töö ilusti ära, ise korduvalt kasutand.
              Igaühes meis on väike IT-i mees, kes on omamoodi tark, eriti siis kui küsid mis tüüpi siinil kasutab video kaart ja vastatakse "See peaks olema pentium 1 või 2 aga mul on Pentium 4, kas sellepärst mälu ongi nii vähe videol?".

              Comment

              Working...
              X