Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

küsimusi telefoni kaabelduse kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    küsimusi telefoni kaabelduse kohta

    1) Millist tüüpi kaablit on korrektne kasutada RJ11(6P2C), RJ14(6P4C) ja RJ25(6P6C) puhul? Nagu ma olen aru saanud, siis kasutatakse flat(on sellel mingi eesti keelne vaste kah?) kaableid, ehk siis sooned kaablis pole omavahel keerutatud nagu näiteks populaarse Cat5e puhul on.

    2) Kas need karbiku all liistu alt välja tulevad kaks kaablit on MHS 1x4x0,5 kaablid, kus on valge, sinise, punase ja oranž vahel nelikkeerutus?



    3) Mis funktsiooni täidab MHS 1x4x0,5 kaabli puhul see isolatsioonita traat? Ning kuhu ja kuidas tuleks ühendada see plastikkiud(drain wire, kasutatakse vist maanduse eesmärgil)?

    #2
    Vs: küsimusi telefoni kaabelduse kohta

    1. Mina kasutaks Cat5e
    2. Tundub KLMA 4x0,8+0,8
    3. Plastikkiud lõigatakse maha (kaablitugevdus), isolatsioonita kiud on maandus või potensiaaliühtlustus.
    viimati muutis kasutaja erxxx; 26 m 2010, 21:45.

    Comment


      #3
      Vs: küsimusi telefoni kaabelduse kohta

      tasubki panna ainult cat5 kaablit, sest see on keerutatud kaabel ja häireid on vähem
      toon ka näite, et oli 2meetrine jupp keeerutamatta telefonikaablit ja sellejupipeal oli 5mega kadu juba

      Comment


        #4
        Vs: küsimusi telefoni kaabelduse kohta

        Tänud info eest, pean ka üle vaatama, sest mul on kuskil 5 mega kadu elioni digitv 12 megast, äkki kaabli vahetus cat5 vastu aitab. Ise arvasin, et arvuti või ruuteri süü, aga erinevate arvutite ja erinevate ruuteri seadistuste ja firmwaredega ning erinevate windowsitega arvutitel ikka sama jama..

        Comment


          #5
          Vs: küsimusi telefoni kaabelduse kohta

          Kasutada tuleb kaablit mis on konkreetseks otstarveks ette nähtud.
          Minu soovitus on: side liin ja arvuti liinid hoida lahus. Side liin ehitada sidekaablist korrektselt, ühendades ka maandus/varjesoone üht otsapidi sidepoksi massi ja arvutiliinid ehitada samuti kas solid või stranded kaablist vastavalt otstarbest ja kasutada õigeid pesasi ja otsikuid mis vastavad antud tüübile; krosseerida õigete tööriistadega ja jälgida kogu nõudeid (palju võib keerutust lahti keerutada jne jne). Ja pole mingeid probleeme.
          Ise ehitasime kaubanduskeskuseid ja ärikeskuseid; Tele2, omaaegse Uninet interneti ühendusi jms; tuhandeid liine. Keegi ei arutanud asjade üle mis on kümnete aastatega välja töötatud ja ära katsetatud.

          Kui on müra ja häired kasutatakse LAN kaabelduses STP kaabeldust.
          Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

          Comment

          Working...
          X