Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

TäheMehe (Tm) internett...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    TäheMehe (Tm) internett...

    ...või õigemini selle puudumine.
    Samunegi et ...faktid esmalt.
    - on nende kaabelmodem ja on wifi ruuter (3Com WL-525).
    Side katkeb korda 10 päevas. Asi vist selles, et ruuter ei saa modemi ja DHCP kaudu aadressi. Modemi softi uuendati, õhtuni töötas, siis pani toru ää...
    Võtsin WRT54G (h/w 7.0)kuna tolle 3Com'i viimane f/w pärineb aastast 2005. Laadisin uusima softi peale, ikka kaob side. Vaadates kaabelmodemi lehte, öeldakse et "operative". Ruuterile teen DHCP release/renew - töötab...mõnda aega.
    Võtsin teise WRT54G (h/w 5.1) ja lasin viimase f/w peale. Ikka sama jama- side kadumine on kindlam kui päikese tõusmine hommikul. Jah, tehes käsitsi DHCP uuenduse saab side kätte aga see katkeb varsti. Õhtul tihedamini.
    Kas mul on põhjust TäheMehega ™ pahane olla? Kas ma saaksin ise midagi teha/kontrollida?
    Kas E-lõvil ™ on parem side (kodukal nad ju kõik reklaamivad igasugu asju aga reaalsus on tihti teine) ?
    Mlillist operaatorit Teie soovitate? ArpaNeti aegne side(ja katkestused) nagu ei peaks tänapäeva sobima...

    Felch, offliner @ kopp ees
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    #2
    Vs: TäheMehe (Tm) internett...

    eLööve on siiski parem sellest mis kirjeldasid kuid ausalt öeldes oleks seda iga teine pakkuja selles olukorras... Elionil auke jätkub kuid õnneks väga lühiajalised need. IPTVga polegi eriti probleeme rääkida.
    Mul on Elioni kodulahendus ja Televõrgu sünkroon. Lepingus lubatud katkestuse aeg kuni 16tundi kuus, reaalselt aga tuleb aastas ehk kuni 2h kokku... Kas mitte Tallinnas MajaNet neid ei vahenda? Mulle jäi nii kõrva kuskil. Igatahes küsi - http://www.majanet.ee/ Telepilti pead siiski eraldi hankima nende puhul. Elion ei hiilga uploadiga. (-)
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #3
      Vs: TäheMehe (Tm) internett...

      Ahaa, isegi 16h/kuus on ikka oluliselt parem kui 10 ++ korda päevas....
      Aga mida E-lõvi puhul veel teadma peaks? Filmide laadimine ja mängimine netis ei huvita kuid nende telekas puhul pidi olema vist nii, et vaid 1 lustikummut per modem? Või eksin? Kas telepilt on kandiline ja katkev ka, nagu digiTV-l kohati ? Millist "fine print" puudusi nad veel pakuvad? Ja kas on veel alternatiive? STV meile ei levi ja venna kogemused sellega ...pole eriti julgustavad.
      Aga...äkki on ikkagi viga minu saedmetes (kuigi ma ei oska enam midagi otsida) ?
      Helpdesk on alati öelnud, et modemi signaalid on normis. Ja telefon ka töötab. Vaid DHCP-ga ei saada kaubale.

      PS. Uurin seepärast, et mõned tuttavad on sidega rahul - äkki ikkagi minu viga?
      viimati muutis kasutaja felch; 15 m 2010, 22:52.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Vs: TäheMehe (Tm) internett...

        Per modem võib olla 1-8 IPTV boxi. Kui võtta 12/1 kodulahendus siis kaks boxi, lingi DL kiirus konfitakse 16mega peale. 3-8 boxi on võimalikud kui saad Hyperkiire kasutusele.
        Staatiline IP on raha eest. Kuid minu dyn aadress pole ka varsti aasta jooksul vahetunudki - seegi siis nagu staatiline
        Telepilt...on nigu on, SD pilt pakitakse mpeg2 kujule, paljud ütlevad et see siiski tasuliste pakkujate parim on, Zuum on tasuga kanalitel tõesti kehvem. Amino110 boxi ei tasu võtta, HDMI puudub. Pilti katkemas pole vist näinud, tugeva äikse korral ehk ruudutab kui maaühendust teeb...
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: TäheMehe (Tm) internett...

          Mul on tähemehe ühendus, aga ruuteriks on juhtmega SMC7004ABR. Sellega on nii, et peaaegu igal hommikul pean aadressi uuendamiseks ruuteri lehel IP aadressi "värskendamist" klikkima. Aga kui olen ühenduse saanud, siis nett on püsiv. Värskendamise vajadus tuleb sellest, et lülitan ööseks seadmed (ka modemi) välja, mida tähevõrgu teenindus ei ole soovitanud teha (pidavat käivitamisel liigselt koormama).
          Kui kaablimodemil tulukesed põlevad ja ühendust ei ole, siis jääb üle kahtlustada ruuterit (setingud?).
          Mul on jäänud riiulile seisma vanem töökorras tähemehe modem, millel ei ole telefoni funktsiooni - DPX100. Võin anda ajutiselt katsetamiseks, aga ma ei ole kursis, kas modemi MAC aadressi kontrollitakse. Kui jah, siis ei saa "võõrast" modemit kasutada.

          Comment


            #6
            Vs: TäheMehe (Tm) internett...

            Modemil põlevad kõik tuled ja tema veebileht väidab, et modem töötab. Seega kahtlustasin ise ka ruuterit. Aga hetkel proovin juba 3-ndat...ikka sama asi. Seaded siis. Paraku pole seal eriti midagi seada. Aadressi saab DHCPga ja tundub, et asi ongi selles. 3Comi modem pidas side logi. Sealt oli näha, et aeg-ajalt andis modem "invalid dhcp client release". Peale modemi sofit uuendust (tähemehe poolt) see kiri kadus. Muud huvitavat logis polnud. Kui side kadunud, siis näen vaid seda et login ise sisse (side ruuteri tekitatud wifi võrgus püsib alati). Saab teha dhcp renew aga sellele vastust ei tule. Logis on näha "send discover" ja kõik.
            WRT54G puhul on konfis 2 klahvi: dhcp release ja renew. Uus aadress saadakse kohe ja siis jälle töötab...natuke. Logi on sellel ruuteril üsna olematu.
            Erilisi võrgupoole seadeid nagu pole - aadressi saamise viis ja siis veel mõned parameetrid (MTU size jne). Need olen jätnud "default" väärtustele.
            Enne oli kaabelmodem ilma telefonita ja side kadus samuti kuid justkui harvemini.

            Mida veel... ? Vahetada operaatorit? Starman justkui pakuks kõige kiiremat sidet aga see ei püsi.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Vs: TäheMehe (Tm) internett...

              Kui DHCP on enabled, siis vaata selle "Lease Time" aega. Kui see on liiga lühike, siis määra nt "One Days".
              Aga jah, erinevad ruuterid, erinevad setingud?

              Comment


                #8
                Vs: TäheMehe (Tm) internett...

                Lease time on 7200 (sekundit ?). Seda pole muutnud. Logidest pasitab, et uuendusi ikka tehakse kuni mingil hetkel kõik katkeb. WRT54G seda asja logis ei näita või ma ei oska vaadata.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Vs: TäheMehe (Tm) internett...

                  Esmalt postitatud felch poolt Vaata postitust
                  Lease time on 7200 (sekundit ?)...
                  Võibolla tõesti 2 tundi (7200 sekundit). Kas katkestused klapivad sarnase intervalliga?

                  Comment

                  Working...
                  X