Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

    Probleem siis selline et arvuti ei lae enam ennast ülesse peale viiruste eemaldamist . Mul on kaks op süsteemi peal windows xp ja ubuntu . Xp ülesse ei lae aga ubuntuga laeb . Biosis ei näita ka kõvaketast. Kas viirus võib seda jama tekitada ja millega seda parandada. Safe modes ka ei lae .Jääb nagu poole peal kinni. Hirens boot cd -ga näitab kõvaketast ja kõiki faile.kas keegi oskab lahendust pakkuda?

    #2
    Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

    ma arvan ,et viirusega kustutasid ka midagi vajaliku xp jaoks ära.. xp plaat sisse ja repair äkki aitab.

    Comment


      #3
      Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

      Pigem keeras miksit kõvakettal windowsi tuksi kui ketas ära kadus. Ise ju ütled ka, et live cd näeb ja kohaliku ketta peal jookseb teine OP süsteem ilusti käima.

      Comment


        #4
        Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?


        Loe ja tegutse. Kui masin on dual boot, tuleb pärast MBR taastada või Ubuntu üle installida.
        Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

        Comment


          #5
          Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

          äge ongi see et windosa plaadi paned sisse et repairda aga peale alglaadimist ja r vajutamist ehk repairi tegema ütleb et ei leia kõvaketast.

          Comment


            #6
            Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

            Ega XP SATA ketast ilma sobiliku draiverita üles ei leia küll. Draiveritega floppy sisse ja kui kästakse, siis pressid F6.
            Eestikeelset värvilist pildiraamatut momendil kiiruga ei leia.

            Comment


              #7
              Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

              Mul on läpakas. Mis sellel teha tuleks? bios-is ei näita ültse et oleks . Esimene boot on cd teine floppy kolmas internet aga hdd ei olegi. sata ketas on jah

              Comment


                #8
                Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

                Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
                Ega XP SATA ketast ilma sobiliku draiverita üles ei leia küll. Draiveritega floppy sisse ja kui kästakse, siis pressid F6.
                Eestikeelset värvilist pildiraamatut momendil kiiruga ei leia.
                Vaidlen siiski vastu, oman mitut sata kettaga masinat ja üks neist vana sempron ja XP pole senini lisa driver-id tahtnud. Jah win2000 ja vanemad küll.

                Comment


                  #9
                  Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

                  Esmalt postitatud niper poolt Vaata postitust
                  Mul on läpakas. Mis sellel teha tuleks? bios-is ei näita ültse et oleks . Esimene boot on cd teine floppy kolmas internet aga hdd ei olegi. sata ketas on jah
                  Kas sa Bios-i ise näppinud oled?
                  Kas sata setting-ud on paigas.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

                    Paned draiverid CD plaadile. Põhimõtteliselt http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=351915 , draiverid muidugi vali sinule sobilikud.

                    Aga draivereid ei taha siis kui BIOS-st on SATA "compatibility mode" sisse lülitatud, nimetatagu seda seal siis kuidas iganes. Kui XP on aga ühtepidi juba installitud, siis hiljem teistpidi ringikeeramine võib probleeme valmistada. Osadel arvutitel sai sinna SATA menüüsse mingit klahvi toksides, ise pole sellistaga kokku puutunud.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

                      Esmalt postitatud niper poolt Vaata postitust
                      Mul on kaks op süsteemi peal windows xp ja ubuntu . Xp ülesse ei lae aga ubuntuga laeb . Biosis ei näita ka kõvaketast.
                      Kui Ubuntu töötab, kas näed partitsioone? Kas see WinXP partitsioon on näha? Milliste parameetritega? Kas viiruse nimi on teada? Kas ma saan õieti aru, et ubuntu laeb üles HDD kettalt, mida BIOS ei näe?
                      viimati muutis kasutaja vasaraonu; 16 m 2010, 13:04.
                      Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

                        ubuntu laeb ennast ülesse hdd pealt. näha on aga kausta sisse ei lase minna. mingi jutt tuleb ette .hirens boot cd-l on mini xp peal sellega näitab ilusti kõike.ei ole näppinud biosi .ega seal midagi näppida ei olegi eriti. arvutiks on hp g3000ea.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

                          Mina leidsin sinu arvuti BIOS-st sellise koha, kas sina ise ei leia?

                          Comment


                            #14
                            Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?

                            leidsin. kõik sama. boot options all mul hdd ei näita .

                            Comment


                              #15
                              Vs: Arvuti kaotas kõvaketta ära! Kes aitab?



                              Niimoodi hakkaks ketast näitama. Korralik XP siis küll ilmselt enam üles ei tuleks, äkki aga repairi jaoks kõlbab, pole proovinud. Hiljem tuleks siis jälle tagasi muuta.

                              E:
                              Ja Intel SATA AHCI Controller Driver floppy saad http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/s...roduct=3256595 Operating System - Enhancements and QFEs alt, juhuks kui kunagi peaks vaja minema.
                              viimati muutis kasutaja A.S.; 16 m 2010, 15:45.

                              Comment

                              Working...
                              X