Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

MS Photo Editori printimisprobleem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    MS Photo Editori printimisprobleem

    Õhtust.

    Olen kaks päeva arvutis ja Googles tuhlanud, kuid minu pea enam ei võta. Ehk foorumlased abiks.

    Paar õhtut tagasi hakkasin skeeme välja trükkima. Skeemid .jpg-vormingus, automaatselt avab neid MS Photo Editor. Esimesed kaks sain ilusti prinditud, ülejäänuid enam ei saanud.

    Kui vajutan seal printeri kujutisega nupule, trükib faili välja originaalsuuruses. Et väljatrükk kogu lehele mahutada, valisin File menüüst Print, avanevas aknas linnuke Fit to page ette. Nüüd on nii, et esimest varianti saab kasutada, kuid rippmenüüst printimisel, olenemata sellest, kas avanevas aknas midagi muuta või mitte, tuleb ette kiri "Insufficient memory to complete operation" ja proge mõnikord ka pangestub. Printeri ikoonile tegumiribal vajutades teatab, et printer spooling document. Selline käitumine esineb kõigi PhotoEditoriga avatud failide puhul olenemata nende suurusest. Mitu korda installisin printeri draiverid, kuid see ei aidanud. Googlest sain selle veateate peale teada, et põhjuseks on hoopis vigane Photo Editor. See tuletas meelde, et see jama sai alguse failiga, mille olin .djv-st .jpg-ks ümber formaatinud ning kaheks jaganud. Mõned korrad on mingi aknake mingit multiple või single valikut pakkunud (täpselt pole meeles ja enne pole seda näinud ka), aga vahet pole, mida valid, tulemu(setu)s ikka sama.

    Nagu juba öeldud, printerit olen mitu korda uuesti installinud, Photo Editoril uninstalli ei ole. Otsisin ta süsteemifailidest üles, vahetasin BackUp-kaustast saadud failidega ringi, tolku mitte mingisugust. Netist sain samuti eraldiseisva Photo Editori (sama programm, lihtsalt MS Officest lahti kangutatud), ei mingit muutust. Rohkem ei tule midagi pähe, mida tasuks proovida.

    Veel panin tähele, et kui enne printimise algust tuli ekraanile kollane hüüumärk kirjaga Please insert paper (peale seda vajutasin OK), siis nüüd ilmub vaid see hüüumärk ja hall kast, kus see kiri olema peaks. See anomaalia esineb juba kõikide programmidega, kuigi printimist ta teistel progedel ei paista mõjutavat. Pilt

    Opsüsteemiks Windows98SE, Photo Editor on MS Office97 kaasavara ja printeriks Epson LX-800.
    Lisatud failid
    viimati muutis kasutaja Scott; 01 m 2007, 20:35.
    73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
    ATiP1pN4XeM

    #2
    Vs: MS Photo Editori printimisprobleem

    Pane mingi teine soft peale ja ava sellega. Näiteks võib soovitada irfan view'd.
    File type association'it, ehk siis mis programm windowsi exploreris topeltklõpsuga automaatselt faili avab, saab muidu valida tools -> folder options -> file types. Kui mõni teine juba olemas olev programm sinu arvates adekvaatsem on, siis seadista ümber.

    Comment


      #3
      Vs: MS Photo Editori printimisprobleem

      Kas olukord muutub, kui
      a) pilt on JPEG-iks salvestatud mõne teise programmiga,
      b) prindid mõnda teise printerisse
      ?

      Uuemad programmid peaksid oskama JPEG-i saatmist otse printerisse (vahepeal lahti pakkimata). Kui printeri tüürel ei oska sedaviisi sülle kukkunud JPEG-iga midagi peale hakata või teeb seda valesti, siis lõpeb printimine pahasti.

      Tuleb meelde üks jama TIFF-idega - üks programm ei suutnud kuidagi avada teise programmi salvestatud faile.
      If you think education is expensive, try ignorance.

      Comment


        #4
        Vs: MS Photo Editori printimisprobleem

        Esmalt postitatud andreie poolt
        Kas olukord muutub, kui
        a) pilt on JPEG-iks salvestatud mõne teise programmiga,
        b) prindid mõnda teise printerisse
        Täiesti ükskõik, samuti jupsivad Photo Editoriga avatud gifid, tifid, png-d ja bitmapid.

        Teist printerit pole kusagilt võtta, kuid tekitasin olematu printeri, sinna printida proovides muutusi pole.

        Otsin selle Irfan viewi ka. Photo Editoril on see hea asi, et printmenüüs saab ühe liigutusega väljatrüki soovitud mõõtu ilma faili enda suurust muutmata.
        PS. Enne unustasin öelda, et samu faile Photoshopiga saab printida, aga ta on aeglane ja ebamugav mitme asja kiireks ja ühesuuruseks väljatrükiks.

        EDIT: Irfan view laseb ilusti välja trükkida, isegi kiri "Please insert paper" ilmub sinna halli kasti sisse. Samas tema printmenüü ei ole siiski nii mugav kui Photo Editoril.
        viimati muutis kasutaja Scott; 02 m 2007, 05:08.
        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
        ATiP1pN4XeM

        Comment


          #5
          Vs: MS Photo Editori printimisprobleem

          Sain proge jдlle tööle. Kui küsite, mis ma tegin, jään vastuse võlgu - ei tea isegi . Hall kast on ikka ilma kirjata, kuid on teada, et seal peab olema "Please insert paper". Tööle hakkas peale Program files ja Windows kaustas tuhlamist. Kustutasin ka mõne ammukustutatud programmi, k.a. mingi Epson Color printeri, failijäänused. Kas ja kuidas need asjaga seotud olid, ja kui olid, siis miks nad enne probleeme ei tekitanud, ei mahu minu pähe дra. Eelmisest omanikust on palju pahna (programme, mida pole mulle vaja ning osa ka poolikud, ilma uninstallivalikuta) arvutisse jäänud, kuid format C ja oma asjade uuesti pealepanek on jäänud PhotoShop5 taha, millest ma ilma ei taha jääda. Installiplaati ma ei saanud, kuid registreerimiskoodi ja ametliku litsentsiga üksi pole midagi vist peale hakata.

          Siit ka veel küsimus temp failide kohta. Windows temp kaust on igatahes kõvasti ьle poole gigabaidi suur ja mingi autodelete neid faile ei kustuta. Võin ma need käsitsi kustutada, saaks kettaruumi juurde ja viirusetõrje kiiremaks. Ning mida veel sel eesmärgil kustutada võiks?
          viimati muutis kasutaja Scott; 06 m 2007, 19:58.
          73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
          ATiP1pN4XeM

          Comment


            #6
            Vs: MS Photo Editori printimisprobleem

            Nuh jooksuta Disk Cleanup'i kah vahepeal.
            Koristab [enamus] saasta ära.

            Linnukestega saad valida mida kustutada.
            Soovitan kõigile linnukesed ette panna ja siis vajuta OK.

            Proge leiad nii:
            http://www3.georgetown.edu/uis/image...nDiskClean.gif

            Temp kausta võid käsitsi kah tühjaks teha kui soovi on, aga ehk Cleanup teeb ise.

            Comment


              #7
              Vs: MS Photo Editori printimisprobleem

              Disk CleanUp ei näe neid Windowsi Temp faile. Kustutada saab vaid prügikasti, Interneti tempfaile ja windowsi tilulilu, mis niigi 0,0 MB peal on, kuna skine pole alla laadinud. Windows Temp kaustas olevad failid tõstsin prooviks uue trükimusta mittekannatava nimega kausta sisse, seni pole mingi programm neist puudust tundnud, seega järeldub, et võib nad vist ära kustutada.
              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
              ATiP1pN4XeM

              Comment


                #8
                Vs: MS Photo Editori printimisprobleem

                Et see teema rippuma ei jääks...

                In case of "Insufficient memory"

                Delete these keys: (delete entire subkey for each)
                HKey_Current_User\Software\Microsoft\PhotoEditor\3 .0\File Options
                HKey_Current_User\Software\Microsoft\PhotoEditor\3 .0\Microsoft Photo Editor
                ...
                Võib olla vajadus ka ümbernimetada jpegim32.flt to jpegim32.old ja luua uus jpegim32.flt cab-failist.
                Ehk läheb kellelgi vaja.
                73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                ATiP1pN4XeM

                Comment

                Working...
                X