Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kummaline teade

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kummaline teade

    Mul on vana AST Ascentia A laptop, millel IBM-i kõvaketas. Ostsin selle kasutatult. Siis ühel päeval juhtusin apsaka tegema ja Win95 teatas, et ei leia faile, mida käivitumiseks vaja. (win.com?) Avastasin, et cd-seade ei tööta. Lasin oma isal (mainigem siinkohal eriliste pilkamiste vältimiseks ära ka mu vanuse, 12) asja uurida, tema inuke soovitus oli kõvaketas IDE kaudu lauaarvutisse ühendada ja siis sinna Win98 installiks vajalikud failid kanda. Tegin mina juhiste järgi, kuni avastasin, et kõvaketas on kompressitud Drivespace 3 abiga. Üritasin Virtual PC kaudu asja korda seada, aga ei õnnestunud. Ei aidanud muud, kui ketta format. Siis tõstsin (isa nõuandel, loomulikult) Win98 installikettalt kataloogi "Win98" kõvakettale. Igaks juhuks tõstsin sinna ka Norton Commanderi kataloogi "norton". Siis tõstsin kõvaketta sülearvutisse tagasi, sättisin BIOSist esimeseks buutijaks kõvaketta. Luges tema kokku, mis raud mul masinas on, ja edasi andis mu rüperaal huvitava teate:
    Remove disks or other media.
    Press any key to restart

    Remuuvisin kõik diskid, mis ette sattusid (cd-romi kasutu seadme) ja katse korras ka kõvaketta (Millele järgnes teade "No operating system found"). No ja kasu ei mingit.
    Milles teade seisneb ja mida ma pean ette võtma? Absoluutne mõttepuudus.

    #2
    Vs: Kummaline teade

    Kõik oli väga õigesti tehtud.

    Võib-olla ehk pisikene asi. Selleks, et kõvaketas bootiv oleks, peab ta formaatima nii:
    format /s d:
    /s tähendab, et kirjutatakse ka boot'imiseks vajalikud failid õigesse kohta peale. d: on selle läpaka kõvaketas - sul on võib-olla mingi teise tähe all.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      Vs: Kummaline teade

      s võtme jaoks on ka vaja sys.com programmijuppi. Sul ei ole kõvakettal jah süsteemi peal. Kui windowsi all formaadid, siis pane linnuke make system disk[või-mis-see-seal-oligi] ette.

      Comment


        #4
        Vs: Kummaline teade

        Flopyseade on olemas?
        Kui jah, siis start-up ketas sinna sisse (boot) ja siis juba edasi C:\\win98\setup.exe või mis iganes ta seal oli.

        (kui ketas juba kompressitud oli, siis ilmselt üsna pisike ja äkki oleks siis ka mõistlikum W95 sinna jätta. teine asi, kas op.mälu on W98 jaoks piisavalt)
        viimati muutis kasutaja a1; 02 m 2007, 20:11.

        Comment


          #5
          Vs: Kummaline teade

          Unustasin mainimata - lauaarvutis WinXP.

          Flopiseadet rüperaalil muidugi pole. Ma oskan boot flop´i kasutada küll

          Ketas on juba formatitud..ja 16MB RAM peaks W98 jaoks küllalt olema.

          Comment


            #6
            Vs: Kummaline teade

            Esmalt postitatud Myrt poolt
            ....
            Remove disks or other media.
            Press any key to restart

            Remuuvisin kõik diskid, mis ette sattusid
            Lahe nali....
            Mõeldi seda, et võta floppy-d välja ja reboodi.... sõnastus on tõesti vilets, nõus.
            Tõsta vints lauaarvutisse tagasi ja boodi sealt w98 start-floppy-lt. Käsuta: "sys d" kui d on läpakast lisatud HDD nimi.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Vs: Kummaline teade

              Kui vaja, win98 boot flopi saab siit: http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm
              If you think education is expensive, try ignorance.

              Comment


                #8
                Vs: Kummaline teade

                16M ram'i jääb w98'le väheks, väga ebamugavalt aeglane on. w98 jaoks pidi 32M olema või mugavama töö jaoks 64MB. Kui just USB'i tuge vaja ei ole ja veel üht-teist, mida w95 ei pakkunud, siis pane w95 uuesti. w95 suudab veel kuidagi 16M rammiga töötada.
                Muidugi 16M RAM'iga kompressitud ketast jooksutada on veel hullem ressursi raiskamine, see teeb masina eriti aeglaseks.
                Sul cd-rom on? Win95 originaalplaadid ei buutinud veel, kuid võid masina buut cd-rommi pealt üles lasta ja siis win95 plaadilt failid peale kopeerida ja ka sys c: käsuga süsteem kettale panna.
                Või kui midagi muud ei aita, siis nagu felch ütles, buudid oma lauaarvuti buut flopilt ja siis lased flopilt DOS'i sinna kõvakettale peale. sys käsuga. Soovitavalt võta lauaarvuti enda ketta juhe lahti, et midagi sellega ära ei vusserdaks.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kummaline teade

                  deem, mul oli umbes sama jama win98´ga (arvuti : 333mhz cele, 192mb ram) kuna teist arvutit läheduses ei olnud, siis viskas kopa ette ja installisin win xp home peale i486 modes. boot on kiirem kui mu läpatsil igaljuhul (1800mhz turion, 512mb ram)

                  Comment

                  Working...
                  X