Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tahaksin kivide programmeerimist õppima hakata.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Tahaksin kivide programmeerimist õppima hakata.

    Nii et fuse bitte puutumata peaks peale koodi sisestamist programm tööle hakkama jah? Mul ei hakand. Proge on selline http://www.sparkfun.com/tutorial/Beg...blink_1MHz.zip

    Comment


      #47
      Re: Vs: Tahaksin kivide programmeerimist õppima hakata.

      peaks jah. Kas just niimoodi, nagu ette nähtud, aga midagi ta tegema peaks.
      Kust sa järeldad, et ei töötanud?

      Millega sa seda koodi kompileerisid?
      Kood jookseb ainult ATMega8 peal (kui sa seda HEX'i kasutad). Kui uuesti kompileerisid, siis on suurem lootus, et see muude peal tööle hakkab.

      Rain

      Comment


        #48
        Vs: Tahaksin kivide programmeerimist õppima hakata.

        Sai vähe netis ringi kolatud ja leidsin "õige" datasheedi, mis on üle 300 lk. Varem lugesin aind mingit mini varjanti, kus polnud õieti midagi kirjas. Need CKSEL(3..0) bitid tunduvad nagu vastupidises järjekorras olevat, mis tekitas natuke segadust. See et need on 0010 tähendab ~8 MHz sisemist RC clocki (vist jagatakse 8-ga), mis on neile vaikimisi progetud. 1 MHz jaoks peaks vist olema siis 1000 aga ma panin 0001, mis tähendab mingi "Reserved". Igatahes sellise seadistusega prose võib vist nurka visata Võibolla tõesti see atmega8 jaoks mõeldud proge ei istu 88-le. Eks ma siis üritan selle eeskujul midagi ise kirjutada.
        viimati muutis kasutaja virx5; 16 m 2007, 21:55.

        Comment


          #49
          Vs: Tahaksin kivide programmeerimist õppima hakata.

          Noh, ma ei tea aga kui prooviks vahepeal PIC-i? Fusedega muret ei ole. Proged nagu vaja ja...on ka nagu vaja. Kui ei meeldi, proged ringi. Jälle nagu tahad. Kvartse pole vaja. Las Atmel teeb niikaua mõne normaalse prose valmis....
          Lisaks tunduvalt väiksem voolutarve.
          /Felch@õelutseb ja on nõme...
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #50
            Vs: Tahaksin kivide programmeerimist õppima hakata.

            Kui nüüd nii vaadata, siis PIC tundub lollikindlam aga siiski suutsin neid 16F628-t kaks tükki ära põletada ja need on suht kallid võrrldes atmega88-ga kui nüüd kolmanda tööle saab, siis võiks öelda, et olen võrreldes PIC-iga kasumis nii ajaliselt kui rahaliselt .

            Edit 1: Kompileerisin proge AVR Studios ära ja nüüd töötab
            Edit 2: Sain ledid nuppudest kah tööle (kui kedagi huvitab led.txt)
            viimati muutis kasutaja virx5; 17 m 2007, 02:38.

            Comment


              #51
              Vs: Tahaksin kivide programmeerimist õppima hakata.

              Esmalt postitatud virx5 poolt
              ...olen võrreldes PIC-iga kasumis nii ajaliselt kui rahaliselt ...
              Kuskohast atmegat ostate, et nii kole odav on? Neti andmed: RS-is on 120.- , Tevalos 54.-, O-poes 70.50!
              Samas on 16F628 RS-kataloogis (ehk A-kaablis) 52.-
              Mitte ei saa pihta...
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #52
                Re: Vs: Tahaksin kivide programmeerimist õppima hakata.

                noh näeg. tevalos on 54.- (kui just näpukas pole) on see väga odav. ega ka 70 eeku väga kallis pole kivi kohta, millel nii palju sees on. 3 taimerit, ADC, 16MIPS, TWI, USART, SPI, DebugWire, ja mida kõike veel

                Aga noh, eks iga L*** kiidab ikka oma *****...

                Minu meelest võib kasutada mõlemat. lihtsalt oleneb, millega harjunud oled. mingite asjade jaoks on PIC ja ASM paremad, teiste jaoks on AVR ja C paremad... Ma ei suudaks ette kujutada, kuidas ma oma robotit ASM'is progreda saaks... ma jääksgi seda koodi kirjutama Samas näitseks software UART'it on kergem asm'is teha... pole vaja taimeritega jamada, et täpset ajastust saada...

                Rain

                Comment


                  #53
                  Vs: Tahaksin kivide programmeerimist õppima hakata.

                  Kuna vaja ainult LED-e vilkuma panna, pole suurt mõtet hakata AVR-e ja PIC'e üksipulgi joonele panema.
                  If you think education is expensive, try ignorance.

                  Comment


                    #54
                    Vs: Tahaksin kivide programmeerimist õppima hakata.

                    PIC kit 3 programmaator, MPLAB IDE, see on koos pic kit 3-ga,
                    siis läheb sul vaja oshon PIC silmutator ide, seda saad demona ja kui otsid, siis saad ka täieliku versiooni kätte.
                    PIC keel on assembler, kui oskad juba selles rahuldavalt progeda, siis hakka kasutama C keelt, basic ma ei leia väga hea olevat.
                    Parim on assemblerit C keelega segamini kasutada, aga see on juba kõrgem pilotaaz.
                    Kahjuks ei saa sa ainult C või basicut kasutades pic sise elust mitte midagi aru ja oled tihti lugu hädas.
                    Assembler on päris loogiline asi, kõik on tehase datasheedil olemas, RFT read the f....ng manual ja hakkab tulema.
                    MPASMWIN.exe ja http://orph.or.funpic.de/PIC/files/inc/p10f222.inc siit saad igasuguseid INClude faile ka erinevatele PIC-dele.
                    Pic on nagu hea laps, saab teha nii ja naa, INC teed sutsu lihtsamaks ei pea alguses päris kõike defineerima hakkama asm failis, ütled, et on INC failis kirjeldatud ja moos.
                    AGA pea meeles, et PIC ei oma mõistust, ta oskab ainult seda, mida tegija temasse on istutanud.

                    Comment

                    Working...
                    X