Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

MSN ja NAT võrk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    MSN ja NAT võrk

    Tere
    Selline probleem , et kui tahan rääkida läbi MSNi siis ütleb, et olen läbi mingi NAT võrgu või midagi taolist. Opsüsteemiks on Win 98 ja internetiühendus on Starmani oma. Kirjutasin Starmanile ja nemad ütlesid et pean midagi oma arvutis tegema.
    Ehk oskate aidata. ???

    #2
    Msn 6.0 beta abiks.

    Comment


      #3
      kuid kas ta 98 peal ikka aitab? XP peal toimib
      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

      t-linespeakers.org

      Comment


        #4
        Mul Windows 98 ja MSN 6 Beta töötab edukalt. Kui varem ei olnud võimalik faile saata, kuna ma olen ruuteriga jagatud netis ja firewalli taga, siis MSN 6 võimaldab mul nüüd seda ka teha, kuigi teatud inimestega on ühendus väga aeglane.
        Muusikahull!

        Comment


          #5
          NAT tähendab jagatud võrku. Põhimõtteliselt on probleem selles, et su masin saab ainult väljapoole ühendust, keegi sinu arvutisse konnektida ei saa. Et sed probleemi lahendada, tuleb kasutada mingit vaheserverit, kuhu siis mõlemad pooled konnektivad. Ja sellega on tegelt suht jama, see server ei ole kindlasti kahe poole kõige kiirema tee peal vaid näiteks kuskil ameerikas. Ja sis pole ime, et on aeglane.

          Comment


            #6
            Aga kuidas siis teha seda. Proovisin MSN 6.0 peale panna aga asi ei hakkand tööle.

            Comment


              #7
              ... kui tahan rääkida läbi MSNi siis ütleb, et olen läbi mingi NAT võrgu või midagi taolist. ...
              NAT = Network Address Translation, ehk võrguaadressi transleerimine. Seega, kui setingutes võimalik, siis luba MSN aadressi transleerida.
              Iseasi, kas ruuteri soft on nii täiuslik, et seda "pisiasja" üldse sisaldab.

              Comment


                #8
                NAT ei tähenda päris jagatud võrku nagu juba ütles saformo NAT = Network Address Translation ehk siis välise maailma eest siseste IP peitmine ja se tark router peab siis ise arvestust milline päring kust aadressilt tuli ja milline väljast poolt tulev paketike millise aadressi peale läheb.
                (nii rääkis vanaema vähemalt  : )
                Ise pole nagu MSN 6.0B kusagil sellist vidinat leidnud mis tööd nat-ga võimaldaks kui leiate pange siia ka kirja.
                Muide kõne ei tule läbi samuti mitte failid kui video conferens toimibpilt küll väga madala fps-ga kuid toimib(kui olete telekas näinud teleülekannet mõne kosmose laevaga nagu MIR oli näites siis pilt oli sama enamvähem)

                Comment

                Working...
                X