Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Veebikaameraga seadeldisest pilt arvutisse?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Veebikaameraga seadeldisest pilt arvutisse?

    Küsiks järgmist nõu.

    Kas veebikaameraga saab enamvähem "söödava" pildi arvutisse, no nii ekponeerimise mõttes, et mitte osta selleks (digi)fotokat.
    Kvaliteeti pole vaja, tähtis, et visuaalselt oleks asjandus (nt elektroonika plaat) arusaadav.
    Pole veebikaameratega pistmist olnud.

    Tänan ette nõuannete eest!

    #2
    tõesti hea küsimus, ten points

    mul tekkis ka kohe yks samalaadne kysimus: kas kartulikoorimisnoaga saab kartuleid koorida muidu?
    *************
    *LÄTI VABAKS!*
    *************

    Comment


      #3
      mul tekkis ka kohe yks samalaadne kysimus: kas kartulikoorimisnoaga saab kartuleid koorida muidu?


      veebiikaamera peaks töötama küll, kuid see kartulikoorimisnuga.......
      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

      t-linespeakers.org

      Comment


        #4
        Küsimus õigustatud, mõni (ca.450 raha maksev) kaamera annab pildi, millelt ise ka ennast ära ei tunne. Katsetasin üht sellist - pilt hüppas ja tardus valgustuse muutmisel ja tegi muid trikke. Laborioludes ja normaaltingimustel ilmselt kuidagi töötaks.
        Kaamera oli USB'iga.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Ilmselt on siis nii, et rahuldava värvilise kaadri saamiseks tuleb veebikaamera puhul rohkem raha välja käia. Seega on juba mõtekam digifotokas, sest liikuv pilt pole küsijale praegu oluline.

          Mis aga kartulikoorimise noasse puutub, siis mõne neist võib otse prügikasti visata. Kaubandus+turumajandus pakub ju kõike!

          Comment


            #6
            Mõnes arvutikaupluses on olnud need kaamerad demostratsiooni mõttes töös ja mõnel oli selline pilt, et tõesti ennasti ära ei tunne, mõnel oli pilt väga ilus.
            Mõtekam on digitaal fotokas osta.

            Kartulikoorimis noa koha pealt ei oska nõu anda.
            transistor[ätt]starline[punkt]ee

            Comment


              #7
              Hee-hee! Kartulikoorimisnoa vrk töötabki. Proovisin ise järgi!

              Comment


                #8
                Kas veebikaamera ei anna mitte väga väikest pilti arvuti ekraanil. 100*100 punktise pildi seest on tavaliselt raske midagi ära tunda. Võib-olla on mõned ka suurema punktide arvuga.
                Digifotokal on minu-teada rohkem kui 1000*1000 punkti, siis pilt 100 korda teravam. Võib-olla ka erandeid?

                Comment


                  #9
                  Digifotokas oleks vast asjalikum jah, saab lisaks ka ilusaid pilte masinasse ja pärast CD'le. Pealegi digikate hinnad järjest langevad ja pikselite arv tõuseb ning pilt on alati värviline.

                  Comment


                    #10
                    jah kuid nende digikatega on ka kahtlane värk.
                    mõni 1,2 Mpixeline teeb paremat pilti kui minu 3,3Mpixeline
                    ja see minu oma ei tee just kuigi teravat pilti.
                    ükskord üritasin justnimelt elektroonikast pilti teha kuid jah ei tulnd välja nagu läbi udu vaataks vms.
                    Nii et jah. kahtlane see värk
                    Andke andeks mulle minu lollid küsimused
                    nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

                    Comment


                      #11
                      ...Nii et jah. kahtlane see värk...
                      Digikate ostul on vaja jälgida sügavusteravust. Lugesin seda teavet hiljuti ajakirjast "Arvutikasutaja".
                      Kahjuks ei ole tehnilised tingimused kõik alati märgitud, mida ka müüja ei kipu (teadmatusest?) selgitama.
                      Kahju, kui on kulutatud tuhandeid ja alles siis saad teada, et ...
                      Kummaline, aga olen tähele pannud, et vene müüjad selgitavad selverites pikalt laialt kauba kohta, aga eesti müüjad kipuvad küsima, "kas läheb" või "mitu läheb".
                      Vabandan, kui kellelegi liiga tegin, aga praktika on seda näidanud.

                      Comment


                        #12
                        Ostjad on tihti ka vähe huvitatud tehnika poolest. Nagu too uusrikkur kes autot ostma läks..
                        Müüja küsib: soovite autot osta? Milline (neist)?
                        Ostja: ei, kahe milline
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Kui juba jutt digifotokate peale läks, siis räägin oma mure kah ära: Kuna praegu kasutada olev aparaat (HP Photosmart 715) on igavene suur kolakas ja seda ei viitsi koguaeg kaasas tassida, otsustasin et vaatan midagi lihtsamat omale igapäevaseks plõksimiseks.
                          Orienteeruvaks eesmärgiks panin omale hind < 2000EEK ja reso ilma interpoleerimata 1,3-2Mpix.
                          Uurisin ja puurisin, otsisin materjale- suht raske töö, sest ega keegi selliseid odavaid karpe ju oma võrdlustestidesse ei võta. No leidsin siis lõpuks paberite järgi enda jaoks optimaalse asja K-arvutisaloonist, Mustek LCD3. Õnneks ei ostnud ma seda kohe ära, vaid jalutasin poodi ja küsisin selle aparaadiga tehtud testipilte. Ma andsin endale aru, et see on odav karp ja sealt palju ei maksa oodata aga neid pilte nähes, pidin ma p****li kukkuma. Enda aparaadiga ei suudaks ma isegi koomas olles nii uduseid pilte välja võluda.

                          Nüüd peab vist sammud opoodi seadma, ja seal Benq'i aparaate kiibitsema. Või soovitab keegi midagi muud asjalikku?
                          Kas tervitada saab vä?

                          Comment


                            #14
                            Kuna pilt sõltub peale aparaadi ka nupule vajutajast, prooviksin ma ise testpilti teha. Ehk saab parema sest ka väga hea aparaadiga annab uduse pildi teha.
                            Beesting müüs ka üksvahe mingeid odavamaid fotikaid mis veel mp3-sid mängida oskasid. Vist oli 2Megapunkti, hinda ei mäleta. Karta on, et üle 2000
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment

                            Working...
                            X