Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

arvuti toiteplokk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    kas siis on yxkõik, mis dioodi ma sinna panen? kui ma shut downi teen, kas ta lylitab ennast siis ise välja? või tuleb ikka mingit nuppu vajutada? sain aru et ise lylitab välja?
    hei.. HEI. paha koer.. too kohe tagasi

    Comment


      #17
      Diood jah, kama, milline.
      Kui shut-downi teed, lülitab (vähemalt üks korralik) PC toited portidelt maha, releel pole enam pinget, et klemme koos hoida ja voolumõõtja ohkab kergendusega
      Head susserdamist !

      Comment


        #18
        proovisin suvalist Ledi torkida com porti, ja see kyll ära ei kustu kui arvuti välja lylitan. aga mul emaplaadi peal kax toite pesa, atx ja tavaline.. sellised pidid siis haruldused olema?
        hei.. HEI. paha koer.. too kohe tagasi

        Comment


          #19
          Sel juhul tuleb kasutada mõnd sisemist toite pinget, mis peale shut-downi ära kustub.
          Head susserdamist !

          Comment


            #20
            Ma ei tea ühtegi toidet, mis peale shut-downi ära võetakse.

            Comment


              #21
              Aga prose ? See ju lülitatakse välja ...
              Ega ma pidanudki silmas toiteploki pingeid.
              Head susserdamist !

              Comment


                #22
                Ei usu, võib-olla mõnel emaplaadil lülitatakse midagi välja, kuid see võib olla mitte reegel. Kui vajutada alt+ctrl+del, siis prose reageerib sellele, seega on ta voolu all ja töötab.

                Comment


                  #23
                  Eip, ATX korral prose seisab... Üks emaplaadi kontrolleritest reageerib katkestusele (IRQ) ja lülitab asja sisse. Muud midagi keerulist. See juba oleneb emaplaadist ja selle chipsetist, mis katkestusi kuulatakse ja mille peale reageeritakse. Mõned võimaldavad suvalisi kuulata, isegi portisid. Prose ise seejuures seisab ja ei tee midagi, samuti mälud jne.
                  Alati on jalal 9 standby-toide, 5V. Kui siis emaplaat arvab, et on toidet vaja, ühendatakse 14. jalg maha ja sellepeale lülitab atx end sisse ja hakkab toidet tarnima. Toitekas lülitab toite sisse ja siis annab märku pwrok signaaliga, et toide on korras (8. jalg, 5V).

                  Comment


                    #24
                    Siinkohal me püüame AT arvutit seisma panna, ATX teeb seda isegi. Aga ei leia kohta, kus pinge muutuks, kui shut-down teha.

                    Comment


                      #25
                      Siinkohal me püüame AT arvutit seisma panna, ATX teeb seda isegi. Aga ei leia kohta, kus pinge muutuks, kui shut-down teha.
                      Esimeses postituses oli ju juttu, et pinge kaob prose ventilaatorilt ära
                      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                      Comment


                        #26
                        Oli jah nii kirjas, siis relee mähis tuleb prose vendi peale ühendada ja ongi korras.

                        Comment


                          #27
                          aga kas see ventilaator jaxab releed ka veel toita? ta minu teada ei tööta päris 12 voldi pealt ju (vent)
                          hei.. HEI. paha koer.. too kohe tagasi

                          Comment


                            #28
                            aga kas see ventilaator jaxab releed ka veel toita? ta minu teada ei tööta päris 12 voldi pealt ju (vent)
                            Mitte ventilaator ei toida releed vaid mingi juhttranss.
                            Kui ei jaksa siis pane NPN transistoriga lülitusaste vahele, vist kõlbab isegi kt315, kuna ei haju võimsust eriti. Ventilaatori punane ots ühenda läbi pingejaguri 1k takisti transi baasi külge , emitter korpusesse ja kollektor läbi relee +12 voldi kylge. Lisaks ühenda teine takisti veel baasi ja emitteri vahele, samuti suurusjärgus 1k ....
                            ...eelnev jutt kehib olukorras, kus lülitatakse venitilaatorile peale + pinget. kui lülitatakse peale miinuspinget on asi teistmoodi.
                            Mõõda arvuti korpuse ja ventilaatori + klemmi vahelt. kui seal kaob pinge, kehtib eelmine jutt. Kui ei kao on vaja kogu see asi PNP transiga teha, keeruline pole, aga ma ei viitsi praegu seletada...
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              #29
                              Igatahes mitte unustada releele panna paralleeli ka vastassuunas dioodi! Muidu võib releest tulev ahela katkemise emj lüüa selle juhtelektroonika läbi. Ja emaplaadiga ei tasu riskida.

                              Comment

                              Working...
                              X