Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

hiire valgus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    hiire valgus

    vahetasin optilisel hiirel punase valguse sinise vastu

    kuid igasugusel pinnasel enam ei tööta ja on teine ka natuke nõrgema valgusega :'( :'(

    kas on viga selles, et on 10 mA LED? et peaks 20 mA panema?
    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

    t-linespeakers.org

    #2
    Minu teada peaks need sinised ledid tarbima "suuremat" pinget kui punased, siit ka see et ei ole nii ere!

    Comment


      #3
      Asi võib olla ka hiire vastuvõtja (digikaamera sisuliselt) spektraaltundlikkuses - et sinist tunneb halvemini.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Kui see spektritundlikkus töesti nii välja timmitud on, siis peab olema ka ju võimalus seda muuta, nii et vastuvõtja oleks rahul ka korgema sagedusega valgusega ;D

        Comment


          #5
          Ma ei tea, kas kaamera karakteristik on nii terav kuid kui on, siis seda muuta kohe kindlasti ei saa
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Siiski on punaste led'ide pinge ja vool madalam, kui sinistel. Seega oleks ehk esimese asjana vaja vaadata üle led'i eeltakisti ja seda vähendada.
            Kaamera spektri määrab suures osas ära ta esiklaasi värv. Ja seda sa nüüd küll ei muuda.

            Comment


              #7
              Vahetasin ka sinise vastu, miskipärast töötab hoopis paremini. Aga see punane on hoopis eredam diood. Ei ole nii erksat enne näinudki. Kasutan hiirt tavalise kilest mati peal- libiseb hästi ja tundlikus on ka hea. Vanast kuuliga rotist ei taha mõeldagi.
              "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

              Comment


                #8
                mida arvata sellest, kui kasutada laserdioodi, mida võib leida võtmehoidjast?
                KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                t-linespeakers.org

                Comment


                  #9
                  Ta annab vist liiga kitsa valgusvihu ja roti liikumine võiks muutuda vaevaliseks (ei valgusta "teed" ära).
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment

                  Working...
                  X