Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

biose update ZX98-AT

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    biose update ZX98-AT

    tekkis probleem emme: Tomato Board ZX98-AT -ga
    ID: 61-0414-008031-00111111-071595-440BX$CRBX014ZX98-AT Ver 1.07(990805)

    see mobo ei tunnusta sdram moodulit 256mb,tunnustab ainult poolt sellest(128mb)aga mul on ikka 256 tarvis.
    selle plaadi kodukalt(zida) ei saanud ma midagi,google abiga leidsin,aga see ei sobinud,lasin ta windowsis käima,aga see proge ütles,et midagi on vale.
    vaatasin bioses:mingit flash kaitset peal ei olnud (bios flash enabled)
    kusagil oli kirjas midagi mobo peal jumprite tõstmisest et biost flashida saaks,aga seda ma ei leidnud,mida seal ringi tõsta tuleb.

    kas keegi oskab aidata?

    #2
    Mille sa Windowsis käima lasid? BIOS-i flashitakse ikka DOS-s. Teed floppyketta mis buudib, sinna peale flashimisproge ja BIOS-i fail. Stardid arvuti floppilt ja käivitad flashimise programmi. Veel peaks seal küsima, kas soovid vana BIOS-i salvestada floppile...seda tasub teha, kui uus miskipärast ei sobi.
    Kodulehel peaks korralik juhend olema, kuidas flashida.

    Comment


      #3
      üks asi on kas BIOS ei tunnista ja flashimine päästab, teine asi et pesa ei pea lihtsalt rohkem vastu. niisama lõbu pärast ma flashimist ette ei võtaks. Kui võtaks, siis väga tugeva UPS'i taga, üleliigsed kaadrid ja kettad tagant korjatult isegi hiire ehk siis masinasse jääks aind graafika, floppy ja mobo koos prosega (välistab vigade teket) ja masinat juhtiks klaviatuur ning pilti näitaks moll.
      Peale lisaseadmete eemaldamist teeks veel 5 restarti et kindel olla masina stabiilsuses ja alles siis üritaks update.
      On olnud juhuseid kus kuskilt võrgust tuleb signaal või pinge kõigub, helikaardi kaudu saadab võim mingi tagaside ja see voolukõikumine keeras flashimise kohe prsse! Reeglina on õnnestunud aga jah, vahel läheb pahasti ... eriti pahasti siis kui kivi mobo külge joodetud
      -

      Comment


        #4
        Originally posted by sebastian@Mar 7 2005, 23:40
        Kodulehel peaks korralik juhend olema, kuidas flashida
        Olgugi et põhjalik juhend, kuid mina soovitan siiski seda lasta mõnel teadjamal inimesel teha! Väikese näpu veaga on võimalik terve BIOS ****e keerata.

        Comment


          #5
          Olgugi et põhjalik juhend, kuid mina soovitan siiski seda lasta mõnel teadjamal inimesel teha! Väikese näpu veaga on võimalik terve BIOS ****e keerata.
          Täitsa nõus. Kunagi on p..s emaplaatidega nagu loll mööda arvutiparandusi joostud, ja seda just ettevaatamatusest flashimisel. Vahest nõme komme ikka ise proovida, selle asemel, et teadjamalt paluda. Loll pea ikka ihu ja rahakoti nuhtluseks .

          Comment


            #6
            tavaliselt on mälu suuruse piirang seotud chipsetiga ja seda biossi flashimine ei mõjuta.
            mälusid on nn ühepoolseid ja kahepoolseid. Sellega on ka paras jama, sest osad chipsetid toetavad näiteks kokku teatud arv mälupooli, mis ei ole 2x pesade arv (st max suuruse kätte saamiseks peab olema ühes või mitmes pesas ühepoolne mälu; kahepoolsest läheb lihtsalt pool raisku). Samuti on iga poole kohta see piirang. Kui sul on ühepoolne 256MB mälu, siis tõenäoliselt aitaks kaks 128-st ühepoolset või üks 256-ne kahepoolne.(st siis max poole suurus 128) Kui sul on 256-ne kahepoolne, siis on järelikult max poole suurus 64 ja üle 128MB kahepoolseid/64MB ühepoolseid ei ole mõtet sinna masinasse toppida.
            Ja see poolte arv ei tähenda alati, et mälul peavad olema kivid ühel/mõlemal pool plaati. Kuigi mõnikord see on nii.

            Comment


              #7
              Vist jääb see update ära,sest ma olen võhik DOS-i suhtes,ei ole selles keskonnas kuigi palju olnud,ainult fdiski oskan kuidagi kasutada.
              Selle vana arvutiga ikka igavene jama :P
              MSI P4 oli biose update lihtne: Live Update tõmbas vajaliku asja ja tegi ka buut diski valmis,dos-is polnud ka midagi keerulist teha tarvis.

              See 256sdram on ühe poolne.
              Vana mälu,64mb sdram,millel on kiibid ühel pool,aga ka teisel pool on kohad nende jaoks-see siis võib olla nii ühe kui ka kahe poolne?

              Kui sellele 256-le see 64 lisada siis on mälu maht suurem(196mb)
              See emme ei toeta suuremat mälu kiipi kui 128mb.

              Kas annab sellega üldse midagi teha,et ta seda mälu täis mahus leiaks?
              Kas selle chipsetiga annab midagi ette võtta?

              Kui ei siis tuleb sellele emmele mõni alternatiiv otsida.

              Comment

              Working...
              X