Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

-5 volti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    -5 volti?

    LCD Displey vaja yhendada LPT porti. LCD-l kaasas juhend, et -5 volti vaja. Kas keegi on näinud kuskil skeemi, juhtmete ja nende värvide kohta, mis tulevad toitekast.

    #2
    Oled sa PÄRIS KINDEL, et miinus 5V? Mõned LCD-d tahavad tõesti sellist pinget kontrasti otsale (pin 4 enamasti) kuid need on suured graafilised displeid ja/või sellised, mis töötavad ka külma käes.
    Kui sinu LCD ei peaks tegelikult -5V tahtma ja sa annad sellise pinge, põleb displei kindlasti maha!!!

    ATX toitel on miinus 5V otc sinist värvi. Olen näinud ka teist värvi juhtmeid.
    Võta pistik nii kätte, et juhtmed jäävad alla ja kinnitusnaga enda poole. Siis on -5V enda poolses reas vasakult 3. Kontrolli testriga üle!
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Ma päris kindel ei ole, kuna olen võhik elektroonikas, aga seal lingil http://www.hinnavaatlus.ee/phorum/viewtopi...pic.php?t=36669 14 postitus on selline väljavõte manuaalist.

      Comment


        #4
        molexist on 5V punane, kollane on 12V ja mustad on maad.

        Comment


          #5
          Valge mis toitekast tuleb on -5.

          Comment


            #6
            Ja katceks võib ka tavalise lapikpatarei panna.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              on olemas palju mikroskeeme, mis inverteerivad pinget. Naiteks TC1044, 1121, 1219, 1220, 1222, 1240.... Nendel Uout=-Uin. Nendele on vaja ainult paar-kolm kondensaatorit
              Siin on nende datashit-id skeemidega: http://www.microchip.com/1010/pline/analog...rpump/index.htm

              Comment

              Working...
              X