Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Riga PERLE elektrioreli skeemi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Riga PERLE elektrioreli skeemi

    Tere, kas kellelgi leidub kodus selline pill või on juhuslikult skeem alles jäänud?
    Oleks vaja toite ja heliväljundi otsad ära tuvastada.

    Ajakirjas "Radio" on olemas küll puudlikult PERLE-2 skeemid, kuid nendest pole abi.
    Mul on eelkäija ehk PERLE-1.

    Tänud ette!

    #2
    Vs: Riga PERLE elektrioreli skeemi

    Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
    Oleks vaja toite ja heliväljundi otsad ära tuvastada.
    Ajakirjas "Radio" on olemas küll puudlikult PERLE-2 skeemid, kuid nendest pole abi.
    Mul on eelkäija ehk PERLE-1.
    Viide konkreetsele ajakirja numbrile /1972 nr 1 ja 2/ võiks edasi aidata, sest: "С 1968 года фабрика выпускала ЭМИ "Перле" (Перле-1) практически аналогичный описанному"





    viimati muutis kasutaja a1; 07 m 2019, 16:44.

    Comment


      #3
      Vs: Riga PERLE elektrioreli skeemi

      Tere, no võimalik, et mul on siis mingi hilisem PERLE, juba toite stabikas on mul hoopis teistsugune (poole suurem) ja pistikute numeratsioonid ei klapi. Pedaal peaks minu omal käima potekaga, mitte optiline.

      Comment


        #4
        Vs: Riga PERLE elektrioreli skeemi

        Aga mida ikkagi vaja on?
        Kõlari osa koos toitega on puudu või on mingid pesad pistikud maha lõigatud?

        Comment


          #5
          Vs: Riga PERLE elektrioreli skeemi

          Mul on olemas ainult pill, millel on 3 DIN pesa - USIL, USIL-I ja PED.
          Eeldatavasti pesa USIL-I kaudu tuleb võimendist 22V oreli stabika plaadi peale. Paraku on seal pesal 4 juhet küljes. Mida tuleb vist stabikast sinna pesasse ka tagasi.
          Samuti on pesal USIL 3 juhet, kuigi piisaks nagu kahest?
          Stabika plaadi peal tehakse valmis 2 pinget. 22Vst 12V ja veel mingi pinge. Midagi ma raalisin välja ja panin labori toiteka pealt 22V peale. 12 V on ka olemas, aga teise zeneri pealt ei tule midagi. Kas sinna peaks eraldi kuskilt veel 22V peale minema? Pesa juures juhtmeid läbi mõõtes paraku ei jõua kuskile.

          Comment


            #6
            Vs: Riga PERLE elektrioreli skeemi

            Kui ma vaatan joonist http://www.ruskeys.net/pasp/opus/c/perlsxem1.jpg
            siis ma näen, et välisest plokist tuleb 2 toidet, maa ja välisesse plokki tagasi minev helisignaal. Välise ploki sisu paistis veebruari ajakirjast, toide -22 ja +5.

            Toite lülitus on erinevatel skeemidel erinevalt. Ühel ma näen, katkestatakse -22V ahelat, teisel, oh õudust, lastakse vahelduv 220V läbi selle sama pesa pillist läbi.
            See viimane on üsna ohtlik lahendus, sest selle pistiku väljavõmbamisel võib võrgu faas jääda (50/50) näpitava klemmi alla.
            viimati muutis kasutaja a1; 07 m 2019, 19:29.

            Comment


              #7
              Vs: Riga PERLE elektrioreli skeemi

              Tänud kaasa mõtlemast
              Äkki see š-2 pesa on siis tõesti toide ja heli koos ning kolmas pesa on lihtsalt lisa võimendi jaoks?
              Homme jälle pilli juures tagasi, vaatan mis teha annab,

              Comment

              Working...
              X