Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Lihtne stepdown muundur 40-70V to 12V, ca 200mA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Lihtne stepdown muundur 40-70V to 12V, ca 200mA

    Kas leidub mõni hea lihtne skeem sellistele pingetele? Kasutegur ei pea mingi ulmeline olema, niisamuti tühijooksuvool, lihtsalt lineaarselt vajaks juba liialt jahutust ja tarbiks kasutult akut.
    otsija

    #2
    Vs: Lihtne stepdown muundur 40-70V to 12V, ca 200mA.

    AIMTEC AM6CW-11012S-NZ | Converter: DC/DC; 6W; Uin: 40÷160V; Uout: 12VDC; Iout: 500mA; 1"x1" - Toode on saadaval Transfer Multisort Elektronik-is. Tutvuge meie laiaulatusliku pakkumisega.
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: Lihtne stepdown muundur 40-70V to 12V, ca 200mA.

      See päris valmis jublakas, isetegemise rõõmu ka mõne skeemi näol leida võiks? Nii kõrgele pingele spets kive vist enam eriti ei liigu, mõned 110V lubavad tavalised laadijad ka pidavat sellise pingega ehk veel tööle minema, ent selline variant kahtlane ja kui leiaks lahenduse siis teeks pigem ise midagi kompaktset.
      otsija

      Comment


        #4
        Vs: Lihtne stepdown muundur 40-70V to 12V, ca 200mA.

        Eks need skeemid on kõik sarnased, erinevad põhiliselt vaid induktori induktiivsus ja tagasiside takistid. Arvuta mõni ringi.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          Vs: Lihtne stepdown muundur 40-70V to 12V, ca 200mA.

          Leidsin siiski otsides midagi soodsat sobiva mikroskeemiga, paarsada mA ikka see suudab stabiilselt tagada ma loodan. Veidi on võibolla liialt suur see plaat, aga löön kivi pealt maha ja teen pisema plaadi kui vaja.
          otsija

          Comment


            #7
            Vs: Lihtne stepdown muundur 40-70V to 12V, ca 200mA.

            Proovisin ise MC34063 kiviga skeemi veidi ümber teha, et kõrgemal pingel toimima saaks. Viskasin paberile ka, selline näeb välja lahendus. Häda selles, et see lülitustranss kipub kole kergesti maha põlema . Plaan oli asi võimalikult pisike teha, seetõttu tahaks kasutada üht pisikest SMD induktiivsust, millel 270uH, lülitustranss 2n5401. Andmelehe järgi justkui 150V 500mA, transs muidugi sot23 SMD kestas. Koormus siis 12V 200mA ja sellega lendab lühisesse kergesti, 100mA suudab hoida. Transs muidugi ka ebay hulgimüügi kraam ja päris kindel võibolla selle peale olla ei saa? Transs kuumaks ei lähe, lihtsalt lendab lühisesse, võibolla mingi aja toimib isegi ja siis lendab lühisesse, eriti toite pealelülituse hetkel kipub pillid kotti panema. On mingeid ideid või ehk polegi lootust nii pisikese transiga seal nõnda kõrge pinge lülitusel asju ajada? Voolupiik võib muidugi omajagu seal olla ja ilmselt see asja paika panebki?
            otsija

            Comment


              #8
              Vs: Lihtne stepdown muundur 40-70V to 12V, ca 200mA.

              See MC34063 ei ole vist n.ö traditsiooniline PWM buck juhtkivi vaid mingi hüsterees-tagasisidel põhinev asi, millel puudubki stabiilne tööreziim (ja töösagedus). Madalaks kukkunud töösagedusel ületab induktiivsuse vool selle küllastuspiiri ja see muutub lihtsalt lühiseks väljundkondensaatori ja transistori vahel.

              Samas võib ka kõrge pingepiik tekkia, kui see diood lülitustransistori ja induktiivsuse ühenduskohas liiga aeglane on. Siis transistori voolu katkemisel indutseeritakse selle punktis kõrgenev pinge kuni diood ühendama jõuab hakata. See pinge võib seal minna ka sadadesse voltidesse. Seda saab ossiga kergesti näha.

              Ma soovitan muidu kasutada mõnda valmis lahendust nagu eespool pakutud. See ajakulu regulaatori stabiilseks saamiseks ei ole paari säästetud eurot väärt.

              Comment


                #9
                Vs: Lihtne stepdown muundur 40-70V to 12V, ca 200mA.

                bipolaar trantsiga muundurid jäävad ehk eelmisee sajandisse. Proovi mosfetile sobiva toitekiviga, on lootus suurem. Arvan et trants ei sulgu piisavalt kiiresti ja põleb kuumusega maha. Samas on ta nii väike et näpuga kuumust ei tunne, termokaamera alles annab mingi info.
                See takisti jalg7 peal määrab maks voolu. Pane suurem takistus, siis piirab voolu madalamale ära. Kui siis läbi ei lähe siis on lihtsalt liiga suur vool selle trantsi jaoks sellel sagedusel.

                Comment


                  #10
                  Vs: Lihtne stepdown muundur 40-70V to 12V, ca 200mA.

                  Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
                  Plaan oli asi võimalikult pisike teha...
                  Kui pisike? Mõni referentsnumber või võrdlus sobiks hästi.
                  Erilahendused.
                  PS või mail.

                  Comment


                    #11
                    Vs: Lihtne stepdown muundur 40-70V to 12V, ca 200mA.

                    Hea oleks kui saaks asja laiatarbepudinatel toimima, siis oleks vajadusel alati võimalus ja teadmine kokku joota selline, trükkplaadi teeksin nagunii suht pisikese ja laseksin oma 10tk korraga välja ja kui vaja siis ainult joodaks komponendid peale. Selle pin7 voolupiiramistaki omadusi tean seal, 4.7 oomiga ei põlenud läbi, 2,2 oomiga ka mitte, ent voolutugevus polnud veel piisav, 2,2 oomi korral paarioomise takiga nn ülekoormustesti tehes lendas transs laiali juba. Sellisele pingele nii pisikest FET-i mul ei ole ja ilmselt ka ei leidu väga selliseid mõistliku hinnaga. AO3401 on olemas, aga see madalale pingele. Plaadi suurusest rääkida siis 1,5cm x 1,5 cm plaadile peaks ära mahtuma küll, pole veel reaalselt plaati teinud kuna asi ei toimi nii kuis vaja. Kasutan seda 0,4mm PCB-d alati selliste pisikeste plaatide jaoks, sinna peale SMD induktiivsus mis on nii 3mm paksune max ja smd kondesid mul üksjagu, need head madalad ja seetõttu see plaat tulebki mingi max 4mm paks kõige jämedamast osast, siis termokahanev katteks ümber ja olemas. Mul selline pisike must karp puhu plaanis see plokk+ regenereeriva pidurdamise lahenduse peaks ka veel sinna karpi mahutama, see tuleb TL494 baasil muidugi suurem üksjagu. Nii muuseas siis mismoodi muidu regen. pidurdus originaalis e-ratastel jms lahendatud? Ma testisin nõnda, et lihtsalt 3 faasiline dioodisild(see ka veel sinna karpi muidugi peab mahtuma) ja sellel järgi TL494-l stepup muundur(originaalis mul sellel kontrolleril regen puudub), sisendi piirasin ca 10A peale ja siis väntasin ja piinasin seda lahendust, täitsa tundus toimivat, 10A pidurdusjõud puki otsas vändates tundus ka täitsa asine juba. Pinge sõltuvalt kiirusest nii 30V+ ehk siis 300W ja allapoole pidurdaks.
                    otsija

                    Comment


                      #12
                      Vs: Lihtne stepdown muundur 40-70V to 12V, ca 200mA.

                      Texas Instrumentsi TI.COM impulstoidete arvutamise rakendus

                      pakkus odavaimaks lahenduseks sellist:
                      Click image for larger version

Name:	webench_schematic_1239352_21.png
Views:	1
Size:	20,4 KB
ID:	871557

                      Click image for larger version

Name:	TI_webBench.jpg
Views:	1
Size:	226,2 KB
ID:	871558
                      MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                      KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                      Comment


                        #13
                        Vs: Lihtne stepdown muundur 40-70V to 12V, ca 200mA.

                        Tundub päris norm chip, pisikeses korpuses ja laias pingevahemikus kuni 95V. Voolupiiramine ka siiski olemas, kuigi kuidagi teistsuguses lahenduses kui madalaoomilise takistuse pealt pingelangu võtmine.
                        otsija

                        Comment

                        Working...
                        X