Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Plotteriga plaate tegema

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Plotteriga plaate tegema

    Tere
    Olen kuulnud et on võimalik koos plotteriga korralikke skeem teha tuleb plotter arvutiga ühendada ja programm käima panna ja si teeb kõik ise ära on kellegil mingeid teadmisi selle kohta

    #2
    Ma olen seda asja natuke uurinud. Leidsin kuskilt ka plotteri tegemise õpetuse ja tarkvara(kahjuks oli saksa keeles), aga ei leia seda praegu üles.
    Kunagi teen asja kindlasti valmis.

    Proge nimi oli Majosoft ja oli ikkagi inglise keeles ka.

    Comment


      #3
      Ise tegin ka selle plotteri valmis...täiesti võimalik teha jah nendea plaate...

      http://www.luberth.com/plotter/plotter.htm

      Siin ka linke teiste isetehtud plotterite juurde...

      Comment


        #4
        Täpselt seda ma mõtlesingi

        Comment


          #5
          Ise prindin laseriga paberile ja siis triikrauaga plaadile. Jääb väga hea. Kus juures printida võib isegi vanade ajakirjade ja kataloogide lehtedele, sest need on tindiga trükkitud ja see plaadile ei jää
          "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

          Comment


            #6
            mis mõttes laseriga paberile ja kuidas sa selle värgi triikrauga plaadile saad

            Comment


              #7
              On olemas sellised paberid, tegelt oli vist läbipaistev kile, millele saad printeriga rajad ette teha ja siis plaadile panna ning UVga säritada ja siis raudkloriid.
              Ise mõtlesin, et teen ükskord printeri ümber nii et saaks plaadile trükkida ja pärast saab pliiatsiga rajadu üle taha. Tegelt oli kellegi teise idee, aga kas maatriks printeriga on see sooritatav?

              Comment


                #8
                Maatriksiga läheks vist kole raskeks, sul peaks trükiplaat siis ju ülevalt alla/alt üles käima, ja ma ei kujuta ette kui hästi see maatriksi tintki sinna peale hakkab. Tindikaga võiks ju peaaegu teostatav olla, taha seina auk lõigata, kust plaat sisse sööta, ja mingit moodi tindipotid natuke kõrgemale tõsta (plaat ju paksem kui paber).
                Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                Comment


                  #9
                  Prindid laseriga pcb peegelpildis kõige tumedamaga mis võimalik, siis võttad selle paberi paned ta plaadile ja triigid triikrauaga kõvasti nii, et paber juba tiba kollaseks hakkab minema. Nüüd on tahm vase külge kõrbenud. Viskad plaadi vette ja lased liguneda seni kuni paber täiesti vettinud. Nüüd ettevaatlikult eemaldad paberi ja näed, et rajad ongi plaadil ja nüüd siis raudkloriid. Paremini sobivad paberid, mis läigivad ja ei ole poorsed.
                  "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                  Comment


                    #10
                    Vaadake "Raadio" ajakirja,seal on ka sama asja kohta väga häid nõuandeid.Paluge keelelgi vene keelest ära tõlkida.

                    Comment


                      #11
                      Olen proovinud seda nii teha ,et prindin tindikaga välja ja siis paljundan. Miskipärast kipuvad rajad paberi külge jääma.

                      Comment

                      Working...
                      X