Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

SMPS juhtkivi toite tekitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    SMPS juhtkivi toite tekitamine

    Siin pikemalt olen paberil disaininud siis SMPS toitekat. Trafo, juhtkivi ja filtrite jaoks on arvutused tehutd, m6ne s6lme jaoks on isegi skeemike kokku joonistatud. Nyyd siis l2heb asja pingestamiseks ja mis ma n2en, juhtkivil ei ole mitte kuskilt pinget peale tulemas. On meelde j22nud lahendused, kus peale alaldit tehakse pingejagur ja toide olemas. V6tsin siis google lahti ning uurisin, hetkel j2i silma 5 erinevat lahendust.



    Esimest lahendust n2gin rohkem kodukootud toitekatel. Teine ja kolmas lahendus oli rohkem AT/ATX toitekatel.

    Siinsed inimesed, kes on antud teemaga tegelenud, et mis lahendust kasutasite? Kaasa v6ivad k6ik m6elda, eks soovivad Ma ise m6tlen 3 v6i 4 peale, 5 on ka m6eldav.
    V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

    #2
    Vs: SMPS juhtkivi toite tekitamine

    Elegantne oleks midagi sellist.



    DN0009: VIPer06X buck regulator, 12V 140 mA
    Kuna selle lahendusega on voolu palju käes, siis lihtne panna sisselülitusvoolu impulsi vähendamiseks sisendisse takisti ja paralleelselt relee, mida lülitab see abitoide viitega.

    Comment


      #3
      Vs: SMPS juhtkivi toite tekitamine

      Mul endal on muidu disainitud sellisele kivile nagu seda on SG3525. Sabas on tal EDT39 N87 sydamikuga trafo. Tiksumise sageduseks on 100kHz P-P seadistuses (nii primaar-, sekundaar- ja lisam2his).

      Esmalt postitatud martinr112 poolt Vaata postitust
      Elegantne oleks midagi sellist.

      DN0009: VIPer06X buck regulator, 12V 140 mA
      Kuna selle lahendusega on voolu palju käes, siis lihtne panna sisselülitusvoolu impulsi vähendamiseks sisendisse takisti ja paralleelselt relee, mida lülitab see abitoide viitega.
      See kivike, tundub t2itsa asine. Sul m6te siis oli midagi sellist, et oma toite ammutab see kivi peale silda ja p6hijuhtkivile genereerib toite sarnaselt nagu mul seal skeemil nr.2 on joonistatud? V6i oli m6te seda otse juhtkivina kasutada?
      V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

      Comment


        #4
        Vs: SMPS juhtkivi toite tekitamine

        Põhimõte nagu skeem 2 jah. Võib panna peale silda, siis ei kulu lisadioodi.
        Eelnevalt genereeritud abitoide annab lisavõimalused töökindluse tõstmiseks. Näiteks teha võrgupinge monitor, millest alates lülitab relee sisse ja tõstab Shutdown otsa üles.
        viimati muutis kasutaja martinr112; 15 m 2017, 13:09.

        Comment


          #5
          Vs: SMPS juhtkivi toite tekitamine

          Tean soovitada teemasse sobivat raamatut:
          Switchmode Power Supply Handbook (K. Billings, T. Morey).
          http://hparchive.com/
          https://worldradiohistory.com/index.htm

          Comment


            #6
            Vs: SMPS juhtkivi toite tekitamine

            Esmalt postitatud martinr112 poolt Vaata postitust
            Põhimõte nagu skeem 2 jah. Võib panna peale silda, siis ei kulu lisadioodi.
            Eelnevalt genereeritud abitoide annab lisavõimalused töökindluse tõstmiseks. Näiteks teha võrgupinge monitor, millest alates lülitab relee sisse ja tõstab Shutdown otsa üles.
            Hmm, sellel m6ttel on jumet

            Esmalt postitatud Starfish poolt Vaata postitust
            Tean soovitada teemasse sobivat raamatut:
            Switchmode Power Supply Handbook (K. Billings, T. Morey).
            Toksisin nime sisse ja terve raamat on PDF kujul olemas. Ca 900 lehekylge - paks raamat. Eks syvenen sellesse, tundub p6nev lugemine olema. T2hh
            V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

            Comment


              #7
              Vs: SMPS juhtkivi toite tekitamine

              Tegin kiire ylevaatliku sirvimise, m6nda peatykk syvenesin rohkem - hea raamat. Palju n2pun2iteid. Nii m6ndagi kohta saan endal t2iustada ja ymber teha - 6nneks paberil on seda tunduvalt lihtsam teha Eks nyyd siis algusesse tagasi ja 6htud on sisustatud.
              V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

              Comment

              Working...
              X