Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

PCB tellijad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PCB tellijad

    Hei, tekkis küsimus, et kui palju on neid, kes endale PCB-sid tellivad, kuskohast ja mis hinnad tulevad.
    Ise olen paar korda tellinud OSH Park-st. 2-kihiline 30mm x 60mm plaat mida tehakse 3 tükki maksid 14$, tasuta saatmine.
    Täna vaatasin, et Seeed Studio teeks sama asja 5$ + saatmine (odavaim 9$, kiireim 20$), nii et suht sarnane hind. Seeed Studio teeb korraga 10 tk.
    Kas eestis ei ole kohta kust saaks väikeses koguses mõistliku hinnaga tellida? Või kas peaks äkki tegema mingi platvormi mille kaudu saaks ühiselt suurema plaadi tellida?

    #2
    Vs: PCB tellijad

    Esmalt postitatud petslane poolt Vaata postitust
    Hei, tekkis küsimus, et kui palju on neid, kes endale PCB-sid tellivad, kuskohast ja mis hinnad tulevad.
    On üks koht kus tehakse plaate:

    Tegid täitsa kena PIC + 12 steperit plaadi. Erilist jama ei olnud.
    Hind oli talutav, ei mäleta täpselt.

    On ka kohad kus tehakse freesitud plaate.
    Tartus kevadel oli jutuks et tuleb linna kontor, 5 töökohta, pole nüüd käinud vaatamas.

    Comment


      #3
      Vs: PCB tellijad

      Comment


        #4
        Vs: PCB tellijad

        ei ole kunagi selliseid teenuseid kasutanud. need eeldavad käädimise oskust. minu käädimised jäävad aalati puudulike teekide taha kinni.

        olen ainult ise dremeliga sooned lõiganud või siis kasutanud valmis radadega prototüüp plaate.

        Comment


          #5
          Vs: PCB tellijad

          Kuidas sinna kasutajat teha? Sai mingi aeg proovitud aga e-mailile (uuesti)saadetud parool ei toimi midagipidi.
          Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
          Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

          Comment


            #6
            Vs: PCB tellijad

            Esmalt postitatud Mees Metsast poolt Vaata postitust
            Kuidas sinna kasutajat teha? Sai mingi aeg proovitud aga e-mailile (uuesti)saadetud parool ei toimi midagipidi.
            Mul sama jama, ühel hetkel vana parool ei toiminud ja uued saadetud ka ei toiminud.

            Comment


              #7
              Vs: PCB tellijad

              Kunagi väga ammu olen paar korda Kamitrast tellinud. Tegin suure koondplaadi ja nad lõikasid ise üksikud plaadid lahti. Ühe plaadi hind oli täitsa mõistlik. Vanasti pakkusid nad isegi abi failide kujundamisel. Töö oli küll 5+
              Ülejäänud, v.a. SAT trükkplaadid, olen ise kodus teinud.

              Comment


                #8
                Vs: PCB tellijad

                Kui te reaalselt suudate Kamitrast taas tellida, andke mulle teada.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Vs: PCB tellijad

                  Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                  Kui te reaalselt suudate Kamitrast taas tellida, andke mulle teada.
                  Milles küssa? Küll ja veel võetud, kuukene tagasi viimati.
                  Erilahendused.
                  PS või mail.

                  Comment


                    #10
                    Vs: PCB tellijad

                    Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                    Kui te reaalselt suudate Kamitrast taas tellida, andke mulle teada.
                    Tegelikult võiks kõik endast märku anda, kes oleks huvitatud ühistellimusega Kamitrast näiteks, et vaatab, kas on mõtet jamada.

                    Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
                    Milles küssa? Küll ja veel võetud, kuukene tagasi viimati.
                    Kas sa tellisid terve paneeli? Üksi või kamba peale? Palju umbes maksis?

                    Comment


                      #11
                      Vs: PCB tellijad

                      Hind sõltub kliendistaatusest.
                      Kui sul kogus on nii väike, et otsid ühistellimust, siis iteadstudio jne on paras küll. Kohalikest kanalitest hinnavõitu ei saa selliste koguste puhul.
                      Kui sul endal on mingi konkreetne ports plaate, mida ikkagi tarvis, võime äkki lahenduse siiski leida. Saan äkki sinu asju enda omadesse integreerida. Kirjuta meil ja saada mulle.
                      Muuseas, elektroonikafoorum.com regamisejamad on praguseks korda tehtud, võite proovida.
                      Erilahendused.
                      PS või mail.

                      Comment


                        #12
                        Vs: PCB tellijad

                        Esmalt postitatud petslane poolt Vaata postitust
                        Tegelikult võiks kõik endast märku anda, kes oleks huvitatud ühistellimusega Kamitrast näiteks, et vaatab, kas on mõtet jamada.
                        Mis eelise annaks ühistellimine?
                        1. Kui on palju ühesuguseid plaate ja midagi ei klapi.
                        2. Erinevad plaadid ja vahel on veel üks asjapulk.

                        Kas sa tellisid terve paneeli? Üksi või kamba peale? Palju umbes maksis?
                        Tellimisel lähtusin sellest:

                        Nad hoiatasid ühe 1. jala märkimise suhtes ja tegid siis kiiresti ühe plaadi ära.
                        ***
                        P.S.
                        Polnud mul staatust ega midagi.

                        Comment


                          #13
                          Vs: PCB tellijad

                          Hinnavõitu ma võrreldes välismaistega ei looda saada, et see ~14$ mis oma olen maksnud on enamvähem rahuldav. Lihtsalt see tarne välismaalt on liiga pikk.

                          http://www.kamitra.ee/harrastuselektroonikule/ see on minu jaoks ikkagi natuke kalli võitu ja oma tükk tuleb sealt vist ikka ise välja lõigata, et samahästi söövitaks juba ise.

                          Ma saan aru, et kamitra ühte väikest tükki teha ei taha, et minimaalselt ühe paneeli(? või on minimaalsed kogused suuremad?). Kamba peale äkki suudab täita ühe paneeli? Ja ega ma ei tea ka palju see üks paneel maksab. Et huvitabki, et kas jään välismaiste pakkujate juurde või tasub kasvõi tarneaja võidu pärast siin kohapeal midagi korraldada.

                          Comment


                            #14
                            Vs: PCB tellijad

                            Ega Kamitra loll ei ole.
                            Kui on ühel paneelil mitu erinevat disaini, siis on see ilmselgelt kallim, kui sama paneel samasuguseid plaate. Tehnilist vahet pole, põhimõtteline aga küll.
                            Ka 24EUR eest ei hakka keegi maske ja trükke korraldama.
                            Protoplaadid on head küll, hinnamõttes samuti. Kahepoolne, lõikavad ristküliku-ruudu kujulisi välja ja läbivasetusega. Maskideta, nagu kirjas. Kui 0.3mm parameeter sobib, siis mõistlik valik.
                            Hiinlased on orienteeritud suurtele kogustele, kohalikud parimale tulemusele. Üks peaaegu välistab teise.
                            Kui Hiinast patchi hind hakkab 300EUR piirimaile jõudma, alles siis tasub kohalikku turgu uurida. Varem on võiduni raske jõuda.
                            Erilahendused.
                            PS või mail.

                            Comment


                              #15
                              Vs: PCB tellijad

                              Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
                              Kui on ühel paneelil mitu erinevat disaini
                              Mis on paneel?

                              Kas see
                              8x10 cm või
                              16x10 cm või
                              16x20 cm?

                              Või?

                              Comment

                              Working...
                              X