Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

2 axis solar tracker skeemi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    2 axis solar tracker skeemi

    Taoline asi jäi silma. Ei tohiks olla keeruline ise ehitada.


    #2
    Vs: 2 axis solar tracker skeemi

    Ja tõenäoliselt ei olegi.
    Kuid, kui see 60USD+maksud lahendus töötab, siis alla 10tk pole mõtet nullist teha, sest oma ajal siiski on ka hind.
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: 2 axis solar tracker skeemi

      Kui võtta neli väikese päikese-aialambi (a 30 senti) elementi ja panna läätse taha, peaks saama suunad kätte.
      Aga pööramise masin ise läheb omajagu kalliks.

      Comment


        #4
        Vs: 2 axis solar tracker skeemi

        Oma ajal on hind tõesti. Minul on väärtuseks see mida ma saan ise teha. Milleks ma tegin peenra ja kasvuhoone ? Saab ju osta.

        Comment


          #5
          Vs: 2 axis solar tracker skeemi

          Esmalt postitatud insippo poolt Vaata postitust
          Oma ajal on hind tõesti. Minul on väärtuseks see mida ma saan ise teha. Milleks ma tegin peenra ja kasvuhoone ? Saab ju osta.
          Oma peenar ja kasvuhoone on veidi teine teema kui Hiina klotsidest kokku laduda Hiinast pärit plaadile Hiinast tulnud tina ja Hiina kolviga täpselt sama töökindluse ja võimalustega plaat :-)
          Jällegi, koolirahaks võib kõike pidada, seega... jah, tuld!
          Erilahendused.
          PS või mail.

          Comment


            #6
            Vs: 2 axis solar tracker skeemi

            Otsi:
            солнечный трекер своими руками

            2 оси солнечный трекер

            http://cxem.net/greentech/greentech16.php

            http://ust.su/solar/catalog/trackers/10960/

            Comment


              #7
              Vs: 2 axis solar tracker skeemi

              Ei kujuta ette ainult mida ta hommikul teeb. Kuidagi peaks sättima , et hommikuks pöörab itta ennast ja tuulega horisontaali.
              Kas esimeses lingis selles skeemis saab vahetada bd139 tip120 vastu ?
              viimati muutis kasutaja insippo; 25 m 2016, 17:06.

              Comment


                #8
                Vs: 2 axis solar tracker skeemi

                Tuleb kasutada 2 sellist mootorajamit – üks pöörab vertikaalis ja teine horisontaalis.
                Itta saab keerata programmkellaga, pimedalülitiga. Horisontaali pöörata tuuleanduriga ja lõpulülititega teise mootorajamiga, mis pöörab tavakasutuses vertikaalsuunas.
                Saab küll asendada tip120 vastu. Lõputransistorid tulebki valida mootori voolu järgi (siin 0,5A, et vähe energiat kaotsi läheks). Vajadusel tuleb kasutada 2 vooluvõimenduse astet ja liittransistor pole paha valik - siis kõik sellised.

                Comment


                  #9
                  Vs: 2 axis solar tracker skeemi

                  Mehaaniline osa on keerulisem kui arvasin. Lineaarne aktuaator 18" maksab 60€.

                  Comment


                    #10
                    Vs: 2 axis solar tracker skeemi

                    Minul keerab päikese suunas aegreleega ja kaldenurk muutub eksentrilise hoovastikuga. Algselt keris õhtusse jõudes lõpplülitiga hommikusse tagasi aga päike oli ikka veel saadaval, kui minu tigureduktori ulatus juba lõppes siis kirjutasin aegreleele tsüklid ja teatud tsüklite läbimisel, vahetult enne lõpplülitiga delay 3 tundi ja alles siis läheb hommikusse magama ning ärkab jälle kellaga ülesse.

                    Comment


                      #11
                      Vs: 2 axis solar tracker skeemi

                      Mis reduktor on ? Ma mõtlesin teha nii nagu sati pann aga tuulega võiks võtta horisontaal asendi. Mul kunagi pööras 2,4m otsefookus pann.Iga ilmaga seisis püsti.

                      Comment


                        #12
                        Vs: 2 axis solar tracker skeemi

                        Kirjeldan reduktorit. Mondeo tagarattalaager koos rummuga on 4 poldiga masti otsas. Veljepoldid ära. Flantsile on kinnitatud delfri veoratas, millest ratas on ära treitud ja hammasratas järgi. Hammaka serva on kronsteinidega kinnitatud toru, mis küljelt lahti lõigatud, hammaka jaoks. Toru sees laagritel tigu. Teo otsas kojamehe mootor. Selle võlli otsa kinnitatud istme tõstuki mootor ( käivitub 8a 12v.kerimise ajal 2a. ). Kokku siis 3 tigureduktorit. 1,5 sek keerab iga 180 sek järel annab 15 kraadi tunnis, nagu päike.

                        Mul 6 paneeli ja puri suur. Tormiga krutin kaldenurga horisontaalseks. Kui aega saan siis tuleb see tuule keskmise kontrollimine kirjutada ja läheb tormiasendisse kui vaja.
                        viimati muutis kasutaja hotsnow; 25 m 2016, 22:56.

                        Comment

                        Working...
                        X