Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Aidake teha piksekaitsme skeemi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Aidake teha piksekaitsme skeemi

    Leidsin näidiseks sellised skeemid

    Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	1
Size:	13,5 KB
ID:	878478Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	1
Size:	25,4 KB
ID:	878479

    Aidake seletada, mida need induktiivsused teevad kaitseelementidega jadamisi?

    Teen piksekaitset GPS moodulile, antenni kaabli peal on juba olemas gaaslahenduse element, mis peaks pinge alandama 90 voldini, kuid on vaja teha skeem selle edasiseks vähendamiseks. Saan aru, et peaks kasutama varistori (MOV) või kaisedioodi (TVS) aga pole leidnud ühtegi, millel oleks piisavalt madal mahtuvus. GPS-i jaoks, 1575 Mhz, soovitatakse <1pF mahtuvusega kaitseelemente, kuid need mis ma leidnud olen, mis natuke võimsust ka kannataks on ~10-1000pf kanti, kas see pool seal seemil võib äkki mahtuvuse mõju vähendada?

    #2
    Vs: Aidaketeha piksekaitsme skeemi

    Minu arusaamise järgi väldivad KS signaali lühistumise maha nii toiteallika, kui kaitsejubinate kaudu.

    Comment


      #3
      Vs: Aidaketeha piksekaitsme skeemi

      Kunagi oli juhus ca 20 m pealt näha pikse läbilööki maja metallist katuseredeli ja keldrikatuse vahel.
      Umbes 3 m pikk ja tundus 30-40 cm jäme tulesammas oli seal vahel. Korraks.
      Kuidagi lootusetu tundub seal vahel pool ja kondensaator.
      Aga vast aitab.

      Comment


        #4
        Vs: Aidaketeha piksekaitsme skeemi

        Õige piksekaitse lahendab laengud tasapisi susinal ära, nii et läbilööki ei teki. Otsese pikselöögi eest ei kaitse miski.

        Comment

        Working...
        X