Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Helivõimendi ise tegemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Helivõimendi ise tegemine

    Click image for larger version

Name:	skeem.png
Views:	1
Size:	214,1 KB
ID:	878342 Tegemist on küll skeemiga kus võimendi sisendiks on fotodioodilt tulev signaal, aga erilist vahet ilmselt seal ei ole.
    Alleshiljuti hakkasin ma neid lihtsaid skeeme vaatama ning ei tea nendest suurt midagi. Seega, valgustage mind.

    See ei ole nüüd mingi võimas võimendi. Aga minu üks küsimus on see, et kas see takisti on tal pandud nende transistorite pärast? Kui ta oleks leidnud sobivad transistorid ja sobiva toite siis ei oleks seda vist vaja läinud?. Teiseks, kas juhtmete ühendamine käib nii et signaali ühendan keskmise klemmi peale ja toite ühendan vasakpoolse klemmi peale (kui transistor vaatab kirjaga minu poole)? ja skeemil on näidatud e et signaalijuhtme Miinus tuleb ühendada kohe selle sama transistori parempoolse, ehk Out klemmi peale? on see ikka võimalik ja õige? Ning miks tal on neid transistore just kolm? Ning pool naljaga küsimus... Kas oleks ka natuke võimsama toitega võimalik sellise skeemi paasil teha võimendi? siis peaks neid transistore ilmselt rohkem olema?

    Aitäh ning andestage, kui midagi tobedat kokku vusserdasin.

    #2
    Vs: helivõimendi ise tegemine.

    Pikk jutt tuleks sellise "imeliku" skeemi kohta.
    Miks see takisti seal on ei tea isegi, arvatavasti selleks, et valjuhääldit läbi ei laseks, alaliskomponent on sellele kahjulik nii või naa.


    Oletan, et skeem on mõeldud optilise signaaliedastuse demonstratsiooniks, sest ei ole head nahka ei saatja, ega vastuvõtja poole peal. Kui on ilus ilm ja õige kuu seis, siis ehk asi mõne prääksu teeb kui heli läbi lasta.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: helivõimendi ise tegemine.

      aga missuguste andmete järgi ma neid transistoreid oomipoest ostma peaks?

      Comment


        #4
        Vs: helivõimendi ise tegemine.

        Vat siia tulekski pikk, pikk jutt.Mina küsiks skeemi autorilt
        Kogemusi niipalju, et seda skeemi ise ei teeks.

        Siia tuleks väga pikk jutt.....
        Veidi lühemalt.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          Vs: helivõimendi ise tegemine.

          Seitsmekümnendatel oli selline mõnus lasteraamatute sari:
          Raadio?... See on imelihtne!
          Transistor?... See on imelihtne!
          Elektroonika?... Pole midagi lihtsamat!
          jne...

          Äkki loeks alustuseks neid? Raamatukogust loodetavasti saab.

          Comment


            #6
            Vs: helivõimendi ise tegemine.

            Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
            Seitsmekümnendatel oli selline mõnus lasteraamatute sari:
            Raadio?... See on imelihtne!
            Transistor?... See on imelihtne!
            Elektroonika?... Pole midagi lihtsamat!
            jne...

            Äkki loeks alustuseks neid? Raamatukogust loodetavasti saab.

            Lisan sellesse ritta omalt poolt Pedusaare "Elektro ja raadiotehnika", mille mõned aastad tagasi hankisin sellest poest. Ei saa kindlasti öelda, et olen raamatu 100% läbi töötatud, aga nn ABC osa on küll võrdlemisi ladusalt kirjutatud ja kui küsimusi tekib, siis paljudele neist leiab sealt hõlpsalt vastuseid. Eelteadmisi ta ei eelda.

            Comment

            Working...
            X