Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LEDid stepslist 230V põlema?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LEDid stepslist 230V põlema?

    Led on 10W ja 32-34V , 350mA. Kuidas toita neid vooluvõrgust? Ühendaks jadamisi ja läbi dioodi või diood silla ?


    #2
    Vs: Led-d stepslist 230V põlema ?

    Läbi ühe dioodi võib probleem tekkita, vastupinge läheb ehk ülemäära suureks. Või palju see vastupinget kannatab? Pealegi valgus hakkaks ilmselt vastikult värelema, ühe dioodiga veel eriti, seega lisaks dioodsillale ja takistile oleks veel ka kondensaator vajalik.

    Comment


      #3
      Vs: Led-d stepslist 230V põlema ?

      Esmalt postitatud insippo poolt Vaata postitust
      Led on 10W ja 32-34V , 350mA. Kuidas toita neid vooluvõrgust? Ühendaks jadamisi ja läbi dioodi või diood silla ?
      3.Input voltage:220Vac/230Vac/240Vac

      4.Output Voltage:DC30-36V
      5.Output constant current: 350mA±3%
      6.Efficiency>70%

      7.PF>0.7

      8.Constant current precision:3%
      Usage: Driver dimmable led lamps or bulbs with 10 pcs 1 watt leds


      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

      Comment


        #4
        Vs: Led-d stepslist 230V põlema ?

        Sillast piisab. Kondet pole vaja aga võib kasutada. Edasi pead välja mõtlema kuidas pinge õigeks ajada ja kuidas voolu piirata. Ja lõpuks tuleb välja, et valmis plokk on umbes 15€ tükk või isegi odavam.

        Comment


          #5
          Vs: Led-d stepslist 230V põlema ?

          Konde on kasulik: olen paar korda märganud, et järjestikku LED-ide puhul on mõned vahel riknenud. Tõenäoliselt siirdeprotsessis sisselülitamisel jaotub pingepulss ebaühtlaselt. Kui konde on toites, siis siirdeprotsess on aeglasem ja siiani pole ükski LED riknenud.

          Comment


            #6
            Vs: Led-d stepslist 230V põlema ?

            Jada kondekaga pinge õigeks ajamine ei sobi siia ?
            http://hparchive.com/
            https://worldradiohistory.com/index.htm

            Comment


              #7
              Vs: Led-d stepslist 230V põlema ?

              Sobib ikka, aga kondekale tühjendustakisti ja peale silda (mitte üksikdiood!) ka kondekas. korduvalt proovitud.

              Comment


                #8
                Vs: Led-d stepslist 230V põlema ?

                Esmalt postitatud Shele poolt Vaata postitust
                Konde on kasulik: olen paar korda märganud, et järjestikku LED-ide puhul on mõned vahel riknenud. Tõenäoliselt siirdeprotsessis sisselülitamisel jaotub pingepulss ebaühtlaselt. Kui konde on toites, siis siirdeprotsess on aeglasem ja siiani pole ükski LED riknenud.
                Pigem lülitamisel käiv säde mis on kõrgema sagedusega ja tänu sellele on jadakonde sel hetkel nö lühises. Seda neelabki lediga paralleelne konde mis samamoodi kõrgeid lühistab.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Vs: Led-d stepslist 230V põlema ?

                  Eestakistit ikka vaja. Väga väike võimalus, et see LED alati just pinge 0V hetkel sisse lülitatakse.
                  http://hparchive.com/
                  https://worldradiohistory.com/index.htm

                  Comment


                    #10
                    Vs: Led-d stepslist 230V põlema ?

                    Põnev lugemine. Kuniks teemaalgataja toru ei tõsta ja oma ledi läbi ei lase (samas koolikulu ca 3 dollarit, kui ta seda teeb) tahaks kuulda kommenteerijate/soovitajate reaalkogemusi selliste suurte ledide - 10w, 20W ja enam toitmisel. Sellised ledid pole hõõglambid, kus piirad pinget ja ongi kõik. Voolupiiramisest ettenähtud vahemikku võiks ikka kah mainida/arvestada, enne kui ledi läbi lased. Ja kuidas te seda voolupiiramist teete, pole kirjas, jutt pigem alaldusest ja nutusest takistist, mis teoorias voolu piirab, kuid reaalselt seda ei võimalda. Jutt ju 230 voldisest toitest ja 30 voldisest tarbimisest.
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Led-d stepslist 230V põlema ?

                      Remontisin just ühte 30W prožektorit - ilmselt hiina imet. 32V impulsstoiteplokk oli läbi.
                      Tegi uue toite -30VA trafo, alaldi, kondensaator ja reguleeritav stabilisaator. Mahtus samasse prožektori taga olevasse alukarpi.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Led-d stepslist 230V põlema ?

                        Las inimene mängib, õpib ehk veidikene midagi juurde. Ära tüdineb, ostab vast mõne paarieurose junni vahele. http://www.elektrikaup.ee/trafod/

                        Comment


                          #13
                          Vs: Led-d stepslist 230V põlema ?

                          Võimsaid LED-e (minu arvates 1W alates) tuleb toita püsivooluallikaga. Igasugu eeltakistiga lahendused on kas energiatraiskavad või pole piisavalt täpsed. Kui tahta LED-ist maksimaalset efektiivsust, tuleks tema töövool hoida maksimaalselt lubatu ligidal.
                          Seda mitte ületades, muidu kahaneb eluiga.
                          Eeltakistitega (või selle asemel kondega) lahenduse puhul on just seda ületamist keeruline vältida. Muidugi võib töövoolu arvutada varuga, aga siis väheneb ka LED-i heledus. Mina jätaks eeltakistid 20 mA LEDidele. Kuigi ka nendele on tänapäeval saadaval SMD- dioodi suurused voolu piiramise klotsid, mis ei maksa ka midagi eriti.
                          Ja valgusallikaid toidaks ikkagi vooludraiveriga.
                          Kasvõi sellisega, mis eelnenud postis lingitud.

                          Comment


                            #14
                            Vs: LEDid stepslist 230V põlema?

                            Esmalt postitatud insippo poolt Vaata postitust
                            Led on 10W ja 32-34V , 350mA.
                            Oled ikka kindel, et 32 volti? Mäletamist mööda oli selle pingega alates 20 vatist kuni 100 vatiste LED-mooduliteni. 10W tööpinge on poole madalam, kasutasin selle toiteks 12V stabiliseeritud toiteplokki koos LM317 voolupiirajaga, muidugi nii täisvõimsust kätte ei saanud.

                            200W ja üles tahavad 72 volti.

                            Kasuta sobivat toitemoodulit või pane vähemalt voolupiiraja vahele, et lubatud töövoolu ei ületaks. Ja muidugi korralik radiaator LEDi jahutamiseks.
                            73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                            ATiP1pN4XeM

                            Comment


                              #15
                              Vs: LEDid stepslist 230V põlema?

                              Võttes näiteks mingi suvalise, siis on näha, et neid tehakse justkui mitmesugusele pingele?

                              Comment

                              Working...
                              X