Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Aku laadimise aja arvutamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Aku laadimise aja arvutamine

    Tere, siuke küsimus, et kuidas saaks arvutada Ni-Cd tüüpi 1500mAh 18V aku täislaadimise aega? Laadija output 20Vdc 400mA. Küsin kuna laadijal põlevad pidevalt kaks tulukest, millest üks näitab et laadija on võrku ühendatud ja teine tuli, et aku laeb. Aga seda ei näita, millal aku täis on. Aku ise näeb välja selline: http://www.amazon.co.uk/Trueshopping...4DGDN2HPBTBPK6

    #2
    Vs: Aku laadimise aja arvutamine

    Esmalt postitatud Alku18 poolt Vaata postitust
    1500mAh >> 400mA.
    teine tuli, et aku laeb.
    4 tundi (h) korda 400 mA on umbes 1500 mAh - seega mitte üle 4 tunni võiks laadida.
    Aga nii tühi korras aku vist olla ei saa.


    Umbes sellise aku laadimise praktika näitab et laadimise tuli kustub teatud aja pärast ja
    siis enam ei lae.

    Aga on ka üks selline aku kus laadimisel tuli ei kustu. See aku on omadega õhtal.

    Comment


      #3
      Vs: Aku laadimise aja arvutamine

      Kas 20V laadija üldse ongi suuteline 18V aku ülearu täis laadima?

      Comment


        #4
        Vs: Aku laadimise aja arvutamine

        Mul on ühel aeglasel laadijal pinge 21V ja vool 0,5A. Aku on 1,3Ah ja pinge 16,8V.
        Aku all on silt: laadimisaeg – 3 - 5h. See aku on töötanud üle 10 aasta, nüüd hakkavad ilmnema esimesed väsimuse ilmingud (1 aku kaasas). Isetühjenemine olematu.
        Teine on uuem saksa kvaliteetdrell, millel on 18V ja 1,3Ah akud (2tk.) Laadija on kiirlaadija (laadimise aeg ca 0,5 tundi), automaatse laadimise lõpetamisega. Laadija sildil on pinge 18V ja vool 2,5A.
        Esimene aku lõpetas töö 0,5 aastaga, teine muutus kehvaks 1 aasta pärast. Mõlemal oli väga kiire isetühjenemine seistes – laetud aku vähem kui 1 nädalaga tühi.
        Mul on arvamus, et kiirlaadimine pole akudele väga kasulik
        Akude laadimisel tuleb jälgida ka nende temperatuuri, vajadusel laadida võimalikult jahedas kohas. Esimese drelli akul on näiteks silt: max 50°C.
        Ühes firmas töötades on mul kogemusi, kus klient rikkus kuuma ilmaga veel kuumemas ruumis laadides hunniku täitsa uusi Motorola raadiojaamade akusid.

        Comment


          #5
          Vs: Aku laadimise aja arvutamine

          Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
          4 tundi (h) korda 400 mA on umbes 1500 mAh - seega mitte üle 4 tunni võiks laadida.
          Aga nii tühi korras aku vist olla ei saa.


          Umbes sellise aku laadimise praktika näitab et laadimise tuli kustub teatud aja pärast ja
          siis enam ei lae.

          Aga on ka üks selline aku kus laadimisel tuli ei kustu. See aku on omadega õhtal.
          See tuli ei olegi kunagi ära kustunud ja netist uurides selgus et kurdeti sama asja, et ei anna märku millal oleks mõistlik aku laadimast ära võtta.

          Comment


            #6
            Vs: Aku laadimise aja arvutamine

            Ega neil teinekord tulukene ära ei kustu tõesti, odavamate asjadega ongi lihtsalt mõnikord nii. Aga üldjuhul peaks seadme kasutusjuhendis kirjas olema, kaua laadida tuleks, kasutusjuhendi saab aga guugli käest.

            Comment


              #7
              Vs: Aku laadimise aja arvutamine

              Esmalt postitatud Alku18 poolt Vaata postitust
              See tuli ei olegi kunagi ära kustunud ja netist uurides selgus et kurdeti sama asja,
              et ei anna märku millal oleks mõistlik aku laadimast ära võtta.
              Minu trelliaku laadijal ON kustuv tuli.
              Täpselt samuti on kustuv tuli ka AA akude laadijal hiirele ja Sony fotokale.
              See on mugav.

              Tartus, Tähe tänava lõpupoole on spets pood kus remondivad-vahetavad Sinu aku moodi akusid.
              Vast nemad on targemad.

              Comment


                #8
                Vs: Aku laadimise aja arvutamine

                AR, siin ei räägita SINU laadijast. Või loodad et su jutt nakatab teise laadija kustuma?

                Kui mõõta viitsid siis aku saab täis kui pinge jõuab maksimumi ja siis kriipsukese sealt langema hakkab. Või kui temperatuur kiiremas tempos kasvab kui enne. Kui mõõta ei viitsi siis pane seinakontakti taimer vahele. Tühjale akule 4-5 tundi.

                Aga on ka võimalus et laadija jääb lahjaks, 18V aku tahab kuskil 21..22V et üldse täis saada. Kui nii palju ei tule siis vahet pole kaua laed, täis ikka ei saa.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Vs: Aku laadimise aja arvutamine

                  Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                  AR, siin ei räägita SINU laadijast.
                  Või loodad et su jutt nakatab teise laadija kustuma?
                  Loodan et see jutt veenab inimest et on olemas KORRAS laadijaid ja akusid kus tuli kustub.

                  On võimalik et see "mittekustuja" on nii ehitatud.
                  On võimalik et see "mittekustuja" on vigastatud.
                  On võimalik et see aku on vigane.

                  Kui laadija ja aku on ostetud uue komplektina siis kas kunagi see tuli kustus?
                  Või on tegu netist ostetud "täiesti korras" eksemplariga?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Aku laadimise aja arvutamine

                    Võib olla raske uskuda aga odava juustlaadija juures on see täitsa tavaline.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Aku laadimise aja arvutamine

                      Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                      Võib olla raske uskuda aga odava juustlaadija juures on see täitsa tavaline.
                      Võimalik, pole juhust olnud proovida.

                      Aga rääkisin seda siinset lugu ühele elektroonika mehele ja tema meenutas et kunagi
                      oli ta tsikli aku täitsa tühi. Päris laadijat ei olnud, aga oli mobla laadija, 3 V.
                      Laadis sellega ja sai tsikli süütesüsteemi käima.

                      Ja kas nendel tina akudel ei olnud nii et täis saamisel pinge natuke järsult tõusis?
                      Peaks otsima graafiku.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Aku laadimise aja arvutamine

                        Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                        Võib olla raske uskuda aga odava juustlaadija juures on see täitsa tavaline.
                        Rahva rahustamiseks ja kokkuhoiu mõttes on tulukesed ühendatud paralleelselt ja põlevad igavesti, sõltumata sellest, kas aku on täis või tühi.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Aku laadimise aja arvutamine

                          Ma mõõtsin oma kiirlaadija pinge koormuseta olekus. 18V laadija pinge oli üllatavalt kõrge: 30V.
                          18V on peale kirjutatud selleks, et siililegi oleks selge, et 18V akudele mõeldud laadija
                          (Kasutaja ei peagi teadma laadimise üksikasju).
                          Odavamatel laadijatel ei näita valgusdiood laadimise lõppu, vaid on sisselülituse indikaatoriks.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Aku laadimise aja arvutamine

                            Inimesi ajab lihtsalt segadusse see, et valgusdioode on 2, tavaliselt roheline ja punane. Ja siis hakkavad oletama...

                            Comment


                              #15
                              Vs: Aku laadimise aja arvutamine

                              Eks need eri värvi tuled ole odavatel nagu petukaup. Vanasti kirjutati igale taskuraadiole peale, mitu transistori on sees. Siis liikus müüt, et japsid jootsid lisaks rikkis transistore, et ikka rohkem kui konkurendil

                              Comment

                              Working...
                              X