Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

    Tervitus oli pikkaega vahe nüüd sain ära teha
    aga ei tööta nii nagu tahaks
    toimib järgmiselt
    L4 ja C20 saan sättida kanaleid aga raadio enda häälestusnupust keerates skaala ühte otsa jäeb seegi vait ainult õrn sahin
    et kas sellel isendil võib olla veel mingi ihuäda kuskil et nii käitub

    ja tundlikus on ka suht sant ainult katuse FM antenni otsast mängib ilusti traadijupiga võtab ainult mõnda tugevamad signaali vastu.

    Comment


      #17
      Vs: RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

      Esmalt postitatud olari43 poolt Vaata postitust
      .....
      L4 ja C20 saan sättida kanaleid aga raadio enda häälestusnupust keerates skaala ühte otsa jäeb seegi vait ainult õrn sahin .....
      See on liiga ebamäärane info, et midagi täpsemalt arvata...
      Eelnevalt peaks olema tehtud kõik minu eespool kirjeldatu,
      enne pole mõtet midagi häälestama hakata.
      Kas kõik ikka on tehtud?

      Kui ostsillaatori sagedust millegagi mõõta pole, siis
      kasvõi orienteeruda jaamade skaalal paiknemise järgi.

      L4 abil (noh, eelnevalt võiks C20 oma mahtuvuse enam-vähem
      keskpaigas olla) häälestatakse ostsillaatori alumine sagedus nii
      et skaala alumises otsas (sageduse järgi!) kostaks kindlasti kõige
      madalamal sagedusel (seal 88MHz lähedal) töötav jaam.
      Kui see ei õnnestu, on ilmselt midagi väga valesti ja hakkame jälle oletama...

      Kui aga osa jaamu jäävad skaalast välja (nö. "ääre taha"),
      siis järelikult skaala teises otsas peabki vait olema.
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #18
        Vs: RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

        Esmalt postitatud fre poolt Vaata postitust
        See on liiga ebamäärane info, et midagi täpsemalt arvata...
        Eelnevalt peaks olema tehtud kõik minu eespool kirjeldatu,
        enne pole mõtet midagi häälestama hakata.
        Kas kõik ikka on tehtud?

        Kui ostsillaatori sagedust millegagi mõõta pole, siis
        kasvõi orienteeruda jaamade skaalal paiknemise järgi.

        L4 abil (noh, eelnevalt võiks C20 oma mahtuvuse enam-vähem
        keskpaigas olla) häälestatakse ostsillaatori alumine sagedus nii
        et skaala alumises otsas (sageduse järgi!) kostaks kindlasti kõige
        madalamal sagedusel (seal 88MHz lähedal) töötav jaam.
        Kui see ei õnnestu, on ilmselt midagi väga valesti ja hakkame jälle oletama...

        Kui aga osa jaamu jäävad skaalast välja (nö. "ääre taha"),
        siis järelikult skaala teises otsas peabki vait olema.

        Terv
        kõik sai tehtud selle õpetuse järgi
        mulle tundub et miskit on lihtsalt mäda või otsad andnud

        sest käitub ta nii et kui keeran raadio skaala ühele poole välja saan L4 ja C20 kanali paika keeratud näiteks 88,8 ja kui hakkan nüüd skaalat keerama saan umbes poole skaala peale keeratud ja selle keeramise ajal hakkab see paika sätitud raadiojaam vaikselt sahisema ja üle pooleskaala kui olen jõudnud jäeb sahin ka vaiksemaks ja siis ei aita enam L4 sättimine ka midagi (terve pooli ulatuses ei kuule peale sahina midagi)

        mõõtsin ära ka selle häälestus pote voolu üheltpoolt tuleb 22V peale teiselpool on maa.
        ja häälestus vool jõuab ilustu UKV plokini

        Comment


          #19
          Vs: RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

          Laena sweep (koos asjatundjaga(, muidu jäädki jamama. Praeguses saatjate ülekülluses ei saa vanu meetodeid enam kasutada.

          Comment


            #20
            Vs: RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

            Ma pole küll asjatundja aga kas sai kõik juhendile vastavalt tehtud ja kondekad vahetatud? Mul oli sarnane häda kui olin vahetanud vale kondeka seal plokis. Need on nii lähestikku ja trükitud tähised ka mõnikord nihkes et eksimine on võimalik. Olen põlveotsas saanud kolm plokki paika ja viimane oli see sama variant ja õnnestus ka kõige paremini. Kümneid kordi kontrollisin samm sammult üle iga detaili vahetuse ja täpselt vähendasin keerdusid kuni lõpuks sain ka hea tulemuse. Viimasega avastasingi et olin ekslikult vale kondeka vahetanud ja seepärast oli raske saada normaalset ulatust.
            Fre juhendi ja abiga sain hakkama. Muidugi on võimalik et raadios on muid hädasid..
            Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

            Comment


              #21
              Vs: RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

              ja nende markeeringutega on jah natukene kehvasti
              jube hea oleks saada selle ploki skeem
              ja ei ole ka välistatud et raadiol on ka veel miskit muud viga sest indikaator plokk viskab ka villast aga see ei tohiks ju mängimist otseselt segada (lüüdid on kõik vahetatud kogu süsteemis)


              Esmalt postitatud onks poolt Vaata postitust
              Ma pole küll asjatundja aga kas sai kõik juhendile vastavalt tehtud ja kondekad vahetatud? Mul oli sarnane häda kui olin vahetanud vale kondeka seal plokis. Need on nii lähestikku ja trükitud tähised ka mõnikord nihkes et eksimine on võimalik. Olen põlveotsas saanud kolm plokki paika ja viimane oli see sama variant ja õnnestus ka kõige paremini. Kümneid kordi kontrollisin samm sammult üle iga detaili vahetuse ja täpselt vähendasin keerdusid kuni lõpuks sain ka hea tulemuse. Viimasega avastasingi et olin ekslikult vale kondeka vahetanud ja seepärast oli raske saada normaalset ulatust.
              Fre juhendi ja abiga sain hakkama. Muidugi on võimalik et raadios on muid hädasid..

              Comment


                #22
                Vs: RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

                Esmalt postitatud olari43 poolt Vaata postitust
                ..... selle keeramise ajal hakkab see paika sätitud raadiojaam vaikselt sahisema ja üle pooleskaala kui olen jõudnud jäeb sahin ka vaiksemaks ja siis ei aita enam L4 sättimine ka midagi (terve pooli ulatuses ei kuule peale sahina midagi)
                .....
                Mitte midagi ei saanud aru. Nii pole ju võimalik midagi juhendada.
                Kuidas saab sama jaama ikka edasi kuulda, kui raadio skaalal mujale keerata?
                Kas peaks hoopis hakkama superheterodüün-vastuvõtja tööpõhimõtet selgitama?
                Kas peaks uuesti selgitama, et kõigepealt tuleb ostsillaatori katteulatus paika saada?

                Miks ei sobi skeem 'vanakool'i pakutud lingilt?
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #23
                  Vs: RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

                  .... selle keeramise ajal hakkab see paika sätitud raadiojaam vaikselt sahisema ja üle pooleskaala kui olen jõudnud jäeb...
                  Et siis nupust keerates ostsillaatori sagedus ei muutu? Kontrolli, kas VD6 pinget saab ja mis seisus see C15 on.

                  Comment


                    #24
                    Vs: RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

                    Tänud kõigile kes aitasid viga on käes R14 oli katkestuses sellepärast ka ei töötanud häälestus
                    nüüd asi ok.

                    Esmalt postitatud Pläsku poolt Vaata postitust
                    Et siis nupust keerates ostsillaatori sagedus ei muutu? Kontrolli, kas VD6 pinget saab ja mis seisus see C15 on.

                    Comment


                      #25
                      Vs: RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

                      Pikemat-põhjalikumat juhatust olen andnud tolles vanemas teemas. Kui nüüd
                      valmis, loeks veel sellest, kuidas õnnestus ostsillaatori katteulatus paika saada
                      (ostsillaatori sagedused skaala ühes ja teises otsas või kuidas jaamad skaalale
                      ära mahtusid) ja kuidas kokkujooks ka sai? Ega mõni trimmerkondensaator ei
                      jäänud äärmisse asendisse ega mõni poolisüdamik liiga välja või liiga sisse?
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment


                        #26
                        Vs: RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

                        Tervitus
                        sain asja käima
                        ükski pooli südamik ei jäenud väga välja
                        tundlikuse kohapealt et kui on katuse antenn järgi siis toimib ilusti aga traadijupiga kuulen ainult paari tugevamat kanalit.
                        see traadijup on muidugi suhteline mõiste aga teised raadiod sama jupiga reeglina mängivad ilusti.

                        ja kas saaks sellist asja ka kuidagi parandada et kui olen kanali paika sättinud siis tahab nagu kohalt ära nihkuda et mingiajapärast hakkab sahisema ja natukene nuppuga jälle peale keerata siis töötab jälle seda teevad kõik häälestusnupud nii see skaalaga kui ka need nn mälud.



                        järgmiseks peaks tegema stereo dekoodri ka valmis

                        Comment


                          #27
                          Vs: RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

                          T101 häälestuspinge ujub, sest inseneridel vist esmaspäeval nädalavahetusest pea sumises. Kui ühendada multimeeter +30V stabilisaatori väljundisse ja mõnda aega seisnud pill käima panna, siis on hästi näha, kuidas pinge ujub tükk aega. Mitu kümnendikku volti ujub. Seda on hirmus palju. Põhjuseks stabilitroni valesti valitud tööpunkt. Sünnist saati vigane skeem. Hea mõte tuleb, kui võrrelda stabilitroni optimaalset voolu ja antud skeemis reaalsust mõõta. Aga sellest oli siin vist kusagil juba juttu. Topelt ei kärise. Ja kui käriseb, siis topelt.
                          Harjutamine teeb harjutajaks.

                          Comment


                            #28
                            Vs: RRR tuuner T101 vaja häälestada tänapäeva FM sagedusele

                            järgmiseks peaks tegema stereo dekoodri ka valmis
                            Mul peaks mingi (usutavasti töötav)kusagil olema.
                            viimati muutis kasutaja Scott; 25 m 2015, 07:28. Põhjus: tsitaadimärgend parandatud

                            Comment

                            Working...
                            X