Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Automaatne kanaukse sulgur?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Automaatne kanaukse sulgur?



    Tere

    Kevad toob rida tormilisi mõtteid, sarjast Jaan Tatikas mürgeldab. Siin netist leitud kodukootud automaatne kanakuudi ukse sulgur.


    Klassikaline - soperdis säästuidee on siis selles, et vahel on 24H taimer, uks on ülevalt alla libisev luuk (näide) Mingi ajam kerib kas teatud aeg nööri kord ühtpidi ja kord teistpidi ning mingi elektroonika, mis annab signaali kord üht ja kord teistpidi. Silma jäi ka taolisi lahendusi (näide) Kellele elekter-tehnoloogia areng vastukarva on, siis näed veeämber lahendus ka olemas (näide).


    Asja idee siis, kodus ju alati ei ole ning paneb peale x aega kanadel ukse kinni. SMS moodulid jms. pole ka enam raketiteadus ning hirmkallid, sisuliselt saad kuni mobiiliga juhtimise teha. Minul on vajadus sellise asja järgi, et enne pimedat paneb ukse kinni ja korras, hommikul sama. Mul pole kordagi ükski loom, kurjam vms. enne videvikku luusma tulnud, mul on krundil (kaugemal ka koerad). Aga tihtilugu olen öösel koju jõudnud ja siis kohe rutanud kanadel ust kinni panema, seega vajadus olemas.


    Kas keegi oleks nõus sellist asja juhendama - avitama? Milline lahendus oleks parim?

    1) Ülalt alla liuguks, mis ripub nööri - trossi otsas, vahel on mingi kerija (lülitiga) ning skeem, sinna siis taha automaatika (kas taimer 24H või siis hämaraanduriga).
    3) Tiibvärava (jalgvärava oma) mingi hüdr.hoob panna avama ja sulgema, sinna siis taha automaatika (kas taimer 24H või siis hämaraanduriga).
    3) Kõikvõimalikud Jaan Tatika lahendused, Ideid netist: http://goo.gl/vP5M5w

    Kuidas sina teeks?

    Tänud abi eest ...

    imees


    Skeem 1 - pärineb siit

    Skeem2 - pärineb siit

    Skeem3 - pärineb siit

    Skeem4 - pärineb siit

    Skeem5 - pärineb siit

    Skeem6 - pärineb siit

    #2
    Vs: Automaatne kanaukse sulgur?

    Kõige paremad on giljotini ideed! Eriti kui midagi läheb rikki (nöör katkeb, elekter kaob jne.), sest pole seda, kes kaeblikult kaagutab kaebust!
    viimati muutis kasutaja Scott; 23 m 2015, 21:10. Põhjus: quote ära

    Comment


      #3
      Vs: Automaatne kanaukse sulgur?

      Teadmata, kui pujäänsed kanad on, siis mina teeks giljotiini asemel topeltkatte, ja loodaks, et see töötab.
      Esmalt langeb avale ette mingi läbipaistmatu kardin, ja nt. minut hiljem hästi tasakesi pärisluuk.
      Kui kardin tuleb ette või selga, ei juhtu kellegagi midagi, ja võiks arvata, et pärast kardinat nad ka enam ei ürita.
      Ja siis langeb ette luuk. Mitte giljotiinina, vaid üks serv on ukseküljes hingedega, ja teine laskub. Nagu luuk.
      Erilahendused.
      PS või mail.

      Comment


        #4
        Vs: Automaatne kanaukse sulgur?

        Ma teeks ülalt hingedega pööratava ukse, mida käitab reduktoriga elektriajam.
        Analoogselt olen teinud mitmele kasvuhoonele vene ajamitega avatavad katuseluugid. Ajamitel on tavaliselt sees ka lõpulülitid. Saab kasutada ka SAT antennide pöördemehhanisme, väravautomaatika komponente jne. Programmkelli olen ostnud Bauhausist, kus mehhaaniline maksab veidi üle 2 Eur ja üle 4Eur elektrooniline (saab sisestada terve nädala programmi) .
        Töökindlamad oleks pneumosilindrid (lüpsiplatsid kasutavad näiteks väravate liigutamiseks), kuid siis on vajalik kompressor, elektri - pneumoklapid jne. Et kanadest pannkooke ei teeks, võiks kasutadalisaks ka fotoandurit. Mul sõbral oli maja lakas videokaameraga puuritaoline hiirelõks -saaks tuvastada, kas on kana või rebane/tuhkur

        Lux kanapuur

        Самый роскошный курятник в мире, в котором и самому не грех пожить

        Этот чудо курятник оснащен по последнему слову техники, в нем есть автоматические двери, солнечная батарея, ванна и т.д. Сегодня мы будем за ведущих "По домам" и предлагаем вам совершить экскурсию в самый роскошный курятник в мире.

        Comment


          #5
          Vs: Automaatne kanaukse sulgur?

          Kui sa tahad mugavalt pimeda ajaga siduda automaatikat, siis programmkellaga tuleb paraku suht tihti ümber progeda. Mul on õuevalgustus hetkel ainult programmkellaga, kell oli olemas ja hämaraandurit ei viitsind hankima minna. Viimasel ajal päev pikeneb sellise hooga, et pea korra nädalas vaja juba programmi korrigeerida. Peab ikka silma peale ringi tegema.
          Ülalt alla liikuva värava saad vastukaaluga päris kergelt liikuvaks muuta ja seda ka langetada hästi aeglaselt, et ka filosoofilisema meelelaadiga elajad ennast alt ära asutaks. Elektroonika osa on juba maitse küsimus. Mõni suure ülekandega väike mootor, paar releed ja lõpulülitit.
          Toidan trolle!

          Comment


            #6
            Vs: Automaatne kanaukse sulgur?

            Aga kui kõik kanad ei ole sisse tulnud siis ei saa ju ust sulgeda.

            kanad tuleb varustada selliste kleepsude või kiipidega nagu on poodides varaste vastu kasutusel ja
            siis kontrollida kas kõik kanad on olemas. Kui keegi hilineb siis tema jaoks avatakse uks.
            Ja giljotiin rakendub siis kui keegi katsub ilma numbrita siseneda.

            Sellise lahenduse puhul võib uks olla ka kogu aeg kinni ja avaneb sisenemise või väljumise soovi peale.
            ____
            Võimalik kasutada ka videokaamerat. Kui pildil on kana, uks avaneb,
            Kui tuleb vares või harakas või rebane siis sisse ei saa.
            Lihtne.

            Comment


              #7
              Vs: Automaatne kanaukse sulgur?

              Aga kui kõik kanad ei ole sisse tulnud siis ei saa ju ust sulgeda.

              Automatiseeritud lüpsiplatsidel kasutatakse transponderit kaelas ja/või jala ümber (ID kaart) ja põrandas, väravas olevaid antenne.

              Comment


                #8
                Vs: Automaatne kanaukse sulgur?

                Kanad võiksid sisse ja välja saada avalduse alusel. Kooreproovi ja vet. ameti tõendiga.
                Omniva käib korra päevas, võtab avaldused kaasa ja toob kinnitused tagasi.
                Kukk vaatab avalduse üle, annab nokaga nõusoleku (kui on kirjaoskaja, siis kirjutab alla), teeb fotokabiinis ülesvõtte, võrkkestaga valideerib üle, ja ongi lind sees/väljas.
                Ootepaviljon ei pea teab mis suur olema.

                Huumorit ka.
                Erilahendused.
                PS või mail.

                Comment


                  #9
                  Vs: Automaatne kanaukse sulgur?

                  Kas sellist ust ei saa rakendada, nagu koeral: hommikul saab välja ja õhtul kui on suund ringi keeratud, saab koju tagasi.
                  Nagu pooljuht ikka: kanad tulevad õhtul koju, välja ei pääse. Päeval siis taimer muudab suunda.
                  Head susserdamist !

                  Comment


                    #10
                    Vs: Automaatne kanaukse sulgur?

                    Tundub, et kanad lähevad õhtul magama üsna täpselt ilma heleduse järgi. Mõni kooserdab veel viimasel minutil enne hämaraks minekut. Endal küll kanad kindlustatud võrkaias mille ümber kaugemal krunti piirav aed ja ümber kanaaia saavad joosta koerad.
                    Kuudi ukse sulgemine nagu hetkel ei ole probleemiks. Mina teeks ülevalt hingedega trossiga üleskeritava ukse, mille õhtul päästab lahti hämarrelee. Siis peale lahti päästmist hakkab uks müra saatel aeglaselt laskuma lisaraskuse mõjul. Hommikuse avamise jaoks ilmselt peab olema eraldi kell ja reduktoriga mootor. Meie kandi rebased käivad küll veel päikesetõusul , et viimast võtta. Ei juhtu ju kanadega midagi kui nad tund paar hiljem välja saavad. Minu jaoks on kanade söötmisel veel varblaste ja rottide probleem olemas. Vähendavad kasutegurit või nii.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Automaatne kanaukse sulgur?

                      Sarnane teema. Õues on kassimaja. Kuda teha nii, et ainult minu kass saab sisse/välja minna?
                      Kui talle viimati midagi kaela panin juhtus nii.
                      EE orjusest vaba!

                      Comment


                        #12
                        Vs: Automaatne kanaukse sulgur?

                        Kanala ukse ees on kitsas esik – e. lõks, millel on ühest otsast teljel pöörlev põrand ja teine ots toetub vedrule. Põranda liikumine sõltub linnu/looma raskusest. Ülekaalule ja põranda liikumisele reageerib herkon või mõni andur (piluga liikumisandur, fotoandur, Hally andur jne.) Kui põrandale astub kanast raskem loom, suguvad ees ja taga giljotiinuksed. Uksed liiguvad raskuse mõjul ja lahti päästab elektromagnet. Lisaks võiks neist ühe ukse (või ka kolmanda) sugeda pimedalüliti või programmkellaga hiljem. Lõks võiks olla tugevast võrgust või pleksiklaasist – peaasi, et rebane välja ei kraabiks, ühtlasi võiks süsteem saata SMS-i

                        Comment


                          #13
                          Vs: Automaatne kanaukse sulgur?

                          Palun, ärge pange loomadele mitte midagi kaela !
                          Igasugused elektromagneetilisi ja helisignaale väljastavad seadmed võivad ka ümbruses olevatele teistele loomadele halvasti mõjuda, ning pärast on jälle mingi probleemne loom. Kass võib ka puugirihmaga puuotsa kinni jääda. Samas on olemas kaelapeale määritav puugirohi. jne. jne. Nii, et külgeriputamine ei ole lahendus, kui armastate loomi.
                          Kassid on loomad, kes tegutsevad nii, nagu neile parasjagu pähe tuleb. Nii võib kass omaks pidada millist varjualust parasjagu iganes. Toitma peab kasse-koeri ikka inimese järelvaatamise all.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Automaatne kanaukse sulgur?

                            Palun, ärge pange loomadele mitte midagi kaela !
                            Igasugused elektromagneetilisi ja helisignaale väljastavad seadmed võivad ka ümbruses olevatele teistele loomadele halvasti mõjuda, ning pärast on jälle mingi probleemne loom.

                            Näiteks transponderid annavad signaale (ID koodi) välja siis, kui antennilt indutseeritakse neile toide - näiteks värava läbimisel ca 0,5m ulatuses.

                            Kass võib ka puugirihmaga puuotsa kinni jääda. Samas on olemas kaelapeale määritav puugirohi. jne. jne. Nii, et külgeriputamine ei ole lahendus, kui armastate loomi.

                            Mul on olnud 5 kassi, pole ka rihmaga probleeme olnud, enamuses tõesti kasutame rohtu - ainult kassile ei mõju ka see hästi - on algul uimane ja segane, ajab suust vahtu välja - mürk ka temale.

                            Kassid on loomad, kes tegutsevad nii, nagu neile parasjagu pähe tuleb. Nii võib kass omaks pidada millist varjualust parasjagu iganes. Toitma peab kasse-koeri ikka inimese järelvaatamise all.

                            Mul on kassid vabapidamisega, söök on kogu aeg ees. Ükski pole ka paksuks ennast õginud. Koos hiirejahil ka ei käi
                            Põgenemiseks on mul räästa all aknalauast ca 1,5m kõrgusel auk. Sinna saab hüpates ja käppadega veidi aidates. Sealt on tal kerge ülesronivat võõrast kasii tõrjuda - ühe käpaga rippudes potsatvad isakassid pidevalt alla

                            Comment

                            Working...
                            X