Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LED taustavalgus ilmajaamale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LED taustavalgus ilmajaamale

    On üks ilmajaam, plaadi peal on olemas kohad taustavalgustuse LEDidele ja tühjaks on jäetud kohad pudinatele mis neid LEDe lülitaks.
    Sinna peaks käima minu arvates 1 takisti, 1 transistor (PNP vist???) ja vist diood.

    Kuna ma ise pole väga kodus selliste asjadega siis küsikski, kas mu oletused on õiged kui pilti vaadata ja kas on keegi kes oskaks kätte näidata täpsed tükid mis seal olema peaksid?
    Milline transistor täpselt, kui suur takisti ja kas on ikka diood mis peab kolmandaks olema? Ning kas LEDi värvustel ka mingi oluline vahe on kui õnnestub skeem selgeks saada, oranž sobib näiteks oma omadustelt. Aitäh.

    Pilt skeemist koos märkustega:




    #2
    Vs: LED taustavalgus ilmajaamale

    No kui 7-ks sekundiks ta katkestab voolu, siis ju trans just välja lülitatud kuna baasi pinge 0...? Milliste klemmide vahel see 2,87V asetseb üldse? A ja kuhu see ledi + rada edasi läheb sealt skeemist?

    Comment


      #3
      Vs: LED taustavalgus ilmajaamale

      Nii palju kui ma lugesin, PNP kui baasi vool väheneb siis transi emitteri ja kollektori vaheline ühendus kasvab (tsiteerin: And as you decrease voltage to the base of a PNP transistor, the transistor turns on more and more, until the transistor fully conducts from collector to emitter.) Ledi rada jookseb järgmise ledini, kokku on neid 4.

      Ma nii aru saanud, et kui nuppu vajutada, A pinge läheb 0V, see lülitab just transi sisse E ja D vahel kust läheb edasi kas siis oletatava dioodi läbi või nii??? Emitteri klemmil on kogu aeg toide peal 2.88Vtranss ühendabki kollektorisse selle ja edasi ledile? Mõõdetud on pinged patareikarbi miinuse ja siis skeemil seal kus näidatud vahelt. Toide on 2xAA.

      Comment


        #4
        Vs: LED taustavalgus ilmajaamale

        Esmalt postitatud Bad Robot poolt Vaata postitust
        Nii palju kui ma lugesin, PNP kui baasi vool väheneb siis transi emitteri ja kollektori vaheline ühendus kasvab (tsiteerin: And as you decrease voltage to the base of a PNP transistor, the transistor turns on more and more, until the transistor fully conducts from collector to emitter.) Ledi rada jookseb järgmise ledini, kokku on neid 4.

        Ma nii aru saanud, et kui nuppu vajutada, A pinge läheb 0V, see lülitab just transi sisse E ja D vahel kust läheb edasi kas siis oletatava dioodi läbi või nii??? Emitteri klemmil on kogu aeg toide peal 2.88Vtranss ühendabki kollektorisse selle ja edasi ledile? Mõõdetud on pinged patareikarbi miinuse ja siis skeemil seal kus näidatud vahelt. Toide on 2xAA.

        Jah, minu viga. Nii see värk peaks toimima jah. Transiks võib põhimõtteliselt igat pnp transi kasutada, voolud ju seal suht väikesed. Selle dioodi jätaks ma siis üldse ära, ühendaks lihtsalt ära.

        Comment


          #5
          Vs: LED taustavalgus ilmajaamale

          Nii, transiga ok, see diood pole seal mitte diood vaid takisti, piirab voolu LEDidele. 4 LEDi on paralleelis seal skeemil. Selle arvutab välja, ka korras. Ainus mis õhku jäi on see takisti enne baasi?
          viimati muutis kasutaja Bad Robot; 28 m 2014, 00:03.

          Comment


            #6
            Vs: LED taustavalgus ilmajaamale

            Mõõdad ledide voolu ja sellest umbes 10x väiksema voolu järgi arvutad takisti. Aga see ühendus eeldab et see pinge kukkumine pole lihtsalt ära kukkumine vaid tekib ühendus maaga. Mõõda testriga plussi suhtes et see tõesti miinuse külge kukub. Suvaline pnp ei pruugi kah sobida, tuleks vaadata kollektori küllastuspinget, see jääb lediga jadamisi.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment

            Working...
            X