Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

2x PowerLED rattalamp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    2x PowerLED rattalamp

    Oskab keegi soovitada võimalikult lihtsat samas efektiivset skeemi/lahendust 4xAA akupatareilt kahe ledi juhtimiseks.
    Ledid ise on sellised http://goo.gl/HOr4O . Ilmselt 700ma nad töötama ei peaks, läheb liiga heledaks ja jahutus võib ka problemaatiliseks osutuda. Ise vaatasin selliseid asju http://www.ledsupply.com/03021-d-e-1000.php aga kõigil miinimum sisendpinge täpselt natuke rohkem, kui akud välja annaksid.

    #2
    Vs: 2x Power led rattalamp

    Seda LEDi võiks toita hoopis otse Lifepo4 elemendiga.
    Ise tegin rattale sellise vaese mehe lahenduse.
    4x1W LED + vana läpaka aku element + aku indikaator + aku hoidja.
    EE orjusest vaba!

    Comment


      #3
      Vs: 2x Power led rattalamp

      Kuidas see led valgustab? Mul on üks 12v liitium aku üle ja mõtlesin ka poest just selle lambi osta ja teha tast rattalambi, aga eestis poes maru kallis.

      Comment


        #4
        Vs: 2x PowerLED rattalamp

        Olles mänginud 100W LEDiga, siis ütleks, et sõita 4W lediga ikka näeb. Loomulikult jäävad kõik Koduextra, Prisma misiganes >10€ ratta esituled sellele kõik alla.
        Sama valgustugevusega asja saad ehk rattapoest ~100€ ga.

        Unustasin, et ma häkkisin ka seda lampi: võtsin vaheskeemi välja ja panin kõik 4 paralleeli.
        1-3W LEDi tööpinge on enamasti 3-4V seega võib otse panna 3,7V lion aku pealt.

        Ühe akelemendiga on hea, siis pole seda tüütut balanseerimiseprobleemi.
        Kui juba olemas 12V Liitiumaku, siis pole vast mõtet seda LEDi häkkida ja võib otse panna.
        viimati muutis kasutaja DVDRW; 22 01 2013, 10:57.
        EE orjusest vaba!

        Comment


          #5
          Vs: 2x PowerLED rattalamp

          Elektrirattal on mul 2x 4W GU10 ja valgust enam kui küll.
          EE orjusest vaba!

          Comment


            #6
            Vs: 2x PowerLED rattalamp

            Tere ehitajad!

            Otse LED-i 18650 vms akuelemendile järgi küll ei soovita panna. Täis laetud "3.7V lion" on 4.2V, mis küpsetab LED dioodi kenasti läbi. Endal oli Cree R2, 3W LED, ca 250lm. Sellele sai 2x 1A alaldusdioodid rööbiti ja LED-iga järjestikku. Täiesti täis akuga vool oli ca 900mA kandis(LED-i max 1000mA).
            4W LED-iga saab tõesti sõita, aga ma paneks rohkem

            Comment


              #7
              Vs: 2x PowerLED rattalamp

              Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
              Otse LED-i 18650 vms akuelemendile järgi küll ei soovita panna. Täis laetud "3.7V lion" on 4.2V, mis küpsetab LED dioodi kenasti läbi.
              Suure voolu juures tavaliselt piisab sellest juhtmejupist (töötab takistina), mis ühendab LEDi akuga, seega tõmbab kohe natuke LEDi jalgadel pinget alla. Enne kui LED üle kuumeneda jõuab on LION aku juba ~3,8V juures (mõne sekundi möödudes). Oleneb ka aku suurusest, suurega (26650) nii vast ei riskiks jah aga poolpidune vana läapaka 18650 element no problem.
              Meeldib selline otse toitmine, kuna siis ei lähe ~15% kaduma LED draiveri toiduks.

              Ei ole veel nii läbi ühtegi läind.
              Kui nüüd vaadata 3W led maksab ~30 senti/tk siis pole eriti mõtet põdeda ka.
              viimati muutis kasutaja DVDRW; 22 01 2013, 12:51.
              EE orjusest vaba!

              Comment


                #8
                Vs: 2x PowerLED rattalamp

                Katsetasin lihtsam lahendus on ka:
                LIPO alarm + 3x 18650 holder + 4W LED = kokku 4,8€
                kuni 5h peaks siis põlema ja hakkab piiksuma kui 1 elementidest hakkab tühjaks saama.
                Sellel LEDil on 12V draiver sees. Võib ka 4x18650 panna
                viimati muutis kasutaja DVDRW; 28 01 2013, 08:43.
                EE orjusest vaba!

                Comment

                Working...
                X