Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akulaadia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Akulaadia

    Tegin endale akulaadia millel tuleb ainult vaadata seda kaua ta laadima peab ja siis tuleb ta ise välja lülitada.
    Ta näitab ise ära kui on aku tühi täis või ülepinge all piinlev.Kogu värk on stabiliseeritud.

    Tahaks aga hoopis teha sellist laadiat mis lülitaks laadimise välja kui aku täis saab ja tügjenedes sisse tagasi.

    Kas kellelgi on sellist skeemi?
    transistor[ätt]starline[punkt]ee

    #2
    Sul TARK RAAMAT(ELFA kataloog) om ve? Seal lehekülgedel 1016-1017 om igast sorti akulaadimiseks mõeldud chipe...

    Comment


      #3
      Tänan mul on terve riiuli täis ELFAsid aga mitte ei tule selle peale, et sealt ottsida.

      Tänan meeldetuletuse eest
      transistor[ätt]starline[punkt]ee

      Comment


        #4
        Mul peale viimase ELFA midagi ei olegi Kuid see peaaegu öösel padja allgi

        Comment


          #5
          Doktorms'i jutus on point. Maximil on vastavaks otstarbeks hulk kive. Konkreetset on raske nimetada, sest ei tea su aku omadusi. Vaata www.maxim-ic.com .Kui leiad sobiva kivi, otsi edasi ELFA'st/Tevalost. Puudus on see, et need klotsid maxavad reeglina >= 200 raha.
          Analoogskeeme on ka. Vajalikud ikkagi aku andmed.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Aga eks see raha ole alati probleemiks.
            transistor[ätt]starline[punkt]ee

            Comment


              #7
              A neil lihtsamatel laadijatel ongi nii, et kui aku täis saab, vajub vool nulli ja asi ootab.... Ei tee eriti midagi... Ja kui siis mingil põhjusel aku pinge langeb, siis tõstab kohe voolu üles... Mul endal üks taskulamp, kuhu pistsin 6V 3Ah aku sisse, krüptoonpirn 5v ees särab ja kui ei kasuta ja põhjust on, ripub laadia kaudu seinas ja laeb nii, kui vaja... Suvel võtsin veel sellesamast laadijast tv antennivõimule toidet ja siis ta laadis terve suve... Asi ise on tehtud kivi LM315 baasi, laadimisvool 0,7A.
              Muidugi on pirni ja aku vahele tehtud veel 1 transiga jubin, mis annab selle ülepinge 6v pirnile tasa-tasa peale, et pirn läbi ei läheks.
              Asi katsetatud igati ekstreemsetes tingimustes nii minu kui ka 2 mu sõbra poolt ja fungib täie rauaga... Aint suve jooksul läheb 1-2 pirni...

              Comment


                #8
                Kes täpsemalt miskit teada tahab vaadaku ELFA kataloogi lehekülgedele 1240-1243. Seal minuarvates peri hästi seletatud kogu seda akunduse värki...

                Comment


                  #9
                  Vaatasin juba. Leidsin üht teist põnevat kah.
                  transistor[ätt]starline[punkt]ee

                  Comment


                    #10
                    Kust seda piiblit leida võiks???
                    Tuleb lihtsalt täiega panna!

                    Comment


                      #11
                      Kui oled pealinna lähedal, sis mine kraba see piibel Tevalost (tasuta, a mitte kasuta ), kui oled kaugemalt siis telli Tevalo kodulehelt(sellisel juhul lisandub postimaks )

                      Comment

                      Working...
                      X