Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Portatiivsete kõllide akude laadimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Portatiivsete kõllide akude laadimine

    Et siis ma ostsin hiljuti usb toitel arvutikõlarid, mõtlesin et teen ümber need. Portatiivseks.
    Leidsin kaks OLYMPUS 3.7v 740mAh akut. ( Mudel LI-42B )
    Panin need kokku ja kõlarid töötavad väga hästi. Ses suhtes kokku, et + ja - kokku, ja + ja - jäid üle.
    Aga nüüd mure selles, et see akulaadja mis laeb ühte akut, kas seda on võimalik ka kahega kasutada laadimiseks ?
    Või teeb see laadja katki või laeb lihtsalt kauem ? Laadja siis annab välja 4.2V 200mA.
    Või saab ka mingit telefoni laadjat kasutada nt ? Mul on Nokia oma 5.7v 800mA
    Aidake palun.

    nüüd on nii kuulasin nendega 1 tund järjest. Keerasin korra kõvemaks ja plaks enam ei tööta, tegin kõllid lahti vaatan
    midagi viga küll pole. Panen teise mobiili aku järgi ja töötavad kõlarid ilusti.
    Akudel on vist mingid komponendid ka seal vist vb need läksid läbi ?

    edit : üks töötab ja teine mitte enam
    viimati muutis kasutaja Scott; 21 m 2012, 04:50. Põhjus: kokku

    #2
    Vs: Portatiivsete kõllide akude laadimine

    Oleneb laadijast, aga enamsti lihtsalt laeb kauem, sest laadimisvool jääb samaks.
    Akud paralleeli ja hea, kui nad oleksid laadimise ajaks tühjenenud võrdselt ja omaksid ühesugust pinget.

    Telefoni laadija on ainult toiteplokk, kogu laadimist jälgiv ahel on telefoni elektroonikasse integreeritud või
    siis istub vanemate telefonide puhul trükkplaadil spets. laadimiskivi.
    Et asi õige, peaksid laadima akut telefonis, mitte otse sellest plokist.

    Li-Ion akudel tõesti kaitselülitus sees, mis piirab max. laadimispinge 4,2 voldi peale ja ei luba akul tühjeneda
    alla teatud piiri, milleks on 2,5...3 volti olenevalt tootjast. Samuti lühisekaitse.
    Juhtub, et aku pinge langeb mingil põhjusel alla lubatu, siis kaitseahel akut laadida ei lubagi. Li-Ion teatavasti
    ei taha et teda väga tühjalt laetakse...võib pauku teha.

    Comment


      #3
      Vs: Portatiivsete kõllide akude laadimine

      Seda olen kuulnud, ja näinud mismoodi need akud pauku teevad. Nüüd sain need kõlarid valmis, et ainult ühe akuga. Piisab sellest ka, need lähevad mega valjuks. Aga nüüdseks on probleem. See laadja mis peaks seda akut laadima, korpus ei tule lahti. Muidu tinutaksin sinna juhtmed külge ja panen 3,5mm otsiku. Sest kõlaritel laadimis auk on 3,5mm kõrvaklapi pesa.
      Aga seal mingi 6 nurgaline kruvi kus keskel on veel mingi junn mis ei lase ligi sellele ..

      Edit : Olympuse akust räägin ja laadjast.
      Paar pilti ka asjadest siis .
      http://imageshack.us/g/405/1016418.jpg/
      see taga auk seal mõeldud laadja jaoks
      viimati muutis kasutaja lejutaja; 22 m 2012, 02:12.

      Comment


        #4
        Vs: Portatiivsete kõllide akude laadimine

        Arvatavasti on sul seal sellised Torx kruvid kus on seal kruvi pea keskel see nibu.
        Torx recess screws with a central pin inside the six-lobe recess preventing removal with standard Torx tools Button head gives a raised finish (screw length excludes head depth) AB type thread (sharp point

        Selliseid otsikuid rauapoodides täitsa müügil. Vöi siis hädapärast olen tavaliselt mingi väiksema lapiku kruvikeerajaga ära saanud murda selle nibu ja siis tavalise Torxiga lahti saanud.

        Comment


          #5
          Vs: Portatiivsete kõllide akude laadimine

          ma üritasin ka aga päris raske,
          Tegin üldse nii siis, et kiskusin näpitsatega korpuse maha ehk murdisn ära.
          Tahtsin ka kruvi kätte saada aga see megatugevalt kinni. Ja vist mingi imepisikene sinine komponent läks katki.
          Proovisin siis selle akuga mis katki läks panin sinna sisse ja õnneks veel töötab.
          viimati muutis kasutaja lejutaja; 22 m 2012, 15:01.

          Comment


            #6
            Vs: Portatiivsete kõllide akude laadimine

            Siuke värk on et kui panen voolu sisse laadjale ja laadja kõlarite taga siis 2 minti punane tuli põleb ( CHARGIN )
            Aga siis äkitselt hakkab aga vilkuma, mul ennem pole nii teinud.

            Comment


              #7
              Vs: Portatiivsete kõllide akude laadimine

              mul vist akulaadja katki kuna ei lae,

              Comment

              Working...
              X