Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

ATX toiteploki skeemi vaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: ATX toiteploki skeemi vaja

    Tänud! Tunduvad tõepoolest väga sarnased olevat.
    Ega ma ei ole kindel et see minu skeem üldse 100% õige on. Kuna rajad on suht väikesed ja tihedalt koos. Vahepeal käivad SMD takistite kõhu alt läbi ja vahepeal üldse teisel pool plaati jumperitega.
    Aga eks ma vähelhaaval pusin siin. Õnneks on mul teine, täiesti identne (aga läbi põlenud), toiteplokk, mida lammutada saan.
    Kahju ainult et suurendusklaasi ei ole :/

    Comment


      #17
      Vs: ATX toiteploki skeemi vaja

      Ma siin jälle joonestasin natuke... Mõtlesin et panen vahepeal siia üles kah. Et äkki keegi targem juba jagab midagi ära ja ma ei pea päris tervet plokki siia maha joonistama. :P
      http://kkert.planet.ee/stuff/skeem2.jpg
      vR_1 timmides muutub pinge 5v ja 12v väljundites.
      vR_2 otstarvet ma ei ole veel välja mõelnud. Ei mõjuta nagu midagi selle näppimine.
      viimati muutis kasutaja Kkert; 25 m 2012, 22:08.

      Comment


        #18
        Vs: ATX toiteploki skeemi vaja

        Mnjah, ilmselt sellest plokist siis õiget nahka ei saa, kuna mingeid andmeid selle kivi kohta saada ei ole. Nii et, ju peab kunagi uuesti proovima siis, kui mõni parem toiteplokk kätte satub.
        Aga esialgu ajab ka see asja ära, kui paremat võtta ei ole.
        Erinevaid väljundeid ühendades ja nupust timmides saan selliseid pingeid siis:
        13,7 - 10,7v / 15A
        10,0 - 7,5v /15A
        7,5 - 6,5v / 15A
        5,7 - 4,7v / 30A
        3,36v / 20A
        2,3 - 1,3v / 20A
        -12v väljundit ei kasuta kuna see on ainult 0,8A

        Korpuse kaane peal on nupp pinge seadistuseks ja PWR_OK LED
        Tarvis ainult mingid pistikud sebida väljunditele, et mugavam kasutada oleks.

        Comment


          #19
          Vs: ATX toiteploki skeemi vaja

          Ise olen kasutanud sealt valikust üht-teist:
          Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

          Comment


            #20
            Vs: ATX toiteploki skeemi vaja

            Minul on toiteplokkide ja ka muude seadmete jaoks ühesugune süsteem.

            Samad otsikud sobivad ka multimeetritele või siis ka vastupidi.
            Hunnik ühendusjuhtmeid erinevate otste kombinatsioonidega (teravik, krokodill...jne).
            http://hparchive.com/
            https://worldradiohistory.com/index.htm

            Comment


              #21
              Vs: ATX toiteploki skeemi vaja

              Esmalt postitatud Starfish poolt Vaata postitust
              Minul on toiteplokkide ja ka muude seadmete jaoks ühesugune süsteem.

              Samad otsikud sobivad ka multimeetritele või siis ka vastupidi.
              Hunnik ühendusjuhtmeid erinevate otste kombinatsioonidega (teravik, krokodill...jne).
              Jah, selliseid olen ise ka möelnud.
              Koolis olid sellised, ja väga mugavad on.

              Comment


                #22
                Vs: ATX toiteploki skeemi vaja


                Üks küsimus veel:
                Kuidas need ATX toiteplokid üldse reageerivad suuremale väljundpinge muutmisele?
                Nagu netist näha siis 15V peaks neist ilusti kätte saama... aga päris nulli nad vist ei lähe ikka?
                Oletame et, kui mulle satub kätte selline toitekas mille ülepine kaitsmest on võimalik mõõda hiilida. Et kas oleks siis kasulikum sellest maksimaalne pinge välja kruttida ja siis mingi eraldi regulaator ehitada sinna taha? Sest vaevalt et 12V väljund eriti stabiilselt töötab näiteks 1,5v peal.

                Comment


                  #23
                  Vs: ATX toiteploki skeemi vaja

                  Võta ette suvaline arvuti toiteploki skeem, sealt näed, et pingete reguleerimine käib tagasiside kaudu võrgupoole jõutransistorite töörežiimi reguleerimisega. Kui nüüd pingeid üles ajad, lõpeb see suitsuga. Teisiti allapoole reguleerides ilmselt teatud piirist alates keeldub plokk katekooriliselt töötamast. Õigem oleks sekundaarmähisel võimalusel mõni keerd juurde ja siis sekundaarpoolel reguleerimine teostada soovitud piires.

                  Comment


                    #24
                    Vs: ATX toiteploki skeemi vaja

                    Esmalt postitatud Kkert poolt Vaata postitust
                    Kuidas need ATX toiteplokid üldse reageerivad suuremale väljundpinge muutmisele?
                    Nagu netist näha siis 15V peaks neist ilusti kätte saama... aga päris nulli nad vist ei lähe ikka?
                    Oletame et, kui mulle satub kätte selline toitekas mille ülepine kaitsmest on võimalik mõõda hiilida. Et kas oleks siis kasulikum sellest maksimaalne pinge välja kruttida ja siis mingi eraldi regulaator ehitada sinna taha? Sest vaevalt et 12V väljund eriti stabiilselt töötab näiteks 1,5v peal.
                    See link vist on kunagi siit juba läbi käinud: http://www.chirio.com/switching_power_supply_atx.htm
                    Harjutamine teeb harjutajaks.

                    Comment

                    Working...
                    X