Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Probleem toite stabiilsusega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Probleem toite stabiilsusega

    Mõtlesin lapse mänguautot natuke tuunida vilkurite ja politseisireeniga. Aga tekkis probleem, kui panen mõlemad 1 pattarei alla siis hakkab heli moonduma. Testeriga ka mõõtes pinge mängib hullu moodi ja seda nii vilkurite kui ka sireeniga eraldi ja koos. Proovisin panna toitele kondensaatori aga sellest olivähe abi. Mis oleks hea lahendus?
    Skeemid ise muidu:


    #2
    Vs: Probleem toite stabiilsusega

    Liiga nõrk toide, pead akusi/patareisi juurde panema või eraldi toite.

    Comment


      #3
      Vs: Probleem toite stabiilsusega

      Esmalt postitatud jokker666 poolt Vaata postitust
      kui panen mõlemad 1 pattarei alla
      Lahja patarei. Selline?
      Pane 4 tk selliseid jarjest. Või 6 tk.
      viimati muutis kasutaja vasaraonu; 13 01 2012, 09:00.
      Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

      Comment


        #4
        Vs: Probleem toite stabiilsusega

        Tegemist jah E blockiga. Eks omal liikus ka kohe alguses mõte, et duubeldada paterei aga mõõtsin huvi pärast voolu tarbed ka üle. Kahepeale tarbivad kokku ~45mA. Mõtlesin, et sellega peaks vist ju 9voldine paterei küll hakkama saama..

        Comment


          #5
          Vs: Probleem toite stabiilsusega

          No 45 mA pole küll migi vool patareile, aga Sa mõõdad keskmist. Tippvool võib kümnekordne olla, ossiga näeks. Omal on sarnane kogemus. Peaks aitama kobe lüüt mitte patarei kõrval, vaid skeemi juures.

          Comment


            #6
            Vs: Probleem toite stabiilsusega

            Punkt 1. Suurenda Q1 ja Q2 baasitakisteid nii umbes 200 korda. Pane 150 oomi asemele näiteks 33k. Muidu praegu läheb sul suur osa voolust baasi kaudu raisku.
            Punkt 2. Suurenda LED-ide järjestiktakisteid umbes 2-3 korda. Tavalisele LED-ile piisab voolust 10mA või isegi vähemast. Praegu läbib iga LED-i vist mingi 20mA ja see ei tee neid oluliselt heledamaks. Kui leiad kuskilt mingid parema kasuteguriga LED-id, siis võid takisteid veelgi suurendada ja voolu vähendada.

            Kui LED-ide vilkumine moonutab heli, siis võid helile eraldi patarei panna. Võid kasutada ka väiksema sisetakistusega patareisid või akusid, mille tunneb ära pakendil oleva fotoka tähise järgi.

            Comment


              #7
              Vs: Probleem toite stabiilsusega

              Esmalt postitatud tunnus poolt Vaata postitust
              Punkt 1. Suurenda Q1 ja Q2 baasitakisteid nii umbes 200 korda. Pane 150 oomi asemele näiteks 33k. Muidu praegu läheb sul suur osa voolust baasi kaudu raisku.
              Punkt 2. Suurenda LED-ide järjestiktakisteid umbes 2-3 korda. Tavalisele LED-ile piisab voolust 10mA või isegi vähemast. Praegu läbib iga LED-i vist mingi 20mA ja see ei tee neid oluliselt heledamaks. Kui leiad kuskilt mingid parema kasuteguriga LED-id, siis võid takisteid veelgi suurendada ja voolu vähendada.

              Kui LED-ide vilkumine moonutab heli, siis võid helile eraldi patarei panna. Võid kasutada ka väiksema sisetakistusega patareisid või akusid, mille tunneb ära pakendil oleva fotoka tähise järgi.
              Eelnevaga üldiselt nõus, veidi ainult kahtlen, kas baasitakistid 33k suurevõitu pole antud juhul.
              Lülitusrežiimis transistorile sobib baasivooluks nii 10...20 korda väiksem vool kui kollektoriahelas
              lülitama peaks, suurema võimendusteguriga transistoril võib muidugi baasivool veel väiksem olla.
              Transistori avatud olekus peaks pingelang (pinge kollektori ja emitteri vahel) temal kindlasti alla
              1V olema ja kui siiski ei ole, tulekski baasitakistit (see esialgu soovituslik 33k) vähendada. Seda
              baasitakistit niimoodi valides saabki kasutult soojuseks muutuvat voolu optimaalseks vähendada
              muidu etteantud skeemis. Mis aga parema kasuteguriga valgusdioode (nagu nad nüüdsel ajal ongi
              enamasti) puudutab, siis üllatavalt hea heleduse saab juba paari-kolme milliampriga. Aga sellele
              automudelile ju piisabki sellest, ma arvan. Ega nad ju midagi valgustama ei pea...

              On veel üks mõte tarbitava voolu vähendamiseks, võib-olla tasub isegi proovimist:
              Kollektoriahelates näen valgusdioode paarikaupa rööbiti ja kumbagil oma takistit (nt. R5 ja R6).
              Kuna sel juhul on tegemist voolude summaga, ehk tasub proovida neid kahte hoopis jadamisi
              ühendada koos ühe ühise voolupiiramistakistiga, see vähendaks nende tarbimisvoolu kaks korda.
              Eelnevalt peaks siiski veenduma, et toitepinget jätkub ka kahele jadamisi ühendatud LED-ile
              (nüüdisaegsetel LED-idel võib pingelang üllatavalt suur olla ja sel juhul see ettepanek ei sobi).
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #8
                Vs: Probleem toite stabiilsusega

                sinine diood tahab kuskil 3V kandis pinget, seega võib pingest neile napilt puudu jääda. Punased toimivad kuskil 2V kandis ja seega neile see sobib hästi. Isegi ainult punaste dioodide jadasse lülimisega saad märgatavalt vähendada voolutarvet.
                Kummalegi skeemile oma konde kohe skeemi toitesisendisse. Parem, kui lüüt koos keraamilisega.
                45mA ei olegi selle 9V jublaka jaoks väga väike voolutarve. Kui arvestada, et akud on suurusjärgus kuskil 250mAh, siis sellest ikka tubli viiendik.
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #9
                  Vs: Probleem toite stabiilsusega

                  Muidugi, LED-id järjestikku ning patareist tarbitav vool ja võimsuskadu muutuvad kohe poole väiksemaks!!! Arvan 9V toide peaks selle jaoks enam kui piisav olema.

                  Comment

                  Working...
                  X