Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Transistori K-E valepidi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Transistori K-E valepidi

    Tervist.

    tekkis selline küsimus, et kui transistor valepidi skeemi joota, siis kas see tapab selle ära ka?
    ses suhtes, et asi ise töötas...
    et kui ta mul töötab, siis kas peaks lähtuma reeglist, et kui töötab, ära kurat näpi või oleks targem ikkagi ringi joota?

    skeem:

    Transide datasheetid:



    2N4403 transid imselt valepidi, kuna skeemi tehes ei leidnud masinast 2n4403 transsi ja kasutasin mõlema märkimise jaoks BC549 , et küll pärast õige leian.

    Tänan.

    #2
    Vs: Transistori K-E valepidi

    Sul on probleem hoopis teistsugune: Andmelehtede järgi on 2N4403 PNP tüüpi ja BC549 NPN tüüpi elukad.

    Comment


      #3
      Vs: Transistori K-E valepidi

      pnp vs npn ei ole siiski siinkohal point.
      lihtsalt kollektor ja emitter on omavahel vahetuses. sellises olekus signaal jookseb läbi, aga võimendus on suht 0 ning skeemi pinged paigast ära.
      läbi sellepärast midagi ei põle, aga päris õiget soundi läbi sellise ei tule.

      Comment


        #4
        Vs: Transistori K-E valepidi

        nii, keerasin nad ringi aga nüüd enam ei võimenda midagi ja hakkas sahisema. ja mitte stabiilselt, vaid väga ebastabiilselt.. kord valemini, kord vaiksemini, vahest jääb täitsa vait. kas see võib olla tuksis transist? maha jootmine oli tiba problemaatiline ja kardan, et said liiga palju kuuma. või sahinad ja muu selline tuleb kusagilt mujalt?

        Comment


          #5
          Vs: Transistori K-E valepidi

          Esmalt postitatud Kilplane poolt Vaata postitust
          nii, keerasin nad ringi aga nüüd enam ei võimenda midagi ja hakkas sahisema. ja mitte stabiilselt, vaid väga ebastabiilselt.. kord valemini, kord vaiksemini, vahest jääb täitsa vait. kas see võib olla tuksis transist? maha jootmine oli tiba problemaatiline ja kardan, et said liiga palju kuuma. või sahinad ja muu selline tuleb kusagilt mujalt?
          Sa pead õige juhtivusega transistori sinna panema (ja õigetpidi).
          Ennem oli sul E ja K küll segi aetud, aga kuna transistor oli vale juhtivus tüübiga, siis elektriliselt oli transil nn "polaarsus" õige, kuigi skeemis siiski valesti.

          Comment


            #6
            Vs: Transistori K-E valepidi

            kas siis skeemis ei olegi üks PNP ja teine NPN???
            ma pole mitte esimene, kes seda skeemi kasutab ja teistel töötab laitmatult.

            komponente pole ma ise sinna leiutanud.. see on seal ette kirjutatud.

            tegu pole tavalise darlingtoni skeemiga vaid complinaarse darlingtoniga või siis Szilkai transistoriga.
            seal peavadki eri polaarsusega transid olema. või ma eksin?

            igatahes, tellisin ma uued transid ära ja vaatab siis, mis saama hakkab.

            aga kuna ma hakkan endas juba vaikselt kahtlema, siis kas ma saan datasheetidest ikka õigesti aru, et üks on pealt vaadatuna CBE teine EBC? ma ei leia kusagilt egalecadi jaoks seda komponenti kah.

            Comment


              #7
              Vs: Transistori K-E valepidi

              to-92 jalad võivad olla päris mitut moodi. Üldse ei imesta, kui poest saad mingeid jumalteabkustoodetuid, milledel on jalad datasheedist erinevad. Üldiselt peaks olema selline süsteem: http://www.armory.com/~rstevew/Public/Tutor/TransistorPinouts/transpinouts.htm
              Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

              Comment


                #8
                Vs: Transistori K-E valepidi

                Esmalt postitatud Kilplane poolt Vaata postitust
                ma pole mitte esimene, kes seda skeemi kasutab ja teistel töötab laitmatult.
                Kui kasutada õige juhtivusega transistoreid ja õigetpidi skeemi joota, siis ei näe probleemi.

                Esmalt postitatud Kilplane poolt Vaata postitust

                komponente pole ma ise sinna leiutanud.. see on seal ette kirjutatud.
                Jääb arusaamatuks, miks sa neid ei järgi?
                viimati muutis kasutaja Rom; 13 m 2011, 21:11.

                Comment


                  #9
                  Vs: Transistori K-E valepidi

                  asi oli ikkagi transides..
                  oligi valepidi peale joodetud need 2N4403 transid, sellepärast kõik sahinad, raginad.
                  oligi mahajootmisel liialt kuuma saanud, mistõttu ta peale transi ringikeeramist vait jäi.
                  ostsin uued, panin õigetpidi külge ja töötab nagu kulda.

                  Tänud teile kes te vaevusite vastama.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Transistori K-E valepidi

                    Tekkis vahepeal üks küsimus ja ei viitsi uut teemat selle kohta teha.

                    kui ma kasutan kõrgema takistusega mikrofoni (900 oomi), skeem on aga mõeldud 150-600 oomiste mikrofonide jaoks, siis kas ma peaksin kasutama ka mõne teise väärtusega koormustakisteid? (skeemil: R1 ja R5)

                    probleem selles, et ta võimendab väga hästi aga natukene liiga vaikseks jääb.

                    või oleks õigem lahendus lihtsalt pote välja vahetada? mis sellega kaasneb?

                    Comment

                    Working...
                    X