Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Stepper mootor, M306N4FGTFP kivi ja L6258

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Stepper mootor, M306N4FGTFP kivi ja L6258

    Tere.

    Mul on stepmootori kontroller. Asjad on juba plaadil ja tegu on valmis tootega. Plaat on mõeldud kahe samm-mootori juhtimiseks, lisaks on ka sisendid anduritele. Arvutiga ühendatakse üle COM pordi.

    Plaadil on M306N4FGTFP ja iga mootri jaoks L6258. Need on siis suuremad sõlmed plaadil.

    Mul on tootja poolt tehtud programm neile, aga tahaks neid ise osata ka näppida. Kuidas? Kust alustada?

    Esialgu oleks vaja selle plaadiga mootoreid jooksutada, et ei peaks hakkama mootoritele mingit kontrollerit ehitama. Sealt võiks juba mingit teist mõtet ka edasi arendada.

    Oskab keegi suunata? Aidata? Olemas on ka soft mis sinna tootja poolt peale läheb, saan ka seda näidata.

    #2
    Vs: Stepper mootor, M306N4FGTFP kivi ja L6258

    Alustada tuleb sellest mis prose juhib asja, vaevalt et COM port otse kive tüürib.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    Comment


      #3
      Vs: Stepper mootor, M306N4FGTFP kivi ja L6258

      See M306N4FGTFP ongi prose. Ma isiklikult pole sellisega küll kokku puutunud, aga selle programmeerimiseks on ilmselt vaja programmaatorit (maksab raha) ja programmeerimiskeskkonda (saab ilmselt kuskilt tasuta tõmmata). Ja siis on veel vaja arvutisse ka mingi programm kirjutada, mis selle asjaga läbi COM pordi suhtlema hakkab... Muidugi, võid ka teise pordi kaudu pealt kuulata seadme ja arvuti vahelist liiklust. Kui sa koodid kätte saad, pole vaja prosele uut programmi kirjutada, ega sisse laadida. Aga mis sellel tootja poolt tehtud softil viga on, miks on uut vaja?

      Comment


        #4
        Vs: Stepper mootor, M306N4FGTFP kivi ja L6258

        Oletan, et dokumentatsiooni pole? Kas softiga midagi kaasa ei tulnudki?

        Portmon nimelise tööriistaga saab järjestikporti pealt kuulata. Logist saab üles otsida juhtimise käsud ja neid omakirjutatud programmis ise saata.

        Võib ka lihtsalt teise (ja kolmanda) järjestikpordi esimesega paralleeli ühendada.
        If you think education is expensive, try ignorance.

        Comment


          #5
          Vs: Stepper mootor, M306N4FGTFP kivi ja L6258

          Selge. uurin natukene seda.

          Dokumentatsiooni pole.

          Mul on tarkvara olemas. Programmi peale laadimiseks on samuti kõik olemas.

          Ainus asi mis puudu on, on teadmine, kuidas ja mis kujul sinna softi peale ajada.

          Pmtst tootja poolne soft lubab win keskkonnas valida tarkvara faili ja selle sinna plaadile peale laadida. Mul oleks vaja kirjutada siis õige programm, vaatan mis kujul see on.

          Comment


            #6
            Vs: Stepper mootor, M306N4FGTFP kivi ja L6258

            Ma kirjutasin eeldusel, et mikrokontrolleris on juba tarkvara sees ja arvutis oleva tootja poolne soft võimaldab samm-mootoreid juhtida.

            Aga kui mikrokontroller on tühi ja tootjapoolne soft on vaid uue tarkuse laadimiseks mikrokontrollerisse, siis on ju tööd rohkem. M306N4FGTFP on Reneases'i M16C tooteperekonna kontroller, sellele pead siis arenduskeskkonna otsima.
            If you think education is expensive, try ignorance.

            Comment


              #7
              Vs: Stepper mootor, M306N4FGTFP kivi ja L6258

              Pmst on võimalik ka 2 lisa com pordiga käsklusi pealt kuulata ja siis teha oma asi sinna järgi. Vajab ombes samapalju teadmisi kui kivi progemine.
              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

              Comment

              Working...
              X