Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

PRF 750 heinapressi skeem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PRF 750 heinapressi skeem

    Tervist

    Vabandan ette, et ei ole suurem asjatundja elektroonika asjus kuid loodan oma küsimused piisavalt selgelt esitada.
    Mul on vene ruloonpress millel on olnud led tulukestega paneel küljes mille kaudu saab aru, et kas rulli kamber on täis või mitte.
    Allesolevad komponendid on kambri täituvuse andur esmalt. See on normaalasendis lahtiühendatud - kamber ei ole täis saanud, rull ei ole valmis Kui kamber saab täis siis rulli survega pressitakse ühed hirmsad vedrud laiali ja lüliti kontaktid lähevad kokku ja lülitavad massi (miinuse) kokku.
    Click image for larger version

Name:	prf750lüliti.jpg
Views:	1
Size:	137,7 KB
ID:	874337
    Rulooni esiküljel või siis traktori kabiinis käiks väike paneel kahe led tulukesega. Kollane põleb siis kui kamber tühi, punane siis kui kamber täis saab. Karpi läheb kolm juhet - küsimus on mida kuhu ühendada.kogu süsteem on loomulikult 12 v. Ise panin nii:
    Click image for larger version

Name:	prf750.jpg
Views:	1
Size:	156,1 KB
ID:	874336

    Kas on õigesti? Ülemine 12 v miinus vasakult poolt on siis see katkestus mida kabri täituvuse andur ühendab ja + keskele vasakule ja - keskele alla on pidevalt ühendatud.
    Kollane ei põle üheski variandis, ilmselt läbipõlenud. Pruunid junnid on ilmselt takistid - peale on kirjutatud K75J ja A7. Need siis tõmbavad pinge ledile sobivaks. Üks takisti on ilmselt läbi, takistus praktiliselt puudub.
    Kui ma ühendamisest olen õigesti aru saanud siis mõned küsimused veel:
    Kuidas ma kuskilt e-poest või kauplusest õige takisti leian? Igaks petteks võiks mõlemad vahetada. Või saaks hoopis panna jadas hunniku lede? Millised ledid? Oleks paremini nähtav ka. Kas ledidel on ka erinev pinge? või kõik 1.6-1.7 v? On nad tundlikud pinge suhtes? Keegi võiks lihtsalt lingid postitada.
    Veel see asi, et olen kuulnud, et ledidel on polaarsus. Siin skeemil käiks nad sedasi, et + sissepoole mõlemal?
    Või lihtsalt - kuidas sina selle süsteemi lahendaks? Skeemi ma ehk oskaks lugeda.

    Kui kogu lediasjandusest asja ei saa siis ma teen selle kambri-anduri ja autosignaaliga eriti lihtsa süsteemi Aga tore oleks muidugi kui tulukesed põleks. Siis teaks ka alati, et on ühendatud ja oleks üldse edevam

    Ette tänades

    Rollo

    #2
    Vs: PRF 750 heinapressi skeem

    LED-i kohta lugemist:

    Takisti arvutamiseks on kalkulaatorid. Nt.:

    On olemas sissehitatud takistitega LED-id, nt. 12V jaoks.
    Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.

    Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.

    Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.

    Polaarsus peab muidugi paigas olema jah.

    Comment

    Working...
    X