Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akutrelli laadija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Akutrelli laadija

    Ei tea kas on laadija vale kaasa pandud või mis point on aga miks sulatab laadimisel end takisti lahti trükkplaadilt?
    akutrelli aku on 18v 1,3Ah
    laadija toiteplokk on 24V 400mA

    laadija selles osas millesse istub aku on skeemis suht otse see lugu ainult et + pooluse peale andmine käib läbi 5W 10oomi takisti ja vot see sulatabki tina vedelaks ja kukub siis ise välja
    viimati muutis kasutaja video; 08 m 2014, 16:47.
    Mu vanaisa oli küll väga kõva mees aga võitluses elektriga jäi siiski teiseks

    Comment


      #17
      Vs: Akutrelli laadija

      Esmalt postitatud video poolt Vaata postitust
      laadija toiteplokk on 24V 400mA
      5W 10oomi takisti
      Kui 400 mA läheb läbi 10 oomi siis seal tekib pingelang U=IxR ehk 0,4x10=4V
      4 V ja 0,4 A annavad võimsuseks 1,6 W.
      1,6 W ei kuumuta 5W takistit niipalju et selle jalad sulama hakkaks.

      Seega on seal midagi teisiti. Tester aitab aru saada.

      Comment


        #18
        Vs: Akutrelli laadija

        kas akus ei või point olla. Aku pinget mõõtes jummala 0 kui lasen laadida seni kuni takisti maha kukub siis tekib akusse 5,... voolu mis aga niisama seistes kaob ää.
        Mu vanaisa oli küll väga kõva mees aga võitluses elektriga jäi siiski teiseks

        Comment


          #19
          Vs: Akutrelli laadija

          Korras aku peab alati rohkem kui 0 V näitama.

          Kas see on hästi lihtne laadija - toiteplokk ja akuhoidik, kus ainult see takisti? Kui aku käitub lühisena, siis kogu toiteploki väljundvool muutub sellel takistil soojuseks. Toiteplokile märgitud andmeid ei tasu 100% usaldada, lühisvool võib olla suurem kui 400mA. 20+ volti ja pool amprit on kokku 10 vatti ja sellega sulab takisti lahti. Ega selline olukord ka toitekale hästi mõju.
          viimati muutis kasutaja Scott; 09 m 2014, 03:54.
          73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
          ATiP1pN4XeM

          Comment


            #20
            Vs: Akutrelli laadija

            toiteplokk jah iseseisev trafoga alaldi mille andmed kirjutasin siis jah aku hoidik milles sees siis see takisti ja kõrvalt jookseb veel väike takisti mis läheb valgusdioodile ja näitab et vool tuleb sisse laadijast akuga seotud ei ole ja laadimist ei näita.

            Seega kuna akul pinge kukub ära eeldan, et aku ikka omadega täitsa läbi.
            Mu vanaisa oli küll väga kõva mees aga võitluses elektriga jäi siiski teiseks

            Comment


              #21
              Vs: Akutrelli laadija

              Esmalt postitatud video poolt Vaata postitust
              eeldan, et aku ikka omadega täitsa läbi.
              Sellise laadija puhul, mis laadimist ära ei oska katkestada vaid lõputult akut "keedab", ei imestaks üldse et aku läbi.

              Comment


                #22
                Vs: Akutrelli laadija

                Jah happeaku puhul oleks veel mõeldav kasutada sellist prostamat reguleeritava pingega laadijat, kui keema läheb, näeb selle visuaalselt ära ja saab laadija järelt ära võtta. Kui keema läheb, hakkab vett välja keetma. Akutrelli kõikide akutüüpide pühul olen kohanud ainult selliseid n.ö. intelligentseid laadijaid, mis katkestavad laadimise, kui aku täis ja annavad märku.

                Comment


                  #23
                  Vs: Akutrelli laadija

                  Taka lahtisulamise jutu peale arvan, et aku on teenistuslepingu lühisega lõpetanud ja targem on uus aku osta!

                  Comment

                  Working...
                  X