Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

sanyo JA477 skeem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    sanyo JA477 skeem

    Tere,

    Kas keegi hea hing suudaks leida võimendi Sanyo JA477 skeemi? lasin omal ühe kanali kogemata lühisesse ja viga ei suuda tuvastada transid tunduvad terved olevat ja kaitsmeid plaadil ei paista.

    #2
    Vs: sanyo JA477 skeem

    hm, liiga vara hõiskasin, siiski on transistor surnud. Aga nüüd ma ei suuda transsi tuvastada. Peal on kirjad C1827 620. Ehk keegi hea hing suudab hoopis sellele datasheedi või tüübi, mille järgi ma datasheedi leiaks, leida?

    ette tänades,
    Taavi

    Comment


      #3
      Vs: sanyo JA477 skeem

      pane googlisse 2SC1827 ja leiadki.

      Comment


        #4
        Vs: sanyo JA477 skeem

        virtuaalsed õlled minupoolt! loen sellega teema lõppenuks

        Comment


          #5
          Vs: sanyo JA477 skeem

          Ja kui seda transistorit ei õnnestu leida siis asendada saad:
          BD241, BD241A, BD243C, TIP41C, 2N3441, 2SC1108, 2SC1110, 2SC1986 jne...
          ka vene KT817, soovitavalt siis "G" versioon - KT817G
          -superradical-

          Comment


            #6
            Vs: sanyo JA477 skeem

            asenduse puhul oleks mõistlik teine õlg ka ju ära vahetada? Ma juba asendused leidsin isegi, ka teisele õlale (5 aastat tagasi keegi juba nimetas selle skeemiga võimendit ürgaegseks siin foorumis :P). Aga heli tal on hea (ma muidugi ei ole audiofiil), et võiks asja jätkutada.

            Comment


              #7
              Vs: sanyo JA477 skeem

              Ürgaegne või mitte, aga vaata kaua ta vastu pidas .
              Tänapäevane rämps ei pane kuidagi nii pikalt vastu.
              Sel ajal kui see võim tehti siis veel oskasid inimesed teha audiotehnikat mis kestaks aastakümneid.
              Kui seal vahetad ja asjatad siis vaheta ka kondekad, nii nagu see on saanud "pop"-iks iga vanema võimu puhul.

              Transside asendamisel jah kipub nii olema,et ega see mööda külgi maha ei jookse kui vahetad välja ka töötava õla transi, kui seal oli paar siis asendad selle samasugustega või asendad asenduseks sobiva kompementaarpaariga.
              Neil transiitsagedus võib olla liiga erinev ja erineva beta-grupiga ka. Püüa valida lähedaste parameetritega.
              -superradical-

              Comment


                #8
                Vs: sanyo JA477 skeem

                kas 2SD438-le ka osatakse adendust või saadavust pakkuda? Leidsin, et seegi on läbi mul..

                Comment


                  #9
                  Vs: sanyo JA477 skeem

                  Asenduseks sobilikud variandid oleks:
                  BC337, BC538, BC546, BC639, 2N2222, 2N4001, vene KT630G või samas sobib pm. ka BC140
                  -superradical-

                  Comment

                  Working...
                  X