Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

3 faasi keskmise mõõtmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    3 faasi keskmise mõõtmine

    On olemas digitaalne paneelmeeter, programmeeritav. Mõõtepiirkond 0-500V AC/DC; mõõtesisemd 2M oomi; üks näit paneelil.

    Tarvis oleks mõõta kolme faasi keskmist, kus pinge on kõikidel faasidel sujuvalt muudetav korraga, vahemikus 30-700V; samas võib pinge kõikuda erinevate faaside vahel, olenevalt koormuse iseäasusest (ütleme ca 100V).

    Kahe faasi vahelt on mõõta imelihtne. Aga kolme puhul korraga...?
    See peaks siis miskit 1L+2L, 2L+3L, 1L+3L... Matemaatiliselt on lihtne, (1L+2L+3L) / 3; aga elektriliselt on selle väärtus null, kuna oleks tähtühendus ja kespunkt on null ehk neutraal (N).

    Siis et saaks selle mõõteriistaga mõõta sellist vahemikku, progesin mõõteriista sisendi ümber 1/10 ja sellega on korras, mõõdab täpselt ja laitmatult.

    Seega 3 faasi skeemis peab olema pingejagur, või kogu skeem peab oolema pingejagur suhtega 1/10.

    Siis tekkis mõte pinge ära alaldada, liita kokku ca 1/3 nagu iga faas toetaks lõpptulemit. Aga kahtlen et alaldamisega tekib lõpptulemisse mõõteviga, kui nii suurtes piirides kruvida.

    Kui nüüd keegi oskaks miskit tarka kosta, oleks abi igati omal kohal.
    Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

    #2
    Vs: 3 faasi keskmise mõõtmine

    Esimene mõte oleks kah alaldada. Iga faasi peale diood ja pingejagur 1/14,1 ja maa poole konde et oleks mida liita, kondekate pealt tähtühendusega testrisse.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      Vs: 3 faasi keskmise mõõtmine

      Maad kui sellist, ehk N-i esmase hooga ei kasutaks; näiteks maa (keskpunkti) saan kui 3 faasi läbi takistite tähte keskpunkti kokku liidan; samas jällegi kui N too on, kui faasipinged kõvasti võivad kõikuda.. ; _> peab uurima veel selle N-i olemust ja pädevust reg trafoajamilt. Trafoajam on eraldustrafoajam, ehk EE võrguotstega otsesidestus puudub.

      Kondensaatorite poolest kogemus puudub kui lineaarset muutust võib saada, siiani olen üritanud võimalikult jäika ühendust saada. Katsetame ära..
      Seda dioodide erinevaid lahendid olen kaalunud; ma ei tea veel hetkel mis see tRMS näidik näitama hakkab kui talle ühepoolne (läbi dioodi) impulss sisse anda. Ok, kui on kolm faasi ja ütleme kolm dioodi "taovad" pinget mõõturi suunal, siis loogiliselt olen mõelnud et 3 faasi pealt ühe faasi vähenemisel hakkab too näitama ikkagi tolle teise 2 faasi pinget, sest diood on vahel ja see ei tõmba teiste näite vähemaks. Kui siis ikkagi kuidagi liita või saavutada mall, kus ühe faasi pinge vähenemine hakkab teiste faaside pinget alla kiskuma.

      See kolme faasi graafikust tulenev asjaolu ongi paras peavalu, sest faasiasetus igas punktis erinev ja ühe faasi kadumine paneb graafiku vaid hüplema.



      Mõtteid on veel olnud kasutada optroneid; olemas on nii 3 faasilisi tööstuslikke servoajamitest kui üksikuid isendeid (sellised mõõturid ise kasutavad väidetavalt sisendites optroneid, kõik on veel nii uued, pole ühtegi õnnestunud lammutada).
      Võiks ka kerida 3 eraldi trafot; aga samas selle pinge saan ka pingejagurilt; vist pole pointi.
      Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

      Comment


        #4
        Vs: 3 faasi keskmise mõõtmine

        3 trafot ja alaldatud väljundid jadamisi?

        Comment


          #5
          Vs: 3 faasi keskmise mõõtmine

          Segane jutt sul Ei ole 0 3 faasi keskmine on 3 faasi keskmine. Mõõdad faaside vahelisi pingeid (liinipinge), liidad kokku ja jagad 3-ga. Kui sa tahad saada aga faasipingeid liinipingetest siis on asi keerulisem. Pead teadma faasinurka.
          mikroprose peal kõik tehtud korra juba. See asi eeldab kiiret samplimisagedust ja kõvasti realtime matat. Või vähemalt mul läks vaja sest arvutada olid veel reaktiivenergia, aktiivenergia. Voolu ja pinge RMS väärtused.
          Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
          1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
          2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

          Comment


            #6
            Vs: 3 faasi keskmise mõõtmine

            Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
            näiteks maa (keskpunkti) saan kui 3 faasi läbi takistite tähte keskpunkti kokku liidan; samas jällegi kui N too on, kui faasipinged kõvasti võivad kõikuda.
            Selle N suhtes mõõdadki. Paremat punkti ei ole.
            Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

            Comment


              #7
              Vs: 3 faasi keskmise mõõtmine

              Lähteülesanne on ju mõõta N suhtes? Siis tuleks see ka skeemi kaasata, joonistan asja üles mis ma mõtlesin:

              Siia veel boonuseks kaks ledi pandud mis peaks faaside erinevuse peale karjuma hakkama ehk näitavad et "N" ei olegi N.
              Arvutada ei viitsi.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #8
                Vs: 3 faasi keskmise mõõtmine

                ja see väärtus väljundis on RMS ? Ma väidan et aiateivas. Õigemini kui keegi teise poolperioodi ära sööb on see veel rohkem aiateivas.
                Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                Comment


                  #9
                  Vs: 3 faasi keskmise mõõtmine

                  Ei ole aiateivas, see skeem mõõdab tippe. Võttes kokkuleppeliselt signaali kujuks siinuse, tuleb pingejagur teha 1/14,1 mis sobib 1/10 mõõtesisendisse. Võttes mingi muu kuju tuleb lihtsalt jagurit muuta. Kui keegi ühte poolperioodi rohkem sööb kui teist siis hakkavad ledid eri heledust näitama.
                  Alati võid parema mõistuse piires teostatava variandi välja pakkuda.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #10
                    Vs: 3 faasi keskmise mõõtmine

                    Kolm faasi kõiguvad, muidu poleks keskmist teada vajagi, vaja on keskmist, seda mis tööd teeb.

                    Kui faasid kõiguvad saab 0 punkti näiteks nii:



                    Üritan nädalavahetusel miskit lehele kombineerida. Siis saab veel ehk foorumist kriitikat ja esmaspäeval loomkatse ka teha
                    Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                    Comment


                      #11
                      Vs: 3 faasi keskmise mõõtmine

                      Nii saad jah faaside keskpunkti, aga mitte nullpotentsiaali. Jääb ikkagi küsimus mida sa mõõta tahad ja kuidas on jaotatud koormused faaside vahel. Kuna faasid võivad erineda sõltuvalt koormusest siis võiks arvata et tarbija on nulli ja faasi vahel. Ja tööd teeb siis see null-faas mitte faaside keskpunkt-faas.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment

                      Working...
                      X