Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Valge müra generaatori abi.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Valge müra generaatori abi.

    Tervist,
    Oleks soov ise koostada valge müra generaatorit järgmise skeemi alusel:

    Aga kuna olen üsnagi algaja elektroonikas siis sooviks teada mida mingi komponent sellel skeemil täpsemalt generaatorile annab (et esimene transistor tekitab müra ning teine võimendab seda, aga tahaks teada mida takistid ja kondensaatorid skeemile juurde annavad ning mis juhtuks kui ma mõne väärtuse seal ise ära muudaks).

    Igaljuhul abi oleks teretulnud.

    #2
    Vs: Valge müra generaatori abi.

    Esmalt postitatud Katk poolt Vaata postitust
    Aga kuna olen üsnagi algaja elektroonikas siis sooviks teada mida mingi komponent sellel skeemil täpsemalt generaatorile annab (et esimene transistor tekitab müra ning teine võimendab seda, aga tahaks teada mida takistid ja kondensaatorid skeemile juurde annavad ning mis juhtuks kui ma mõne väärtuse seal ise ära muudaks).

    Igaljuhul abi oleks teretulnud.
    No aga sellest põgusalt sealsamas, SC lehel kirjutab kah.
    Otsing netist on ka abiks.
    -superradical-

    Comment


      #3
      Vs: Valge müra generaatori abi.

      Skeem v6ib isegi toimida. Ise arvan,et kuna teise transi baasil puudub pusiv pinge,ei oma takisti ja konde emitterahelas mingit m6tet.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Vs: Valge müra generaatori abi.

        Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
        Skeem v6ib isegi toimida. Ise arvan,et kuna teise transi baasil puudub pusiv pinge,ei oma takisti ja konde emitterahelas mingit m6tet.
        .
        On küll mõte: esimene transs on dioodina vastupidi lülitatud, tema mikrovool on kõikuv ja ebastabiilne: sealt tuleb ka müra. Emitteritakisti hoiab alalisvoolu talutavates piirides ja kondekas aitab vajalikku (müra!) võimendada
        C1 võiks oluliselt väiksem olla, tema kõrval takk u. 0,5 - 1,0M. Teised takid +/- 20% vabalt. Väljundkondekaks piisab paar mkF

        Comment


          #5
          Vs: Valge müra generaatori abi.

          Mitte esimese, vaid teise transi emitterahelas. Sellel on mõte ainult siis, kui baasilt läheks takisti maha.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Vs: Valge müra generaatori abi.

            veelgi paremini "müriseb" stablisaator diood, asendad esimese transistori stabikaga, mingi suvaline vahemikust 3...10V.
            Forget the net. Switch on the set. Warm it up slow and go. Light the tubes, bask in the glow. Surf shortwaves on your old radio.

            Comment

            Working...
            X