Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

ZVS induction heater, Küsimus komponentide osas.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    ZVS induction heater, Küsimus komponentide osas.

    Tere!

    Olen uus siin foorumis, parandage kui midagi valesti või puudu antud teema puhul
    Nimelt on siis plaanis teha selline vidin, aga tekkisid küsimused komponentide suhtes, pole kindel kas kõik sobivad mis ma olen välja otsinud Oomipoest. Skeem asub: http://img413.imageshack.us/img413/5136/inductionm.jpg
    Ja lisasin txt tagasihoidliku listi komponentidest, Ühte asja ma ei suutnudki leida, nimelt selline "47 - 200 µH 10A" Tegu peaks olema induktiivpooliga? Missugune sinna sobiks siis, mitte ei suutnud midagi kindlat leida. Üleüldse oleks väga tänulik kui keegi vaataks üle, et kõik oleks õige ja ma võiks julgelt ära tellida asjad.

    Toredaid Jõule!
    blackrock
    Lisatud failid

    #2
    Vs: ZVS induction heater, Küsimus komponentide osas.

    Tõepoolest induktiivsuspool: häirefiltriks. Keri paarsada keerdu traati, mis pikalt 10A kannatab mingi ferridijupi peale. Vasi u. 1 mm läbimõõdus traat.

    Comment


      #3
      Vs: ZVS induction heater, Küsimus komponentide osas.

      Kas selline asi kõlbaks juba? kolm jämedamat keerdu on jadamisi tinutatud, takistus on 0,003 k ohmi, saab sellest miskit järeldada? Arvuti toiteplokist pärineb see pool. Kaks peenemat traati võivad segama hakata seda? Või tuleks kindlalt ühest jupist uus keerata?

      Ja mis te sellest listist arvate, kas on õiged asjad ikka? Oleks ju vahva kui tööle ka hakkaks

      Comment


        #4
        Vs: ZVS induction heater, Küsimus komponentide osas.

        Tuttav skeem.
        Paar keerdu ei sobi, vaja ikka kõvasti rohkem. Ei ole häirefilter. See on vajalik sest skeemi lihtsuse tõttu puudub deadtime kontroll. Liiga väikse induktiivsuse korral annavad transid kähku otsad ja kuumenevad meeletult.
        Soovitan I sydamikku või õhupiluga EI/U. Toroid sydamik läheb küllastusse alalisvoolu tõõtu ja kuumeneb ja transid ka kuumenevad selle tõttu.
        See 0,68uF olgu hea. Konstrueeri see pigem 10x 0,068uF kondedest. Muidu põleb varsti sisemiselt 1 jalg lahti. Muidugi pole see 0,68uF kriitiline, võib olla vabalt ka 1uF. Määrab väljund sageduse põhiliselt.
        Ja transidele jahutused!!!
        Veel et see skeem vajab kõvasti toidet. Madalatel võimsustel kytab palju sooja transidel.
        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

        Comment


          #5
          Vs: ZVS induction heater, Küsimus komponentide osas.

          Tänud! kasutan siis EI tüüpi induktiivpooli(EI-40(4.0mH) Homme kisun laiali ja keeran uue traadi vahele(Kui oluline see keerdude arv ka muidu on? "47 - 200 µH" ehk seletaks keegi selle tähendust täpsemalt?) . Ülejäänud jääb siis nii nagu on esialgu. Kinnitan tellimuse ära Jahutusega ma ei koonerda, aastatega on neid radikaid kogunenud palju + vanad 80x80cm ventilaatorid.
          PS: Ärge seda esialgset induktiivpooli aretist tähele pange, öösel pea ei tööta
          viimati muutis kasutaja blackrock; 18 m 2010, 03:57.

          Comment

          Working...
          X