Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Ergutusmähisega mootori pöörded

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ergutusmähisega mootori pöörded

    Tere.
    Käsil on mingi lauapealse frees-lõikepingi (kõrgus ~ 60 cm) ehitus. Soetasin selleks otstarbeks mootori
    КПА-561 У2 .

    Ankur 90 W, 48 V, 3,0 A, 5000min-1,
    ergutus 48 V, 0,8 A.
    Ei ole mootoritega tegelenud ja kogemused sel alal on olematud. Seetõttu paluksin konkreetset skeemi, kuidas muuta mootori pöördeid nii, et jõud säiliks ka madalatel pööretel. Palun mitte vastata ainult spetsialistidele mõistetavas vormis, et muuda ankru pinget ja ergutusmähise voolu.
    Tänan.

    #2
    Vs: Ergutusmähisega mootori pöörded

    Kõige lihtsam oleks võtta autotrafo ja seda kasutada (säilib jõud).

    Järgmine võte on kasutada sümistoridega või türistoridega sildalaldit, kuid kahjuks tuleb need skeemid kohandada 48 V ja see on taset arvestades sulle võimatu ülesanne. Samuti tuleks lisada diood mootori ahelasse, kuna mähistel on induktiivsus (hakkab tegema kummalisi asju, kasvõi pooljuhtelementide kiirest tapmisest).

    Comment


      #3
      Vs: Ergutusmähisega mootori pöörded

      Ühe unustasin ära? Sul on juba 48 V alalisvoolu või vahelduvvoolu? Eelnev jutt käis vaid vahelduvvoolu kohta, alalisvoolu korral tuleb teha juhitav impulss-laiuse regulaator.

      Comment


        #4
        Vs: Ergutusmähisega mootori pöörded

        Alaline tundub olevat.
        - Работают от сети постоянного тока или однофазного двухполупериодного управляемого тиристорного преобразователя.
        - Направление вращения – правое, возможно кратковременное реверсирование.

        Comment


          #5
          Vs: Ergutusmähisega mootori pöörded

          Tänan vastuste eest.
          See on alalisvoolumootor. Diletantlikult oskan ka ise teha (autotrafodega). Sellepärast ma skeemi küsingi, et teha nii, nagu oleks mõistlik. Saaks ju teha isegi dioodi ja kahe võimsa reostaadiga, mis kütavad neil eralduva soojusega universumit. "Seetõttu paluksin konkreetset skeemi, kuidas muuta mootori pöördeid nii, et jõud säiliks ka madalatel pööretel."

          Comment


            #6
            Vs: Ergutusmähisega mootori pöörded

            Käigukast,variaator,reduktor?

            Comment


              #7
              Vs: Ergutusmähisega mootori pöörded

              Vaatasin, et minu CO keevituse traadi etteveo mootor on sarnane, KPA563U2 ainult 120W. Nüüd ma saan aru, et see mootor on mul ka ergutusega. Lähemal vaatlusel selgus, et ergutus on kokku ühendatud, tava mähisega. Mina lahendan oma kiiruse probleemi selles foorumis: http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...evituse-skeemi.

              Comment

              Working...
              X