Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

2 välklampi kokku ühendada

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    2 välklampi kokku ühendada

    Tere,

    Selline küsimus, et on olemas kaks FIL- 107 välklampi. Ühel on orivälgu süsteem (välk läheb lahti teise välgu valguse peale) olemas, teisel mitte. Juhtmega saab kaameraga ühendada mõlemad. Nüüd siis aga selline küsimus, et kui nende kahe välgu sisendid, mis muidu kaamerasse lähevad, omavahel ära ühendada ja kaameraga üldse mitte ühendada ning kasutada kaamera küljes olevat välku orivälguga FILi laht päästmiseks, siis kas sellise ühenduse puhul läheks ka teine välk lahti või mitte? Või põletaks see hoopis midagi läbi?

    Skeem peaks olema selline:



    #2
    Vs: 2 välklampi kokku ühendada

    Tegemist on sisendiga, ma kahtlen, et seda auku saaks väljundina kasutada.
    Samas pole ju eriti keeruline ka teisele silm külge aretada.
    Eriti hea oleks, kui sellist "klotsi" saaks väikse akupaki pealt laadida. Liigutad ruumis sobilikku kohta ja plõksid.

    Comment


      #3
      Vs: 2 välklampi kokku ühendada

      Kaamerasse minevast juhtmest peaks läbi käima korralik pinge (konde) ja impulssvooluke ~10A. Miks sul on vaja neid kahte kokku ühendada? Et välgud seisaks teises toa nurgas ja siis ise pildistad kolmanda välguga eemalt? Ma olen siiani lahendanud asja mõne pisikese jupiga ehk siis mõni diood, takisti sümistor. Lüiltan seda kasvõi 3V patareilt. Ma muidugi lülitan neid välke ka RF moodulitega..läks vähe teemast kõrvale küll.

      Comment


        #4
        Vs: 2 välklampi kokku ühendada

        Põhimõtteliselt oleks vaja jah, et kaks välku seisevad eraldi ja ise olen kaameraga, millel on kolmas välk peal, eemal. Tean, et osade sellist välkudega, mis kaamera peale pannakse, selline süsteem toimib. Aga vot küsimus olekski selles, kas see nende välkudega kah toimiks.

        Esmalt postitatud Eggy poolt
        Kaamerasse minevast juhtmest peaks läbi käima korralik pinge (konde) ja impulssvooluke ~10A.
        See on kah üks põhjus. Ei tahaks digipeeglist sellist voolu läbi just lasta.

        Comment


          #5
          Vs: 2 välklampi kokku ühendada

          Digipeegli peal lülitad vanu välke ainult korra, parimal juhul lähed pärast seda uut kaamerat ostma. Aga ma tegingi sellise eesmärgiga need sümistorlülitused, et juhtsignaal on väikese pingega ja suudab lülitada samast pesast nii digi kui ka analoogvälku.

          Comment


            #6
            Vs: 2 välklampi kokku ühendada

            Esmalt postitatud Eggy poolt
            Digipeegli peal lülitad vanu välke ainult korra, parimal juhul lähed pärast seda uut kaamerat ostma. Aga ma tegingi sellise eesmärgiga need sümistorlülitused, et juhtsignaal on väikese pingega ja suudab lülitada samast pesast nii digi kui ka analoogvälku.
            Ega sul kuskil mingit skeemi ei leidu?

            Ja siis põhimõtteliselt kahe välgu omavahel ühendamine on võimatu?

            Oleks vaja mingit võimalikult odavat lahendust.

            Comment


              #7
              Vs: 2 välklampi kokku ühendada

              Originaalidee on võetud siit, aga sai vist ümber tehtud. Ehk türistor asendatud sümistoriga, diood eemaldatud. Üldine osa jäi samaks...ehk siis kaks takistit

              Comment


                #8
                Vs: 2 välklampi kokku ühendada

                Nagu ma aru saan on seda välklampi võimalik kasutada koos aparaadiga,sellisel juhul toimub lülitus lülitiga SB ja pinge antakse
                MTX-90 võrele läbi 2,7 ja 4,7M takisti,juhul kui ta on paigaldatud
                eraldi antakse pingeimpuls samale võrele läbi fototakisti FSK-2 ja kondensaatori C1,sest aparaadilt lülitatava välgu toimel väheneb
                FSK-2 takistus.
                Kui teisel samalaadsel välgul ei ole automaatset lülitust tuleks talle
                juurde lisada:FSK-2,R3,C1 ja R4,R5,R6,R7 peaksid olema samad mis
                antud skeemil.

                Comment

                Working...
                X