Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Push button

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Push button

    Õhtust...Tekkis kerge mõte ja seoses sellega oleks küsimus,et kas leidub sarnast skeemi sellele,kus üks vajutus nupule lülitab ahela sisse,teine välja,aga asja point oleks selles,et väljasoleku ajal ei tarbiks skeem voolu(võiks toimida ka 3V pingel või sellele moditav).Antud skeem tarbib paar mA,aga akutoitel seadme puhul on see jama.Et kui leidub siin mõni õilis hing,kes oskab viidata säärasele skeemilahendusele või ideele,kuidas lahendada,siis ma usun,et oleksid suureks abiks.
    otsija

    #2
    Vs: Push button

    Kunagi ammu oli mul selline pisike relee,
    mis lülitas ennast mõlemat pidi ringi ja
    jäi sinna asendisse ka ilma vooluta.
    See oleks siis 2 vooluta seisundit aga vast elad selle üle.

    Kuidas sinna seada juurde nupp ja muu seda peaks eraldi mõtlema.

    Marki enam ei mäleta. Aga nagu oli selline veidrik.

    Comment


      #3
      Vs: Push button

      Võta n-väljakas, pane gate ja source vahele konde. Siis üks lüliti pane läbi 1k takisti toitesse ja teine lüliti gate-st maha. Kui ühe lülitiga konde täis laed, siis peaks laengut hoidma suht kaua, oleneb muidugi väljakast ja kondest.

      Comment


        #4
        Vs: Push button

        Mõned nimetavad seda flip releeks. Nagu tavaline väike rellee, ainult et 10 jalga all. Kahepoolse mähisega, kaks ümberlülituvat kontakti, asend fikseerub (ei vaja pinget rohkem kui vaid lülitamiseks).
        Neid on igasuguseid. Võtsin ühe välja (ostetud 2a tagasi), peal selline kiri:

        TAKAMISAWA
        RALD9W-K
        JAPAN 9422H

        Mõlema ümberlülitus mähise takistus 520 oomi.
        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

        Comment


          #5
          Vs: Push button

          Väljaka puhul vaja kaht lülitit ja selline lülitus ei tundu kuigi stabiilne.Relee tihtipeale kole suur ja ei mahu mu taskulampi ära.Ise mõtlesin,et kogu selle skeemi ees,mis esimeses postis lisasin võiks olla veel üks väljakas vms,et siis kogu maandus jookseks läbi väljaka ning esimene lülitus annaks skeemile maaühenduse läbi feti ja teine katkestaks,mistõttu fet jääks suletud olekusse ja vool peaks sel juhul põhimõtteliselt olematu olema.Ise kujutan ette,et asi näeks välja umbes nõnda nagu maaga oleks ühenduses feti source ja lüliti üks jalg.Edasi võiks olla miski skeem,mis selle lülitusega hakkama saaks.Ja midagi enamat ma ei oskagi genereerida.
          otsija

          Comment


            #6
            Vs: Push button

            Esmalt postitatud otsija poolt
            Relee tihtipeale kole suur ja ei mahu mu taskulampi ära.
            Too minu punn oli mälu järgi 2x1x0,5 cm.
            (Ta võiks kuskil sahtlis veel olemas olla.)

            Aga kui on vaja, siis mul on üks vana taskulamp, ca 1 liiter.

            Comment


              #7
              Vs: Push button

              Sinu jupp võiks olla selline:


              Neid müüdi aastaid tagasi raadiomaja oomipoes. Kuna keegi ei teadnud mis tükiga tegemist, oli neil sümboolne hind 1.- .
              Detail:
              S2001W53
              MEXICO
              ECC416

              Detaili saab ,,sisse lülitada"/avada nagu türistori. Ülekandetegur on tal ülihea.
              Välja lülitub toiteahela katkestuse või lülitusjalale vastupolaarse pinge impulsiga.
              Ma pole ühtegi suutnud läbi kärsatada, aga ca 200mA juures ta soojaks ei läinud.
              Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

              Comment


                #8
                Vs: Push button

                Sellistest defitsiitdetailidest ei satu nagu eriti hämmingusse.Ideaalis võiks asi toimida lihtsalt mõne transi baasil vms,et oleks lihtne ja kompaktne valmistada.Aga selline lülitus ei ole vist kuigi levinud(kui üldse olemas ongi) mulle tundub.
                otsija

                Comment


                  #9
                  Vs: Push button

                  Sai pakutud seda heksat, kuna neid oli seal kunagi hulgi, võibolla leidub neid veel sahtlipõhjas kümmekond ja hind on hea, tarvis aint leida müüja kes viitsib sobrada ja leiab ehk selliseid sulle.

                  Ja flip releed on tänapäeval üsna palju kasutuses. Neid on tööstusliku automaatika ajamites päris palju sees. Osad on väga väikesed. Skeem kus sees trantsid, konded ja takistid ei tule väiksem (kui just mikro detailidel ei tee).
                  Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                  Comment


                    #10
                    Vs: Push button

                    jah,aga õhus on siiski veel küsimus,et kas on keegi kohanud transsidel lahendust.Saaks oma silmaga kaeda,siis oleks ettekujutus,kui komplektse kannataks teha.
                    otsija

                    Comment

                    Working...
                    X