Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

IR ledid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    IR ledid

    Oleks selline küsimus ,et mul on selline skeem aga millised IR ledid ma pean sinna panema seal ei ole mitte kusagil kirjas?Ja aadres kus on selle kohta väike jutt on siin http://www.electronic-circuits-diagrams.co...audiockt3.shtml


    #2
    Ise kasutasin sellist: http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...ldus=on&kood=on kuid ma tegin IR-pulti mitte kõrvaklappe.
    Olmselt võiksid olla võimalikult suure nurgaga (et leviks igas suunas) ja suur vool on ka kasuks.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      View angle: Kas see tähistab nurka?
      Ja kas selline oleks normaalne ma tevalost küll paremat ei leia.
      • LED5 IP-SAATJA 940nm 100mA 1,2V 24° EL-IR333C/S2 (916)
      Type: EL-IR333/S2
      Wave- length nm: 940
      IF max mA: 100
      VF typ V: 1.2
      Output radiant intensity at IF=20 mA: 2.9 mW/sr
      View angle: ±24°
      Package: Dark blue

      Comment


        #4
        Üsnagi! Tahtsin ise ka alul toda kuid kohal ei olnud ja siis pisteti too SFH pihku.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Ise olen kasutanud telekast mono heli edastamisel ka IR dioode ja selles skeemis kasutati suurema nurga saamiseks järjestiku ühendatud dioode (AL107), mis olid suunatud erinevate nurkade all. Toa piires töötas rahuldavalt. Vastuvõtjas olid samad dioodid kasutusel. Ainuke miinus oli see, et kuna vastuvõtja paiknes kõrvaklappide küljes, siis laelambi poole pilku tõstes tuli ka vahelduvvoolu urin sisse. Ka sellel useri skeemikesel on see viga küljes.

          Comment


            #6
            Oleks siis loogiline kui ma näiteks paneksin kahe ledi asemel ühe.No natuke asi tõõtab kehvemini aga töötab?
            Aga siis veel selle kohta ,et need mis vastu võtavad kas need võivad olla samasugused IR ledid või on seal mingid foto transistorid? Veltsi jutust võib välja lugeda ,et aitavad ka samad IR ledid.

            Comment


              #7
              Sinu skeemis on ftottransid mis on tundlikumad. Fotodioodi saab ka lülitada kuid skeemi algusotca peab natca muutma. Diood lülitatakse vastupingestatult (nool näitab toite plussi poole ja takisti võiks olla suurem, pakuks nii 47k. Teine võimalus on lülitada diood fotogeneraatori reziimis ilma takita toitesse. Tak maha peab olema, suurusjärgus 100k. Muu skeem töötab samuti kui sinu näites.
              Parem otsi fototrans - neid on Tevalos piisavalt. Su võimendi sisendtakistus pole just teab kui suur ja koormab arvatavasti fotodioodi ära.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Lisan oma eelnenud kommile ka skeemikese:http://www.iceinet.ru/schems/au000010.html

                Comment


                  #9
                  No jah ju siis tuleb papp letti laduda ja väikest pakikest ootama hakata. A ja siis veel selline küsimus ,et kas selline foto trans sobiks see peaaegu kõige odavam kui 38 raha saab odavaks nimetada.
                  Max VR : 30 V
                   Sensitivity: 1.3 mA min at VCE =5 V
                      and E=1.0 mW/cm2  
                   Detection angle: ±28°
                   Package: Plastic cover

                  Ja veel: Kui ma tahaksin seda asja raadio peal tööle panna kas siis tuleks ka mingeid muudatusi teha või peaks see ka raadio peal tõõtama?
                  Ja siis veel seal on selline transistor nagu BEL187 ,et kas keegi ei millega seda asendada või kust seda saada võiks.Tevalos ja oomipoest igatahes sellist transi ma ei leidnud :-[
                  Ja veel kas keegi loeb välja mis trans see T4 on kass see on ka BC549C ma tõesti ei loe seda skeemilt välja

                  Comment

                  Working...
                  X